یکی از زیباترین کشورهایی که در شرق اروپا واقع شده است، کشور رومانی است. این کشور در سال‌های اخیر به یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپایی تبدیل شده است. در این سال‌ها خیلی از ایرانیان، به دلیل هزینه‌های بالای مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی، اقدام به مهاجرت تحصیلی و یا کاری به رومانی کرده‌اند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که تحصیل در این کشور می‌تواند در مقاطع تحصیلی مختلفی صورت بگیرد. قبل از این که برای مهاجرت به یک کشور اقدام کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما با مزایا و معایب نوع مهاجرت خود آشنا شوید. زیرا برخی کشور با توجه به شرایطی که در آنجا وجود دارد، شرایط مهاجرت کاری و تحصیلی متفاوتی دارند. به همین دلیل هم اگر قبل از مهاجرت بدانید که نوع برای مهاجرت به این کشور بهتر است، می‌توانید راه را تا حد زیادی برای خود هموار کنید.

چرا کشور رومانی را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنیم؟

یکی از دلایلی که خیلی از افراد به دنبال مهاجرت از کشور خود هستند، هزینه‌های زندگی در آن کشور است. خیلی از افراد به دلیل بالا بودن هزینه‌های زندگی در ایران، تصمیم به مهاجرت به یک کشور خارجی می‌گیرند. اما غافل از این که ممکن است این هزینه‌ها در آن کشور نیز به همین میزان بالا باشد. موسسه ما در این زمینه تحقیقات زیادی انجام داده است و با توجه به نتایج به دست آمده، کشور رومانی را به عنوان یکی از بهترین مقاصد پیشنهادی برای شما عزیزان در نظر گرفته است. این کشور با توجه به رشد اقتصادی که در این سال‌ها تجربه کرده است، یک کشور کم هزینه از نظر خرج و مخارج زندگی به حساب می‌آید. به علاوه، شما برای مهاجرت به این کشور اروپایی، نیاز به هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به سایر کشورهای این قاره سبز هستید.

تحصیل در رومانی

 

چرا تحصیل در رومانی را انتخاب کنیم؟

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری از دانشجویان پیش می‌آید، این است که چرا تحصیل در رومانی را انتخاب کنیم؛ رومانی یکی از برترین کشورهای اروپایی محسوب می‌گردد و دارای طرفداران زیادی است. این کشور سالانه دانشجویان زیادی را پذیرش می‌کند و حتی برخی از نخبگان را به طور کامل بورسیه می‌کند تا آن‌ها بتوانند در شرایطی عالی در کشور رومانی تحصیل کنند. به همین دلیل می‌توان گفت که تحصیل در رومانی می‌تواند گزینه بسیار مطلوبی برای دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد باشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در رومانی، هزینه‌ها و مخارج پایین تحصیلات و زندگی در این کشور است. یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای دانشجویان مقیم کشورهای خارجی مطرح است، هزینه‌های تحصیل و زندگی می‌باشد. به دلیل گران بودن پول برخی از کشورها همچون کانادا و آلمان، تحصیل در آن‌ها برای دانشجویان با قدرت مالی نسبتا متوسط و ضعیف، امکان پذیر نیست. اما اگر برای تحصیل، کشور رومانی را در نظر بگیرید متوجه می‌شوید که هزینه و مخارج تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای خارجی بسیار مناسب‌تر است.

یکی از قاطع‌ترین پاسخ هایی که به سوال چرا تحصیل در رومانی می‌توان داد، امکانات و بالا بودن سطح علمی دانشگاه‌های این کشور است. کشور رومانی دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است تا افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن در آن‌ها به تحصیلات خود بپردازند. البته فراموش نکنید که برترین اساتید جهان نیز در دانشگاه‌های رومانی مشغول به تدریس هستند. علاوه بر آن، در دانشگاه‌های این کشور تمامی امکانات مورد نیاز برای تحصیلات و حتی تفریحات دانشجویان وجود دارد تا آن‌ها بتوانند در کنار درس خواندن خود، از تفریحات گوناگون لذت ببرند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود اگر برای تحصیلات قصد مهاجرت را دارید، حتما کشور رومانی را نیز در نظر داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی به رومانی

آیا می‌توان با تحصیل در کشور رومانی موفقیت خود را تضمین کرد؟

یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای دیگر، مهاجرت و دریافت ویزای کشور رومانی است. امروزه در سراسر جهان کشورهای زیادی هستند که پذیرای دانشجویان برتر می‌باشند. اما کشور رومانی با اکثر کشورهای پذیرای دانشجویان متفاوت است. این کشور توانسته با احداث برترین دانشگاه‌ها، رتبه علمی خود را بسیار افزایش دهد. علاوه بر آن، دانشجویان برتر می‌توانند برای تحصیل در کشور رومانی به بهترین شکل ممکن اقدام کنند و به آسانی در این کشور به تحصیل بپردازند. ناگفته نماند که اساتید دانشگاه‌های این کشور موفقیت تضمینی با تحصیل در کشور رومانی را برای شما در نظر می‌گیرند.

یکی از نشانه‌هایی که شما می‌توانید درون آن موفقیت تضمینی با تحصیل در کشور رومانی را مشاهده کنید، سطح علمی بالای دانشگاه‌های این کشور است. همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، دانشگاه های رومانی مجهز به برترین و مدرن‌ترین امکانات روز دنیا برای تحصیل بهتر دانشجویان خود می‌باشند. علاوه بر آن، اساتید دانشگاه های این کشور تماما فارق التحصیل از برترین دانشگاه‌های جهان بوده و قادر هستند سطح علمی دانشجویان را به بهترین شکل بالا ببرند. این همان چیزی است که برای موفقیت تحصیلی به آن نیاز دارید.

ارزش بالای مدرک، یکی دیگر از نشانه‌های موفقیت تضمینی با تحصیل در کشور رومانی محسوب می‌گردد. بسیاری از کشور های پذیرای دانشجو، نمی‌توانند مدارک تحصیلی معتبری را ارائه دهند و این امر موجب می‌گردد تا دانشجویان دیگر نتوانند در هر کجای جهان شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. اما خوشبختانه مدارک تحصیلی که توسط کشور رومانی به دانشجویان اهدا می‌شود، در تمامی نقاط جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل، شما می‌توانید با دریافت مدرک تحصیلی دانشگاه های کشور رومانی، در هر نقطه از جهان به فعالیت در شغل مورد نظر خود با بهترین حقوق و مزایا بپردازید.

ارزش مدرک تحصیلی کشور رومانی چقدر است؟

یکی از مسائلی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، توجه به ارزش مدرک تحصیلی این کشور می‌باشد. در بسیاری از مواقع، مهاجران تحصیلی وقت بسیار زیادی را صرف تحصیل در دانشگاه یک کشور نموده‌اند ولی پس از تحصیل متوجه شده‌اند که مدرک تحصیلی آن کشور ارزش چندان بالایی ندارد. به همین دلیل، برای آن که با این مشکل مواجه نشوید و بخش زیادی از عمر خود را به هدر ندهید، می‌بایست پیش از مهاجرت به کشور رومانی برای ادامه تحصیل، درباره ارزش مدرک تحصیلی دانشگاه‌های این کشور تحقیقات زیادی انجام دهید.

طبق نظر متخصصان و افرادی که قبلا در کشور رومانی فارغ التحصیل شده‌اند، مدرک تحصیلی دانشگاه‌های این کشور از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. مدرک تحصیلی در کشور رومانی همانند برخی از کشورهای دیگر به آسانی بدست نمی‌آید. به همین دلیل دانشجویان باید هفت خوان رستم را طی کنند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را ارتقا دهند. از این رو، بیش از 77 کشور رسمی دنیا، مدارک تحصیلی دانشگاه‌های کشور رومانی را به طور کامل قبول دارند و هر فردی که دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های رومانی باشد را در ارگان‌های خود استخدام می‌کنند.

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد، مدارک تحصیلی که توسط دانشگاه‌های کشور رومانی اهدا می‌شوند در تمامی نقاط جهان از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند. یکی از مهم ترین نکاتی که موجب با ارزش شدن مدرک تحصیلی دانشگاه های این کشور شده، سطح علمی بالای دانشگاه‌ها است. اساتیدی که در دانشگاه‌های رومانی تدریس می‌کنند بسیار عالم و دانا هستند. به همین دلیل، شما می‌توانید با دریافت مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های رومانی، در هر نقطه از جهان که قصد زندگی داشتید، مشغول به کار مورد نظر خود شوید و لذت ببرید.

شرایط سنی تحصیل در رومانی به چه صورت است؟

یکی از نکات بسیار مهمی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، شرایط سنی تحصیل در رومانی است. همانطور که می‌دانید، کشور رومانی یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل دانشجویان در جهان محسوب می‌گردد. اما یکی از مسائلی که باید پیش از مهاجرت تحصیلی به این کشور به آن توجه ویژه ای داشته باشید، سن است. شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های رومانی در هر سنی متفاوت است. به همین دلیل می‌بایست در ابتدا اطلاعات کاملی راجع به این گزینه داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در این کشور به تحصیلات بپردازید.

بسیاری از افراد قصد دارند که پس از اتمام دوره دبیرستان، بجای تحصیل در دانشگاه‌های داخلی به کشور رومانی مهاجرت کنند و در دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل دهند. کشور رومانی برای افراد 18 تا 20 سال، شرایطی را قرار داده است تا افراد در سنین کم نیز بتوانند در این کشور تحصیل کنند. برای آن که بتوانید پس از اتمام دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم به این کشور مهاجرت کنید، ابتدا باید معدل کل دیپلم خود را به بالا ترین حد برسانید. البته ناگفته نماند که اگر مدرک تحصیلی نیز داشته باشید، می‌توانید با شرایط آسوده‌تری به این کشور مهاجرت تحصیلی داشته باشید.

اگر بیش از 20 سال سن دارید نیز می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی اقدام کنید. در چنین شرایطی، شما باید حداقل مدرک کاردانی از دانشگاه معتبر داشته باشید. البته فراموش نکنید که اگر امتیاز و دستاوردی همچون ثبت مقاله و اختراع داشته باشید، می‌توانید به شکل آسان و ساده تری به کشور رومانی مهاجرت تحصیلی داشته باشید. علاوه بر آن، ناگفته نماند که شرایط سنی تحصیل در رومانی نسبت به دیگر کشورها آسان‌تر است و افراد در هر سنی می‌توانند برای تحصیل در این کشور اقدام کنند.

چه مدرک زبان برای تحصیل در رومانی به عنوان یک مهاجر نیاز داریم؟

یکی از مهم‎ترین نکاتی که باید در هنگام مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، دارا بودن مدرن زبان برای تحصیل در رومانی است. همانطور که می‌دانید، زبان یکی از مهم ترین مسائلی است که باید پیش از مهاجرت به هر کشوری به آن تسلط کاملی داشته باشید تا بتوانید با مردم آن کشور ارتباط برقرار کنید. البته فراموش نکنید که کار شما برای مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی آسان است چرا که باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. خوشبختانه فرا گرفتن زبان انگلیسی بسیار آسان است و متقاضیان این کشور می‌توانند در یک دوره فشرده شش ماهه به این زبان تسلط کامل را پیدا کنند.

مدرک زبان برای تحصیل در رومانی می‌تواند یک پوئن مثبت برای متقاضیان باشد چرا که می‌توانند برای بورسیه تحصیلی این کشور نام نویسی کنند. علاوه بر آن دارا بودن مدرک و تسلط کافی بر زبان دوم موجب می‌شود تا دانشجویان مهاجر به این کشور بتوانند به بهترین شکل با دانشجویان دیگر ارتباط اجتماعی برقرار کنند. به همین دلیل می‌بایست پیش از مهاجرت به این کشور برای ادامه تحصیل، در دوره‌های شش ماهه زبان خارجی شرکت کنید و تلاش کنید که با نمره بالا در آزمون نهایی قبول شوید تا بتوانید به راحتی وارد این کشور شوید.

برای مهاجرت به کشور رومانی برای ادامه تحصیل، شما می‌توانید از طریق سه مدرک زبان ویزا و پاسپورت خود را دریافت کنید. اگر از قبل تسلط نسبتا کافی به زبان آلمانی داشته‌اید و می‌توانید در آزمون مدرک آن شرکت کنید، می‌توانید با دریافت مدرک زبان آلمانی به راحتی به کشور رومانی مهاجرت تحصیلی داشته باشید. علاوه بر آن، می‌توانید در دوره‌های فشرده شش ماهه و یک ساله مدارک آیلتس و تافل را با نمره خوب دریافت کنید و به بقیه کارهای مهاجرت تحصیلی خود به کشور رومانی بپردازید.

چه رشته‌هایی برای تحصیل در رومانی بهتر هستند؟

افرادی که قصد دارند در رشته‌هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوند، بهترین گزینه پیشنهادی ما کشور رومانی است. این کشور با در اختیار داشتن بهترین دانشگاه‌های سطح جهان، توانسته امکانات فوق‌العاده‌ای را برای تحقق هرچه بیش‌تر اهداف آموزشی خود فراهم کند. اما سوالی که شاید ذهن خیلی از شما عزیزان را درگیر کند، این باشد که چرا به جای رومانی، به کشورهایی مثل ترکیه و روسیه مهاجرت تحصیلی نداشته باشیم؟ در پاسخ باید گفت که این کشور به دلیل این که عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، یک امتیاز بالاتری نسبت به این دو کشور دارا است و به همین دلیل هم، ما کشور رومانی را بر ترکیه و روسیه مقدم می‌دانیم.

همچنین، این کشور به نسبت کشورهایی مثل اسپانیا و ایتالیا، مقصدی آسان‌تر برای تحصیل در رشته‌هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی است. دلیل آن هم این است که این کشور همانند دو کشور مذکور، نیاز به آزمون‌های پیچیده ندارد و می‌توان با صرف هزینه و زمان کمتری، به رومانی مهاجرت کرد.

پذیرش گرفتن از کالج آموزش زبان

به جرات می‌توان گفت که راحت‌ترین راه مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی، پذیرش گرفتن کالج آموزش زبان است. کالج آموزش زبان در اصل مربوط به آموزش زبان خود کشور رومانی است، اما در کنار این زبان، زبان انگلیسی را نیز تدریس می‌کنند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند به راحتی و با پذیرش گرفتن در این کالج، ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایند. با این روش، شما می‌توانید فقط با صرف حدود یک سال در این کالج، وارد رشته مورد نظر خود شوید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای پذیرش در این کالج، باید مدرک تحصیلی دانشگاهی بسته به سن خود داشته باشید؛ به این معنا که اگر سن شما کمتر از 25 سال است، می‌توانید با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم نیز در کالج پذیرش شوید.

اما اگر سن شما از 25 سال بالاتر است، بسته به محدوده سنی شما، مدرک تحصیلی نیز متفاوت خواهد بود. در بازه سنی بین 25 تا 30 سال معمولا با مدرک لیسانس نیز می‌توانید در کالج آموزش زبان پذیرش شوید. اگر محدوده سنی شما از 30 سال عبور کرده است، باید مدرک تحصیلی فوق لیسانس خود را دریافت کرده باشید تا بتوانید در این کالج آموزش زبان پذیرش بگیرید. این نکته را هم مورد توجه قرار دهید که پس از پایان دوره این کالج، می‌توانید بسته به مدرک تحصیلی که وارد آن شده‌اید، به ادامه تحصیل مشغول شوید. به عنوان مثال، اگر در محدوده سنی زیر 25 سال قرار دارید و با مدرک تحصیلی دیپلم به این کالج پذیرش شده‌اید، می‌توانید پس از حدود یک سال و پایان دوره آن، وارد مقطع کارشناسی شوید. این یعنی شما نیازی به دادن آزمون‌های سختی که در سایر کشورها وجود دارد، نخواهید داشت. صرفا با پذیرش در کالج آموزش زبان، می‌توانید پس از یک سال در مقطع و رشته مورد نظر به تحصیل ادامه دهید.

یکی دیگر از نکات مهم در این باره، زبان انتخابی شما است. معمولا پس از گذراندن دوره‌های کالج آموزش زبان، می‌توانید به زبان رومانیایی به تحصیل ادامه دهید. معمولا دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل به این زبان را دارند، هزینه کمتری نسبت به سایر دانشگاه‌ها خواهند داشت. پس از این نظر نیز بعدا می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

کالج آموزش زبان در چه زمان‌هایی پذیرش دارد؟

برای پذیرش در کالج آموزش زبان، باید حتما به زمان دقیق این پذیرش دقت داشته باشید. معمولا کالج آموزش زبان در دو ماه سپتامبر و ژانویه پذیرش را انجام می‌دهد. این یعنی شما دو بار در هر سال فرصت دارید تا برای پذیرش در این کالج نام نویسی کنید. اما سوال اصلی در مورد هزینه تحصیل در این کالج است. با توجه به اطلاعات موجود، هزینه تحصیل در کالج آموزش زبان معمولا 3200 یورو تعیین شده است. البته این هزینه با احتساب تمام مالیات‌هایی است که برای آن تعیین شده‌اند.

پذیرش در کالج آموزش زبان چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم‌ترین و بهترین مزایایی که با پذیرش در کالج اموزش زبان از آن بهره‌مند می‌شوید، امکان داشتن کار دانشجویی حین تحصیل است. همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، با دریافت ویزا و پذیرش در این کالج، با توجه به این که ویزای شما از نوع تحصیلی است، می‎توانید با محدودیت 20 ساعت در هفته شروع به کار دانشجویی کنید و در کنار تحصیل نیز، درآمد خوبی داشته باشید. به علاوه، شما با پذیرش در این کالج می‌توانید از تمامی مزایای زندگی در این کشور برخودار شوید. به عنوان مثال، یکی از مزایای زندگی در کشور رومانی، هزینه‌های پایین زندگی عادی و دانشجویی است. با توجه به برآوردهایی که موسسه ما در این زمینه انجام داده است، یک دانشجو می‌تواند صرفا با صرف 300 تا 500 یورو در ماه، یک زندگی ایده‌آل را برای خود در این کشور رقم بزند. حتی اگر فرد متقاضی بخواهد در این کشور به جای خوابگاه دولتی، از خوابگاه خصوصی و یا حتی یک خانه مستقل بهره ببرد، هزینه زندگی ماهانه او از این رقم بالاتر نخواهد رفت.

آیا به غیر از کالج آموزش زبان، راهی برای مهاجرت تحصیلی به کشور رومانی وجود دارد؟

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به رومانی را دارند، می‌توانند بدون پذیرش در کالج آموزش زبان این کشور نیز به تحصیل مشغول شوند. این افراد می‌توانند صرفا با داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانند مستقیما در دانشگاه‌های رومانی شروع به تحصیل کنند. البته این افراد باید دانشگاه‌های انگلیسی زبان را برای تحصیل انتخاب کنند که یکسری معایب و مزایایی دارند. مزایای آن‌ها نسبت به دانشگاه‌های رومانی زبان، در این است که شما نیازی به پذیرش در کالج آموزش زبان نخواهید داشت و می‌توانید مستقیما به دانشگاه راه پیدا کنید. اما تنها عیبی که می‌توان برای آن قائل شد، این است که هزینه تحصیل و شهریه آن‌ها به نسبت دانشگاه‌های رومانی زبان، بیش‌تر است.

به طور کلی اگر بخواهیم شهریه‌های دانشگاه‎ها را در این کشور برای شما عزیزان بازگو کنیم، برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی سالیانه باید حدود 7500 یورو هزینه کنید. اما سایر رشته هزینه شهریه نسبتا پایین‌تری خواهند داشت. طبق برآوردهای موسسه ما، هزینه شهریه دانشگاه‌های مختلف رومانی برای سایر رشته‌ها چیزی حدود 3 تا 5 هزار یورو به صورت سالیانه خواهد بود. این هزینه‌ها به نسبت خیلی از کشورهای دیگر مثل کانادا، بسیار پایین‎تر است. به علاوه این که افراد می‌توانند از رومانی به عنوانی پل و میانبری برای تحصیل در کانادا و آمریکا استفاده کنند. این یعنی شما می‌توانید پس از تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی در رومانی، برای مقطع بعدی خود به کشوری مثل کانادا و یا حتی آمریکا اپلای کنید.

بهترین دانشگاه‌های رومانی برای تحصیل کدام اند؟

تجربه تحصیل در خارج از کشور یکی از چیزهایی است که بسیاری از دانشجویان می‌خواهند به آن دست یابند. دلایل آنها برای تحصیل در خارج از کشور ممکن است از تمایل به داشتن یک تجربه آموزشی جدید در کشوری با فرهنگ متفاوت باشد. شاید هم دلیل آن اخذ مدرک دانشگاهی از یک دانشگاه معتبر بین المللی در تمامی کشورهای دنیا باشد. در ادامه به معرفی بهترین داشنگاه‌های این کشور خواهیم پرداخت.

[caption id="attachment_942" align="alignnone" width="300"] تحصیل در رومانی[/caption]

دانشگاه بخارست

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های رومانی بوده که در شهر بخارست واقع شده است و دومین دانشگاه قدیمی آنجاست. از زمان تأسیس در سال 1864، این دانشگاه با کیفیت آموزش و همچنین قدرت برنامه درسی که به دانشجویان آموزش داده می‌شود، شناخته شده است. این دانشگاه هر ساله مطالعات و تحقیقات زیادی را انجام می‌دهد. این دانشگاه هر ساله حدود 32 هزار دانشجو را در تعداد زیادی از تخصص‌ها آموزش می‌دهد. تعداد زیادی از متخصصان و اساتید از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند. این دانشگاه شهرت جهانی زیادی در جهان دارد و تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی در حال تحصیل در آن هستند.

دانشگاه Pais Polay

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه رومانی است که در سال 1919 تاسیس شد و در سال 1959 برخی تغییرات در آن انجام شد. این دانشگاه دارای برنامه آموزشی قویی است و هر ساله حدود 40 هزار دانشجو را آموزش می‌دهد. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌هایی است که هر ساله مطالعات و تحقیقات زیادی انجام می‎دهد. این دانشگاه دارای 21 کالج بوده که به بیش از یک زبان از جمله آلمانی، انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود.

دانشگاه تیمیشوآرا غربی

اگر بخواهیم تاریخچه تاسیس این دانشگاه را بیان کنیم، باید که این دانشگاه که در سال 1962 تأسیس شد. این دانشگاه با کیفیت آموزش و قدرت برنامه درسی که به دانشجویان ارائه می‌دهد، زبانزد شده است. این دانشگاه دارای 11 دانشکده با تعداد زیادی تخصص از جمله جغرافیا، تاریخ، روانشناسی، هنر و سیاست است. این دانشگاه دارای شهرت جهانی است و دانشجویان بین المللی زیادی در حال تحصیل در آن هستند.

هزینه موسسه رسا برای اخذ پذیرش کالج آموزش زبان چقدر است؟

همانطور که اشاره شد، هزینه شهریه در کالج آموزش زبان معمولا 3200 یورو است. موسسه رسا با توجه به این که در این سال‌ها بیش‌تر به فکر متقاضیان بوده است، هزینه پذیرش در این کالج را تا حد امکان کاهش داده است تا بتوانید با هزینه کمتر در این کالج پذیرش و ادامه تحصیل بدهید. موسسه ما برای دریافت پذیرش و ویزای افراد، 2800 یورو تعیین کرده است. شما می‌توانید یک دوم این هزینه را در زمان قرارداد و یک دوم مابقی آن را پس از دریافت پذیرش خود پرداخت کنید. پس از پذیرش در این کالج، باید هزینه شهریه آن را نیز پرداخت کنید؛ پس حتما حواستان به این موضوع باشد.

هزینه موسسه رسا برای اخذ ویزای تحصیلی و ورود مستقیم به دانشگاه چقدر است؟

همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، افرادی که مدرک زبان انگلیسی در اختیار دارند، می‌توانند مستقیما به دانشگاه‌های انگلیسی زبان این کشور وارد شوند. اما هزینه‌های آن‌ها کمی بیشتر از حالتی است که در ابتدا پذیرش کالج آموزش زبان را کسب کرده بودند. موسسه رسا به نسبت سایر موسسات هزینه بسیار کمتری برای این کار دریافت می‌کند. برای این نوع ویزای تحصیلی شما باید حدود 3500 یورو برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به موسسه پرداخت کنید. البته برای سایر رشته‎ها هزینه کمتر خواهد بود و معمولا 3000 یورو از شما دریافت خواهد شد. البته لازم نیست کل مبلغ را در زمان امضای قرارداد پرداخت کنید؛ شما در ابتدا باید نصف این مبلغ را به موسسه پرداخت کرده و پس از دریافت ویزای خود، مابقی هزینه را نیز پرداخت خواهید کرد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: