پارتیشن‌های اداری

در دنیای فعلی به علت پیشرفت‌های قابل توجه زیادی که صورت گرفته است، طرز انجام کار‌ها نیز تغییر کرده است. امروزه در اداره‌ها و دفتر‌های کاری که کارمندان زیادی مشغول به فعالیت هستند، روش‌های جدیدی و مدرنی در ساخت و ساز به کار گرفته می‌شود تا از فضا نهایت استفاده بشود و این کار بیش از قبل مورد توجه است. برای مثال استفاده از پارتیشن اداری که بسیار رایج شده است.

اغلب مشکلی که شرکت‌ها و یا ادارات دارند مشکل فضا و جا می‌باشد. اگر فرد جدیدی در یک شغل خاص استخدام شود در این شرایط اگر اتاق‌ها به اندازه، کافی نباشند دو اقدام صورت می‌گیرد:

 • اضافه کردن میز جدیدی در اتاق شخص دیگری
 • اضافه کردن یک پارتیشن و به عنوان یک اتاق مستقل برای فرد جدید.

بی‌شک راه دوم راه بسیار مناسب و پسندیده تری ست.

پارتیشن اداری

نقش پارتیشن اداری در دکوراسیون

پارتیشن ها توانسته اند نقش بسیار مهم و قابل توجهی در طراحی داخلی داشته باشد. پارتیشن اداری با طرح ها و مدل های مختلف ساخته و ارائه می‌شود. از پارتیشن‌ها در هر مکانی می‌توان استفاده کرد. با پارتیشن اداری باعث می‌شود تا از هرگونه خرابی بی‌نیاز شد و برای تغییر دکوراسیون بسیار مناسب می‌باشد. پارتیشن‌ها می‌تواند جایگزینی برای دیوارها باشند و تفاوت آن‌ها با دیوار این است که علاوه بر این که دارای هیچ گونه خرابکاری نیستند، قابل حمل نیز می‌باشد و همچنین شما دیگر دردسر‌های ساخت یک دیوار را با استفاده از پارتیشن اداری ندارید. با پارتیشن‌ها می‌توان فضای کاری هر فرد را جدا کرد و یا حتی فضاهای جدیدی را نیز ایجاد کرد.

پارتیشن اداری علاوه بر این که خاصیت تقسیم بندی و صرفه جویی در فضا را دارند عواملی هستند که با استفاده از آن‌ها می توان قناسی دیوار و یا کج بودن دیوار را پوشش داد. و همینطور پنهان کردن ستون‌ها نیز می‌تواند به وسیله پارتیشن اداری صورت گیرد.

پارتیشن اداری، دارای متریال، طرح، رنگ و قیمت های مختلفی می باشد. انواع پارتیشن‌ها به صورت تک جداره و یا دو جداره عرضه می‌شوند و با موادهای گوناگونی مانند شیشه آلومینیوم و ام دی اف قابل ساخت هستند.

پارتیشن اداری مدولار

یکی از ویژگی‌های پارتیشن اداری، مدولار بودن آنهاست که به این معنی است که قابل حمل و جابجایی هستند. با توجه به هر کسب و کاری مدل‌های مختلفی از پارتیشن‌های اداری مدولار وجود داره تنوع بسیار زیاد پارتیشن‌های اداری مدولار امکانات زیادی را ایجاد کرده و باعث حفظ حریم خصوصی می شود و در این روزها در دوران کرونا استفاده از پارتیشن‌های اداری خطر انتقال بیماری را کمتر می‌کند و باعث اطمینان خاطر کارکنان می‌شود. استفاده از پارتیشن اداری مدولار انتخاب بسیار مناسبی است، به علت اینکه با رشد یا بازسازی سازگار هستند و برای بلندمدت برای شما بسیار کارآمد می‌باشد.

هم چنین کارمندان دوست دارند در فضایی کاملا خصوصی باشد و دفتر و فضای مخصوص به خود را داشته باشد اما به علت زیاد بودن هزینه این کار اغلب انجام نمی‌شود. یکی از ابزارهایی که با استفاده از آن می‌توان از فضا حداکثر استفاده را کرد. پارتیشن‌های مدولار، بر اساس نیازهای هر دفتر و سفارشی می‌شوند و شما با توجه و ساختار دفتر طول و میتوانید پارتیشن‌های مدولار رو تنظیم کنید. پارتیشن ها از شیشه های مقاوم از وزن های استاندارد و رنگ‌های سفارشی ساخته می‌شوند همیشه بهتر است برای کسب و کار خودتان دنبال گزینه‌های انعطاف پذیر باشید. با پارتیشن بندی شما به راحتی می‌توانید فضا را در هر زمان که دوست دارید تغییر دهید.

 

پارتیشن اداری

علاوه بر ویژگی های ذکر شده بالا پارتیشن‌های اداری دارای مزایای زیادی هستند و به دلایل زیر باعث بهره وری در کار می شود:

 • پارتیشن‌ها به دلیل ظاهر زیبایی که دارند، فضای شما را زیبا کرده و محیط لذت بخشی را برای کارکنان ایجاد می‌کنند.
 • پارتیشن‌های اداری دوجداره و عایق صدا هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان دفترهای بسیار زیادی را ایجاد کرد و محیط خلاق داشت شما میتوانید با استفاده از پارتیشن‌های اداری برای هر فعالیت بخصوص، اتاق خاص طراحی کنید. برای مثال اتاق‌های مذاکره، دفترهای اصلی، دفتر مدیریت، دفتر کنفرانس و غیره.
 • استفاده از پارتیشن‌ها مقرون به صرفه تر از روش‌های سنتی و دردسرهای کمتری نیز دارد.
 • پارتیشن‌ها از اجسام سبک ساخته شده‌اند و نصب آنها در هر جایی و در هر فضایی ممکن خواهد بود و هرکس بدون داشتن تخصص خاصی می‌تواند پارتیشن ها را بردارد و یا جابه جا کند.
 • پارتیشن‌ها عایق صدا هستند و فضایی کاملاً شخصی را برای افراد به وجود می آورند و از ورود هر صدایی جلوگیری می کند و با توجه به این مورد فضایی بسیار آرام و مناسب با کار ایجاد خواهد شد.
 • پارتیشن‌ها دارای دوام بسیار بالایی هستند اما در روش‌های سنتی دیوارها بعد پس از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی دارند ولی پارتیشن ها و به این شکل نیستند و به زودی خراب نخواهد شد و نیازی به تعمیر یا بازسازی آن‌ها نیست.
 • پارتیشن‌ها برای شما فضای مدرن و جدید ایجاد می‌کنند و شما با استفاده از شیشه های رنگی در پارتیشن‌ها میتوانید یک فضای بسیار چشم‌نواز در محل کار خود ایجاد کنید.
 • پارتیشن‌های اداری بسیار تاثیرگذار است و جلوه دلنشین آن می تواند برای مشتریان بسیار جذاب باشد.
 • شرکت، سازمان و یا هر سازمانی که دارای پارتیشن‌های اداری ست، ارباب رجوع و یا مشتریان به راحتی می‌توانند به بخش‌های مورد نظر خود مراجعه کنند و حتی می‌توان برای مراجعه کنندگان فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کرده، که نظر مخاطب را جلب کند.
 • با استفاده از پارتیشن‌های اداری شیشه‌ای، عبور نور مقدور خواهد بود از فضا بسیار دلچسب تر خواهد شد و نور در راندمان کار بسیار تاثیرگذار است.

جمع بندی

استفاده از سیستم های پارتیشن اداری تک جداره و دو جداره یک روش انعطاف پذیر برای استفاده بهینه از فضای اداری شما هستند. این سیستم به شما این امکان را می دهد که یک روز فضای شرکت خود را بزرگ و باز کنید و روز دیگر آن را به فضاهای کوچک و بسته تر تبدیل کنید و این کار همچنین وقتی از شما نیز نخواهند گرفت چراکه باز و بسته کردن آنها تنها چند ثانیه طول می کشد. فضاهای بزرگتر می توانند برای برگزاری جلسات مورد استفاده قرار گیرند، در بیمارستان می توان با استفاده از آنها فضایی برای استراحت پرستاران ایجاد کرد، در هتل می توان اتاق های بزرگ را به دو بخش تبدیل کرد. با این طیف وسیع کاربردها چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام سیستم پارتیشن اداری مناسب استفاده شما خواهند بود؟

 

پارتیشن اداری

اگر می‌خواهید محیط حرفه‌ای داشته باشید، استفاده از پارتیشن‌های اداری با طرح ها و مدل های مختلف و با بالاترین کیفیت بهترین وسیله برای شماست و با استفاده از پارتیشن‌ها بی شک می‌توانید بهره‌وری کارتان را افزایش دهید و این بهره وری را در زمان بسیار کم مشاهده خواهید کرد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: