حقوق کارگران در سال 1403 با افزایش مواجه خواهد شد. حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال جدید 20 درصد افزایش یافته و حقوق کارگران هم حداقل 20 درصد بیشتر خواهد شد. این در حالی است که کارگران می گویند افزایش حقوق کارگران متناسب با میزان افزایش تورم نیست و درخواست حقوق بیشتر داده اند.  در حالی که تنها یک روز به پایان روز کاری سال 1402 مانده است، هنوز اعضای شورای عالی کار روی حداقل دستمزد کارگران به نتیجه نرسیدند.

صولت مرتضوی, وزیر کار در جلسه اخیر شورای عالی کار گفته است: برای کارگران همان افزایش حقوق کارمندان به‌علاوه 2 درصد را درنظر بگیریم. قانون مرکز آمار ایران را مرجع تعیین کرده است اما شما نمایندگان کارگری هیچ یک آن را قبول ندارید، هر آنچه دولت برای کارمندان مشخص کرده است به‌علاوه 2 درصد برای سختی کار را با ساعت کار یکسان برای دستمزد کارگران در نظر بگیریم، این عیناً مرّ قانون است! اگر درصد کمتری مشخص شود نه ارث پدر ما کم می‌شود، نه از حقوق‌مان کسر می‌شود و نه پاداش می‌گیریم! ما باید مصالح کشور را در نظر بگیریم.

بعد از اینکه این صحبت ها با واکنش های بسیار تند روبرو شد، امروز وزیر کار در یک مصاحبه عنوان کرده است که پیشنهاد کردیم حدود ۵۰۰-۶۰۰ هزار تومان به‌عنوان حق عائله‌مندی به فیش حقوقی کارگرانِ متاهل اضافه شود.

 

حجم ویدیو: 688.31K | مدت زمان ویدیو: 00:00:21
این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: