مشخصات فرش ماشینی کاشان 1200 شانه

مشخصات فرش ماشینی کاشان 1200 شانه

قیمت فرش ماشینی کاشان ۱۲۰۰ شانه همیشه موردتوجه مشتریان بوده که قیمت آن رابطه مستقیم با اندازه فرش، جنس الیاف به‌کاررفته در فرش و برند آن دارد. با ما همراه باشید در ادامه به طور کامل درباره قیمت فرش 1200 شانه کاشان و نحوه خرید اقساطی فرش ماشینی از فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد توضیح می‌دهیم.

نقش و طرح فرش ایرانی بازتابی از هنر و زیبایی چشم‌نواز فرهنگ و سنت‌های اصیل ایرانی است که زیبایی خانه را با رنگ‌های متنوع دوچندان می‌کند و به‌عنوان نگینی درخشان در خانه است. هر یک از نقشه‌های فرش نشان‌دهنده هنر اصیل ایرانی بوده که در قالب فرش قرار گرفته است.

با پیشرفت علم و فناوری، صنعت فرش نیز مانند هر صنعت دیگری پیشرفت کرده و محصولات جدیدتر و باکیفیت‌تری تولید شده است. فرش ماشینی کاشان نیز در این زمینه یکی از پیشتازان بوده است. انواع فرش ماشینی در شانه‌ها و تراکم‌های مختلف بافته شده و به بازار عرضه می‌شود. از نظر کیفیت و زیبایی، برخی از این محصولات برابر یا بالاتر از محصولات دستباف هستند، فرش‌های 1200 شانه به‌عنوان فرش دست‌باف گونه نیز شناخته می‌شوند و دلیل آن ریزنقشی و تراکم بالا آن ها است. فرش‌های 1200 شانه کاشان به دلیل کیفیت و زیبایی بالا در بازار فرش با انواع فرش دستباف کاشان و فرش دستباف تبریز رقابت می‌کنند.

ویژگی‌های فرش ماشینی کاشان

قبل از این که درباره تراکم فرش ماشینی صحبت کنیم بهتر است درباره ویژگی‌های فرش کاشان و دلیل معروف بودن فرش‌های ماشینی کاشان بیشتر توضیح دهیم. بنا بر تحقیقاتی که تا به امروز صورت‌گرفته است هرکدام از فرش‌های ایرانی با نام شهرهای مختلف معروف شده‌اند که برگرفته از خاستگاهشان است. به طور مثال فرش مشهد توسط طراحان مشهدی و فرش تبریز با نقشه‌های متفاوت توسط طراحان تبریزی تولید می‌شده است. در این میان فرش کاشان نیز از این قضیه مستثنی نیست و نقشه‌های فرش و رنگ‌بندی خاص و زیبا آن سبب شده فرش کاشان جزء معروف‌ترین فرش‌های ماشینی دنیا به‌حساب آید. اکنون که فرش‌های ماشینی تقریباً جای فرش دستباف را گرفته‌اند نیز از طرح و نقش‌ها و ویژگی‌های فرش‌های کاشان، مشهد و ... در بافت خود استفاده کرده‌اند که در این میان فرش ماشینی کاشان نسبت به بقیه نسبت به طرح و رنگ و بروز بودن نقشه از مرغوبیت و محبوبیت بیشتری برخوردار است.

معرفی فرش 1200 شانه کاشان

در صنعت فرش ماشینی، اصطلاحات متداول زیادی دررابطه‌با فرش وجود دارد که به معرفی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

  1. تعداد شانه‌های فرش: شانه به تعداد گره‌ها در یک متر عرض فرش اشاره دارد. شانه‌های رایج فرش ماشینی عبارت است از فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 1200 شانه و فرش 1500 شانه که به‌عنوان‌مثال، یک فرش 1200 شانه دارای 1200 گره در یک متر از عرض فرش می‌باشد.
  2. تعداد تراکم فرش ماشینی: در واقع تراکم فرش به تعداد گره‌ها در یک متر طول فرش اشاره دارد. فرش‌های ماشینی باتوجه‌به تعداد شانه در تراکم‌های مختلف بافته می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، فرش 1200 شانه با تراکم 3600 بافته می‌شود، به این معنی که در هر متر طول فرش 1200 شانه، 3600 گره وجود دارد.

چرا فرش 1200 شانه بخریم؟

در ابتدای خرید باید هدف خود را برای فرش موردعلاقه خود مشخص کنید، اگر به دنبال فرش دست‌باف گونه هستید که نرم، زیبا و ظریف باشد، بهترین انتخاب فرش 1200 شانه است. در بافت قالی‌های هزار و دویست شانه از طرح‌های سنتی چشم‌نواز و ریزنقش استفاده می‌شود که این ویژگی‌ها باعث شده فرش 1200 شانه به‌عنوان فرش دست‌باف گونه در بازار فرش شناخته شود. در تولید فرش ماشینی سعی شده از بهترین نخ ها استفاده شود، بافت نرم و لطیف این فرش نتیجه استفاده از نخ 100٪ اکریلیک است که در تولید فرش استفاده شده است. فرش 1200 شانه ایرانی در دو نوع فرش 1200 شانه برجسته و ساده تولید می‌شود و تنها تفاوت در نوع نخ است که در بافت فرش استفاده می‌شود. برای بافت فرش 1200 شانه گل برجسته از الیاف اکریلیک هایبالک استفاده می‌شود که در قسمت آهار و تکمیل فرش با برخورد گرما به نخ‌هایبالک باعث فرورفتگی و برجسته شدن فرش می‌شود.

طرح و نقش فرش 1200 شانه کاشان

طرح و نقش‌های متنوع و چشم‌نواز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرش کاشان است که در آن هنر هنرمندان و طراحان این صنعت، سبب ایجاد روح و جان در فرش ماشینی می‌شود. مدل‌های موجود باکیفیت و زیبایی منحصربه‌فرد خود دارای رنگ‌های خاصی هستند که برای همه بینندگان جذاب است. پس از طراحی و ایجاد نقشه توسط طراح، نقشه فرش وارد کارخانه‌های تولید فرش ماشینی شده و با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌گیرد. از محبوب‌ترین نقشه‌های فرش ماشینی می‌توان به طرح‌های فرش افشان گل سرخ، فرش جواهر، طرح اصفهان، طرح هنگامه و... اشاره کرد.

جنس نخ فرش 1200 شانه

جنس نخ فرش 1200 شانه

در بافت فرش‌های لوکس تراکم بالا از نخ‌های کیفیت پایین مانند پلی‌استر و BCF استفاده نمی‌شود و در بافت آن ها از نخ‌های 100٪ اکریلیک که بهترین الیاف در صنعت فرش ماشینی هستند استفاده می‌شود. الیاف اکریلیک از استحکام و دوام بالاتری نسبت به الیاف دیگر برخوردار است و به همین دلیل در ساخت فرش‌های باکیفیت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

خصوصیات فرش 1200 شانه

فرش هزار و دویست به دلیل ساختار ریزبافت، در مقایسه با فرش 700 شانه و 1000 شانه دارای زیبایی و لطافت بیشتری است و یک انتخاب خوب برای افرادی است که به فرش دستباف علاقه‌مند هستند ولی می‌خواهند هزینه بسیار کمتری کنند.

اشکال و نقوش مورداستفاده در فرش 1200 شانه تراکم 3600 به دلیل تراکم بالا از وضوح بالایی برخوردار است. قالی‌هایی مانند 1200 شانه که دارای ضخامت کمتر هستند از لحاظ زیبایی و ظاهری از قالی‌های تراکم پایین، زیباتر و ریزنقش‌تر به نظر می‌رسند. تنوع بسیار زیاد طرح و رنگ فرش‌های 1200 شانه سبب شد که این فرش‌ها جزء محبوب‌ترین فرش‌های ماشینی بازار باشند.

معایب فرش 1200 شانه

فرش‌های ماشینی 1200 شانه، علاوه بر مزایای زیادی که دارند، ویژگی‌های منفی نیز دارند که یکی از آن ها ضخامت کم فرش است که دلیل آن تراکم بالا فرش نمره نخ ظریف به‌کاررفته در بافت فرش است که باعث می‌شود خاب فرش‌های هزار و دویست شانه نسبت به فرش‌های دیگر کمتر باشد ولی به دلیل لطافت و نرمی بالا این مورد زیاد عیب محسوب نمی‌شود.

 یکی دیگر از معایب آن نیز قیمت بالا آن نسبت به فرش‌های ماشینی تراکم پایین‌تر است که دلیل آن گران‌قیمت‌تر بودن دستگاه بافت فرش‌های 1200 شانه و فرایند هزینه بر بودن تولید نخ‌های ظریف برای فرش‌های 1200 شانه می‌باشد.

قیمت فرش ماشینی کاشان ۱۲۰۰ شانه

فرش‌های 1200 شانه از لحاظ قیمتی جز گران‌ترین و لوکس‌ترین فرش‌های ماشینی بوده و در سایزها و جنس الیاف متفاوتی تولید می‌شود که الیاف به‌کاررفته در این نوع فرش‌ها از لحاظ قیمتی بسیار تأثیرگذار می‌باشد. سایز فرش‌های 1200 شانه نیز در قیمت فرش بسیار تأثیرگذار بوده که فرش‌های 1200 شانه در سایزهای استاندارد فرش 1200 شانه 12 متری، فرش 1200 شانه 9 متری، فرش 1200 شانه 6 متری و قالیچه و پادری تولید می‌شود. قیمت فرش ماشینی کاشان 1200 شانه در فروشگاه اینترنتی نگین مشهد به قیمت درب کارخانه بوده به سبب تولید صفر تا صد محصول توسط شرکت قیمت تمام شده آن نسبت به برندهای دیگر کمتر بوده و از لحاظ کیفیتی نیز به‌خاطر استفاده از جدیدترین دستگاه‌های بافندگی روز دنیا و رعایت استانداردهای ایزو 9001 و استاندارد ایران جزء باکیفیت‌ترین فرش‌های تولیدی کشور می‌باشد.

خرید اقساطی فرش ماشینی 1200 شانه کاشان به قیمت درب کارخانه

کیفیت فرش برای تمامی خریداران قالی کاشان امری مهم است، خریداران مایل هستند تا فرش ماشینی باکیفیت را به پایین‌ترین قیمت خریداری نمایند که بهترین و ساده‌ترین راه خرید مستقیم فرش از کارخانه می‌باشد. البته خرید فرش از کارخانه کاشان برای آن دسته از خریدارانی که از شهر کاشان دور هستند کار آسانی نیست آن هم باتوجه‌به کرونا و سخت بودن رفت‌وآمد و هزینه‌های سنگین مسافرت از طرفی فروشگاه‌های فرش سطح شهر نیز از لحاظ تنوع و قیمت قابل‌مقایسه با کارخانه نیستند و از طرفی خرید از فروشگاه‌ها و هایپرهای بزرگ فرش نیز به دلیل هزینه‌های سنگین تبلیغاتی و هزینه‌های بالای نمایشگاه برای مشتری گران‌تر در می‌آید. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای خرید فرش از درب کارخانه خرید اینترنتی می‌باشد.

برای خرید فرش 1200 شانه به قیمت درب کارخانه، با بهترین کیفیت با مراجعه به فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد می‌توانید طرح فرش موردنظر خود را انتخاب نمایید. با خرید آنلاین فرش از کارخانه علاوه بر حذف واسطه و قیمت مناسب‌تر در وقت و زمان خود نیز صرفه‌جویی خواهید کرد در فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد، علاوه بر فرش‌های 1200 شانه انواع فرش‌های 700، 1000، 1500، وینتیج، گلیم، گبه و تابلوفرش نیز موجود است که می‌توانید به‌راحتی طرح موردنظر خود را خرید نمایید و درب منزل تحویل بگیرید.

یکی دیگر از مزایای خرید فرش از فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد امکان خرید اقساطی فرش ماشینی به‌صورت 36 ماهه می‌باشد. تمامی محصولات از جمله فرش‌های 1200 شانه برجسته و ساده امکان خرید به‌صورت اقساط بلندمدت 3 ساله را دارند و شما می‌توانید به‌راحتی فرش ماشینی موردنظر خود را خریداری نمایید.

شرایط خرید فرش ۱۲۰۰ شانه در سایت فرش نگین مشهد

شرایط خرید فرش ۱۲۰۰ شانه در سایت فرش نگین مشهد

در ایران و به‌ویژه کاشان، بسیاری از شرکت‌ها انواع فرش ماشینی را در بهترین اندازه‌ها و کیفیت تولید و عرضه می‌کنند. از جمله تولیدکنندگان معروف در زمینه تولید فرش ماشینی، می‌توان به گروه صنعتی نگین مشهد هلال اشاره کرد. برای خرید آنلاین فرش ماشینی می‌توانید از فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد دیدن فرمایید و برای مثال، انواع قیمت فرش 1200 شانه کاشان، قیمت فرش 1200 شانه با تراکم 3600 و قیمت فرش 1200 شانه نگین مشهد را در داخل سایت به آدرس https://neginhelal.com مشاهده کنید. تمامی محصولات این شرکت دارای ضمانت 3 ساله بوده و با بالاترین استانداردهای روز دنیا تولید می‌شود. فروشگاه اینترنتی فرش نگین مشهد با در اختیار داشتن باتجربه‌ترین کارشناسان فروش شما را در انتخاب فرش ماشینی دلخواه خود راهنمایی کرده و در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به سؤالات شما می‌باشند. در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانید با شماره‌تلفن پشتیبانی 09393618183 با ما در تماس باشید.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: