دمنوش پوست پرتقال یکی از نوشیدنی های مناسب فصل سرما است. دمنوش پوست پرتقال خواص ضد ویروسی دارد. مصرف دمنوش پوست پرتقال و سایر میوه ها از گذشته ها وجود داشته و مورد جدیدی نیست. دمنوش پوست پرتقال حاوی ویتامین‌های C و B1 و فولیک اسید، فلاوونوئید، آلفاکاروتن و بتاکاروتن است.

درمان سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی

پرتقال و دمنوش پوست پرتقال از بروز سرطان و تومور پیشگیری و با آن مقابله می‌کند. سرفه، آسم، سرماخوردگی و هر بیماری تنفسی را که بر اثر وجود خلط در سینه ممکن است به وجود آید ، درمان می‌کند. اشتها را افزایش می‌دهد، باعث تقویت سیستم هاضمه می شود و نیز نفخ و حالت تهوع را از بین می‌برد، سیستم گردش خون را بهبود می‌بخشد، استرس و تنش‌های عصبی را تسکین می دهد و بی‌خوابی را درمان می‌کند.

طرز تهیه

ابتدا پوست پرتقال را طوری جدا کنید که قسمت سفیدی داخلی آن کاملاً از پوست نارنجی جدا شود چون پوست سفید رنگ دمنوش را تلخ می‌کند. سپس آن را بشویید و در آب سرد بگذارید تا تلخی آن گرفته شود. بعد آن‌ را روی پارچه تمیزی پهن کنید و بگذارید روی شوفاژ تا کاملاً خشک شود. دمنوش خود را با پوست پرتقال خشک شده تهیه کنید. آب را جوش بیاورید، پوست پرتقال‌ها را داخل قوری بریزید و به همراه چوب دارچین به مدت نیم ساعت دم بگذارید.

پوست پرتقال را چگونه بخوریم؟

همان طور که می‌دانید پوست پرتقال مزه تلخی دارد و نمی‌توان آن را به تنهایی مصرف کرد، ولی می‌توان از روش‌هایی استفاده کرد که تلخی آن کاهش یابد و قابل خوردن شود. می‌توان با استفاده از کمی شکر یا عسل آن را شیرین و مصرف کرد.همچنین می‌توان از پوست پرتقال رنده شده در انواع سس سالاد یا برخی دم‌کرده‌های گیاهی، قهوه یا در تهیه برخی دسرها و کیک ها استفاده کرد.

از پوست پرتقال خلال شده نیز در برخی غذاها استفاده می شود یا می‌توان با پوست پرتقال مربا تهیه و آن را مصرف کرد.اگر اصرار زیادی به تهیه خلال پوست پرتقال دارید حتماً پرتقالی را انتخاب کنید که رنگ پوستش طبیعی و فاقد واکس باشد. ضمن این‌که هرگز خلال‌ها را در محیط مرطوب آشپزخانه و یخچال نگهداری نکنید و بهتر است خلال‌ها در یک وعده و به صورت تازه مصرف شود.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: