توری پرسی چیست ؟

قیمت توری پرسی به صورت روزانه در وبسایت فولادین به روز رسانی می شود . توری های پرسی امروزه در صنایع مختلف کاربرد بسیار زیادی داشته و به روش های مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردند. تنوع مواد، قطر مفتول و الگوهای بافت باعث شده ‌اند که این محصولات توری در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرند. این توری ‌ها از استقامت، استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند .

توری پرسی را می ‌توان از دو جنبه تقسیم ‌بندی کرد. اول، از لحاظ مواد اولیه به کار رفته در تولید آن که شامل آهن کربن، فولاد گالوانیزه، فولاد ضدزنگ و مس می ‌شود. دوم، از لحاظ روش ‌های بافت که به دسته ‌های چین ‌دار دوبل، چین‌ دار تک میانی، چین‌ دار دوبل میانی و چین‌ دار قفلی تقسیم ‌بندی می ‌گردند. فرآیند تولید توری پرسی به نام پیش چین نیز شناخته می ‌شود. در این فرایند ابتدا سیم را در ماشین ‌ها و دستگاه‌ های دقیق با استفاده از قالب ‌های چرخشی مشخص کننده فاصله دقیق سیم ‌ها (چشمه توری)، قرار می‌ دهند. این کار تضمین خواهد کرد که سیم ‌ها در تقاطع‌ هایی محکم به هم قفل و پرس شوند. سپس به مونتاژ سیم ‌های از پیش فشرده و پرس شده در ماشین‌ های مونتاژ صفحه نمایش سفارشی (بافندگی) می ‌پردازند .

 

 

فرایند تولید توری پرسی

برای تولید توری پرسی معمولا از موادی مانند مفتول گالوانیزه و مفتول سیاه استفاده می‌شود. و از این مفتول‌ها بسته به نوع موادی که میخواهند تولید کنند و همچنین کاربرد آن در صنایع مختلف، استفاده می‌شود. در فرآیند تولید توری پرسی، ابتدا فولاد را در یک کوره‌ای با دمای 450 درجه حرارت می‌دهند. سپس بعد از زمان مشخصی آن را خارج کرده و با لایه‌ای از جنس کربن و اکسیژن می‌پوشانند. بعد از آن، این ماده را تحت فشار قرار داده و به شکل مفتول، با اندازه‌های مشخص و به صورت دنده ای و مواج در می‌آورند. باید به این مفتول‌ها شکل موج سینوسی داد تا در نهایت، به صورت طولی در دستگاه قرار می گیرند تار و پود به هم بافته شوند. بدین صورت که اپراتور یک رشته مفتول مواج را به صورت عرضی لابه لای مفتول های طولی قرار می دهد و سپس دستگاه به صورت پرسی رشته های طولی و عرضی را با فواصل مشخص که به آن چشمه می گویند در هم بافته و قفل می شوند در ابعاد متفاوتی تولید می گردد. شکل چشمه های آن ممکن است مربع و یا مستطیل باشد. این روش تولید توری به دلیل داشتن مفتول های موجی شکل که درون هم بافته شده و پرس می شوند دارای مقاومت و داوم بالا و البته زیبایی خاصی هم هست و هیچگونه جوشی در محل تقاطع این میله‌های عمودی و افقی داده ایجاد نمی شود. همچنین در برابر مواد شیمیایی و عوامل محیطی دارای مقاومت بالایی است .

 

11

 

توری مش چیست ؟

توری مش یا توری جوشی نوعی از توری مشبک فلزی می باشد که با میلگرد ساده و آجدار ساخته شده است. توری مش از انواع سیم مفتول آهن و گالوانیزه به رنگ سیاه تولید می شود و به سه صورت پنلی، آجدار و فولادی به بازار ارائه می گردد. این محصول متشکل از شبکه های فولادی است که به شکل جدولی به هم جوش داده می شوند . قیمت توری مش نیز مانند دیگر مقاطع فولادی به صورت روزانه دچار نوسان می شود ، پس بهتر است برای استعلام قیمت دقیق این محصول با کارشناسان ما تماصل حاصل نمایید .

 

12

 

قیمت روز توری فرنگی

توری فرنگی محصولی ساخته شده از سیم مفتولی فلزی است که در دسته خانواده توری مرغی و گابیون قرار دارد. این محصول به‌دلیل اینکه با استفاده از گالوانیزه ساخته شده است مقاومت بالایی را در برابر زنگ‌زدگی و رطوبت از خود نشان می‌دهد؛ به همین دلیل می‌توان از آن در شرایط‌ آب‌وهوایی گوناگون استفاده کرد . برای استعلام قیمت توری فرنگی می توانید با کارشناسان فولادین تماس حاصل نمایید .

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: