پزشکان و فیزیوتراپیست ها به بیماران و افرادی که بر اثر حوادث یا مشکلات خاص و بیماری های مختلف دچار ناتوانی جسمی و مشکل در حرکت شده اند، با استفاده از راه های مختلفی کمک می‌کنند. این راه ها با توجه به مشکلات بیمار می‌تواند متفاوت باشد اما به طور کل با استفاده از حرکات ورزشی یا آموزش و مشاوره، منوال تراپی و درمان های دستی انجام پذیر هستند.

وظیفه پزشکان، آموزش به بیمارانی است که دچار این مشکلات شده اند. آنها به بیماران می آموزند که چگونه می‌توانند درد خود را کنترل و کاهش دهند و همچنین از بروز مجدد بیماری و مشکلات جسمی دیگر نیز پیشگیری کنند.

خدمات یک کلینیک فیزیوتراپی تخصصی در شمال تهران چیست؟ برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

فیزیوتراپی و توانبخشی در منطقه یک

اگر جزو افرادی هستید که از درد های عضلانی مختلف رنج می‌برید یا عزیزانی دارید که به دردهای اسکلتی و مفصلی مبتلا هستند و یا حتی آنها بر اثر بیماری های مختلف و حوادث غیرمنتظره از جمله سکته مغزی به اختلالات حرکتی مبتلا شده اند؛ در این صورت حتما باید برای درمان اقدام نمایید. برای انجام این کار بهترین راه تماس با بزرگ ترین و معتبر ترین کلینیک های فیزیوتراپی در منطقه یک تهران است، بیماران شما توسط پزشکان و فیزیوتراپیست های ماهر مورد معالجه قرار می‌گیرند و به سادگی مانند گذشته شروع به تحرک می‌کنند.

هدف از پزشکان فیزیوتراپ تنها بهبود مشکلات جسمی و حرکتی بیماران می‌باشد؛ بنابراین شما می‌توانید با این مراکز تماس بگیرید و برای معالجه اقدام نمایید.

پزشکان و متخصصان فیزیوتراپ می‌توانند اختلالاتی از جمله مشکلات حرکتی، عضلانی و اسکلتی مختلف مانند دیسک کمر، درد های لگنی و مفصلی زانو و همچنین مشکلات حرکتی ایجاد شده در دست را درمان کنند و تا حدودی آنها را بهبود ببخشند.

همچنین مشکلات دیگری مانند مشکلات شانه، دیسک گردن نیز توسط این پزشکان ماهر با استفاده از روش های پزشکی جدید مانند مگنت تراپی، ماساژ درمانی، لیزر درمانی، آب درمانی و شاک ویو تراپی درمان می‌شود. به عنوان فردی که از بدن درد و مشکلات جسمی رنج می‌برید و یا حتی دردهای مزمن مچ دست و گردن تمام مدت مانع از استراحت و کار شما می‌شود؛ باید با یک متخصص تماس بگیرید و از درمان های آن بهره‌مند شوید.

11

 

فیزیوتراپی گردن

از جمله معمول ترین روش های درد های مزمن مانند شکستگی و درد های عضلانی گردن فیزیوتراپی است. در کلینیک های تخصصی در منطقه نیاوران تهران از روش های زیادی برای کاهش درد و درمان گردن استفاده می‌کنند. این برنامه معمولا به تشخیص متخصص و شخص فیزیوتراپ نوشته می‌شود بنابراین برای هر فرد متفاوت است. انجام فیزیوتراپی گردن موجب می‌شود درد های گردن و سفتی آن کاهش بیابد و به گونه ای موجب بهبود بخشیدن حرکت سر و گردن می‌شود.

فیزیوتراپی گردن باعث پویایی و افزایش حرکت در عضلات آن می‌شود و همین امر سبب شده است شخص بیمار با بهبود زیادی مواجه شود. پس می‌توان گفت فیزیوتراپی نقش بسیار موثری در بهبود سلامت و درد های عضلانی گردن دارد و می‌تواند باعث عملکرد بهتر این اندام ها شود.

متخصص فیزیوتراپ و پزشکان ماهر در کلینیک های مختلف تهران در منطقه نیاوران همواره در تلاش اند علاوه بر درد های عضلانی گردن، دیسک کردن را نیز بهبود ببخشند و با روش های مختلف آن را درمان کنند.

فیزیوتراپی کمر

اگر از جمله بیمارانی هستید که از کمر درد رنج می‌برید باید پیش از جراحی یا روش های تهاجمی به روش های درمانی محافظه کارانه مراجعه کنید. ممکن است بتوانید با این روش ها کمردرد خود را کاهش دهید و یا حتی درمان کنید در این صورت دیگر نیازی به انجام جراحی ندارید. فیزیوتراپی کمر یکی از این روش های محافظه کارانه است که می‌تواند مشکل شما را تا حدودی کل و بر طرف نماید.

فیزیوتراپی موجب کاهش کمر درد، افزایش کارایی و عملکرد بدن می‌شود. همچنین پزشکان با دادن مشاوره به بیماران آنها را جهت جلوگیری از مشکلات مشابه کمردرد و دیسک در آینده راهنمایی می‌کنند. برای فیزیوتراپی گردن به طور معمول از دو روش استفاده می‌شود و هرکدام مطابق با شرایط بیمار به دستور متخصص انجام می‌گیرند.

در روش اول که فیزیوتراپی منفعل نیز نام دارد شخص بیمار با استفاده از کمپرس یخ، کمپرس گرم و تحریک الکتریکی درد و مشکل جسمی خود را کاهش می‌دهد و آن را درمان می‌کند، این روش معمولا برای افرادی است که مشکل حاد کمردرد ندارند.

روش دوم فیزیوتراپی فعال است، در این روش پزشک متخصص بیمار را با استفاده از تمرینات کششی خاص درمان می‌کنند، زیرا برای درمان درد های عضلانی ورزش معمولا بهترین راه است. در مراکز مختلف فیزیوتراپی شمال تهران تمامی این خدمات ارائه می‌شود و شخص بیمار می‌تواند به سادگی از این خدمات درمانی استفاده نماید.

12

فیزیوتراپی شانه

به عنوان شخصی که درد های شانه باعث اختلال و اثر گذاری در عملکرد و انجام فعالیت های عادی روزانه شما شده است، شما حتما به معالجه و تماس با یک فیزیوتراپیست حرفه ای نیاز پیدا می‌کنید. بنابراین نیاز است به کلینیک های مختلف و معتبر در شمال تهران جهت درمان مراجعه کنید.

فیزیوتراپیست می‌تواند به شما در جهت کاهش درد های شانه و بهبود قدرت اندام های شما کمک کند، به همین سبب مراجعه به آن ضروری می‌باشد. درمان های مختلفی برای حل مشکل و درمان درد های شانه موجود است و هرکدام در مدت زمان کوتاهی موجب بهبودی فرد می‌شود.

اگر جزو بیمارانی هستید که بر روی شانه خود عمل جراحی انجام داده اید و به همین سبب دردهای خفیفی را تجربه می‌کنید، بهتر است به فیزیوتراپی مراجعه نمایید. زیرا هر متخصصی می‌داند پس از عمل جراحی شانه شخص بیمار باید حداقل 2 هفته به بهبود بپردازد و برای سرعت بخشیدن این بهبودی تمرینات کششی انجام دهد. این تمرینات باید زیر نظر فیزیوتراپ و پزشک متخصص انجام شوند تا از بروز هر مشکل جلوگیری شود. پس از انجام تمرینات کششی فیزیوتراپ شما به سراغ انجام تمرینات قدرتی می‌رود، البته توجه داشته باشید این امر زمانی انجام پذیر است که 6 هفته از زمان جراحی شما گذشته باشد.

کلینیک های درمانی زیادی در منطقه نیاوران تهران وجود دارند و هرکدام به خوبی به درمان بیماران و توانبخشی آنان می‌پردازند، شما می‌توانید با مراجعه به آنان و مشاوره از پزشکان متخصص در رابطه با مشکل خود صحبت کنید و به معالجه آن بپردازید.

 

 

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: