این روزها بالا و پایین شدن قیمت دلار  باعث حساس شدن شهروندان به خرید دلار شده، وباعث صف های طولانی مقابل صرافی های سطح شهر برای خرید دلار شده است. اکنون هم خبر بالا رفتن قیمت دلار در مقابل ارزهای دیگر به گوش می خورد.

قیمت دلار در بازار امروز 1400/09/9 با 1,330 (0.46%) کاهش ، 289,870 ریال اعلام شده است. روز جاری برای دلار با 2,400 ریال کاهش نسبت به روز گذشته و با رقم 288,800 ریال آغاز شد  و طی معاملات امروز، 292,840 ، بیشترین مقدار و 288,800 نیز کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

برای چهارمین هفته متوالی، ارزش یورو در برابر دلار در کانال ۱.۱۲ باقی مانده که این عدد کمترین ارزش ثبت شده ارز واحد اروپایی در برابر اسکناس سبز طی ۱۶ ماه اخیر بوده است. فرانسوا ویلروی- مدیر ارشد بانک مرکزی اروپا- با بیان اینکه به نظر می رسد دیگر ضرورتی برای خرید گسترده اوراق توسط این نهاد وجود ندارد، گفت: احتمالا این برنامه در مارس سال آینده به طور کامل متوقف می شود. البته این مدیر اروپایی به زمان افزایش نرخ بهره اشاره نکرد که باعث ناامیدی بازار شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات،  پوند با ۰.۲۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۳۰ دلار مبادله شد. یورو ۰.۲۲ درصد پایین رفت و با رفتن به کانال ۱.۱۲ به ۱.۱۲۷ دلار رسید.

ارزهای آسیایی

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۱۳.۳۷۳ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۴۰۲ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۳۸۷ یوان چین اعلام شد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: