ایالت کبک، این استان فرانسوی زبان، بزرگترین استان کانادا است که تقریبا 25 درصد از جمعیت ملی را شامل می شود. کبک دارای جامعه ای پویا و مفرح است و طی برنامه های استانی خود، فرصت های بسیاری را در اختیار سرمایه گذاران قرار داده تا آن ها بتوانند در محیطی فعال، در راستای پیشرفت کسب و کار خود گام بردارند. ویزای خوداشتغالی کانادا یکی از راه هایی است که می تواند زمینه ساز مهاجرت شما به کانادا باشد.

غغغغغغغغغغغغغغغغغغغغغ

برخی از مزایای سرمایه گذاری در استان کبک عبارت است از:

 • اخذ اقامت دائم برای شخص سرمایه گذار و خانواده وی: شاید بتوان گفت که یکی از مهمترین اهداف سرمایه گذاران پس از سرمایه گذاری، گرفتن اقامت دائم برای خود و خانواده است. با سرمایه گذاری در کانادا و همچنین در ایالت کبک می توانید از این طریق به آسانی اقامت دائم خود و خانواده تان را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که این مجوز به شخص سرمایه گذار، همسر و فرزندان زیر 22 سال وی (یا گاهی بالای 22 سال با شرایط خاص مثل بیماری) تعلق می گیرد. نکته قابل توجه این است که با داشتن اقامت دائم، مزایایی مثل هزینه مراقبت های بهداشت و تحصیل رایگان در کانادا درست مانند شهروندان کانادایی به شما به عنوان سرمایه گذار تعلق خواهد گرفت.

 • حمایت از کسب و کارها از طرف برنامه های استانی: یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که دولت کبک، طیف گسترده ای از برنامه های دولتی را برای حمایت از توسعه کسب و کارها در نظر گرفته تا این بیزنس ها بتوانند در زمینه های مختلف به اقتصاد این استان کمک کنند. بنابراین اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید؛ کبک نیز می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما باشد.
 • سرمایه گذاری با ریسک پایین: برای شروع سرمایه گذاری در استان کبک لازم است تا به عنوان یک سرمایه گذار با دادن ودیعه ای به ارزش 1200000 دلار کانادا به دولت استانی کبک ثابت کنید که سرمایه گذاری شما برای این استان سودآور خواهد بود. در عوض دولت کبک نیز به شما این اطمینان را می دهد که در صورت صادق بودن ادعاهایتان، پس از گذشت 5 سال کل مبلغ را به شما بازخواهد گرداند.
 • ارتباط نزدیک با بازارهای ایالات متحده آمریکا: استان کبک ارتباط خود را با بازارهای ایالات متحده آمریکا و اقتصاد این کشور حفظ کرده است. بنابراین همین مورد سبب شده تا سرمایه گذاران بتوانند کسب و کار خود را با پیشرفت همراه سازند و به صادرات بین المللی کمی بیشتر توجه داشته باشند.
 • محاسبه دارایی های همسر برای حداقل دارایی: برای اینکه بتوانید به کشور کانادا و ایالت کبک از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنید، لازم است تا در درجه اول تمکن مالی خود را اثبات کنید. برای اثبات تمکن مالی، حداقل دارایی شما برای سرمایه گذاری معمولا بر اساس موقعیت جغرافیایتان سنجیده می شود. 

لازم به ذکر است که در ایالت کبک برای اثبات حداقل دارایی علاوه بر ثروت خالص خود می توانید بر روی دارایی های همسرتان نیز حساب کنید.

برنامه خود اشتغالی در کبک کانادا

این برنامه سرمایه گذاری در کانادا و در کبک، از طریق خود اشتغالی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیان شود.

برای پذیرش در برنامه خود اشتغالی کبک، تمامی داوطلبان بر اساس معیارهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می گیرند. در صورتی که از حداقل امتیاز در نظر گرفته شده برخوردار باشند، می توانند برای خود اشتغالی در استان کبک درخواست خود را ارائه دهند.

حداقل شرایط لازم برای خوداشتغالی در کانادا

در این روش شرایط سرمایه گذار بر اساس سیستم امتیازدهی محاسبه می شود و حداقل امتیازات باید به عدد 35 برسد. معیار های امتیازدهی عبارت هستند از:

 • تجربه مدیریتی و مهارت کافی
 • سطح تحصیلات
 • سن متقاضی
 • مهارت های زبانی
 • معیار انطباق پذیری

بیشتر بخوانید: قیمت دلار کانادا در کبک

ئئئئئئئئئئئئئئئئئئئ

مزایای ویزای خود اشتغالی در کانادا

ویزای خود اشتغالی در کشور کانادا بیشتر به ورزشکاران و هنرمندان داده می شود. از مهم ترین مزایای این ویزا در کشور کانادا می توان به دریافت اقامت دائم این کشور اشاره کرد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی

اخذ اقامت دائم کانادا از این راه نیز امکان پذیر است و افراد پس از 5 سال زندگی اگر به مدت 3 سال کامل در کانادا زندگی کرده باشند می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند.

چنانچه قصد سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی در کانادا را دارید، می توانید به کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست مراجعه فرمایید تا در سریع ترین زمان ممکن فرایند مهاجرتی شما انجام شود و شانس پذیرش شما نیز با هزینه ای به مراتب کمتر افزایش یابد.

صنایع پولساز در کبک کانادا

 • صنعت گردشگری
 • طراحی، توسعه نرم افزار
 • صنعت معدن
 • صنعت جنگلداری

معرفی وب سایت تراست

وب سایت موسسه مهاجرتی تراست زبان فارسی در دسترس هم میهنان گرامی می باشد. در این وبسایت صدها محتوا، ویدئو، پادکست، اینفوگرافی و ... وجود دارد که همگی توسط تیم گسترده محتوا نویسی این موسسه تهیه و بعد از تایید مشاوران مهاجرت در سایت قرار داده شده اند. امید است این مقالات و محتواهای آموزشی که با دقت خاصی نگارش و تهیه شده اند بتوانند شما عزیزان را در راه دشوار مهاجرت یاری کرده و اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار بدهند. 

در وبسایت تراست ابزارهای مختلفی برای ارزیابی سریع و دقیق شرایط متقاضیان گرامی مهاجرت به کانادا قرار داده شده است. شما عزیزان با استفاده از این ابزارها و با پاسخ دادن به چند سوال در عرض چند دقیقه میتوانید به صورت کاملا رایگان مورد ارزیابی قرار بگیرید. نتایج این ارزیابی بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

همچنین در هر ساعتی از شبانه روز میتوانید فرم ارزیابی رایگان در وبسایت، را تکمیل نمایید. این فرم شامل چند سوال ساده بوده که به مشاوران ما کمک میکنند بهترین و متناسب ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد دهند. مشاوران تراست بعد از ارزیابی شرایط تان بین 2 تا 5 روز کاری با شما تماس گرفته و به سوالاتتان پاسخ میدهند.

در وبسایت تراست امکان رزرو وقت مشاوره تخصصی با بهترین وکلای فارسی زبان اداره مهاجرت نیز در نظر گرفته شده است. از این راه میتوانید در هر ساعتی از شبانه روز وقت مشاوره خود را رزرو نمایید. 

شبکه های اجتماعی

موسسه مهاجرتی تراست محتوای آموزشی خود را در شبکه های اجتماعی نیز به صورت گسترده منتشر میکند تا به سادگی در دسترس همه مردم قرار بگیرد. 

رادیو تراست

مشاوران تیم تراست برای دسترسی ساده تر کاربران فضای مجازی به اطلاعات ارزشمند اقدام به تولید پادکستهای متعدد کرده اند. این پادکستها حاوی اطلاعات ارزشمندی در زمینه های مختلف مهاجرتی از جمله تحصیل، کار و سرمایه گذاری هستند که با زبان ساده برای مخاطبان ارائه شده اند. با گوش دادن به این پادکستها میتوانید اطلاعات ارزشمندی که حاصل تلاش، تجربه و دلسوزی همکاران ما در تیم تراست است را کسب کنید. رادیو تراست از طریق کانال تلگرام موسسه و وب سایت تراست در دسترس شما عزیزان است. 

تراست تی وی

ما شما را عضوی از خانواده تراست می دانیم! مشاوران تراست با ضبط ویدئوهای متعدد که در آن نکات مهم مربوط به روشهای مختلف مهاجرتی را توصیف و تشریح کرده اند. هدف ما از ساخت این ویدئوها آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان با مشاوران ما بوده است زیرا ما اعتقاد داریم که همه مردم ایران عضوی از خانواده تراست هستند و باید ارتباط نزدیکمان را با آنها حفظ نماییم. در این ویدئوها، مشاوران مجرب تراست در فضایی صمیمی به انتقال دانش و تجربیات خود پرداخته و به سوالات شما عزیزان در زمینه مهاجرت پاسخ میدهند.

همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید و از شرایط کسب ویزای خوداشتغالی در کانادا اطلاعات کسب کنید.

 

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: