مقامات بهداشت استرالیا در تازه‌ترین اظهارات خود اعلام کردند، مورد لخته شدن در  داوطلب واکسن آسترازنکا مربوط به همین واکسن است.

سازمان بهداشت استرالیا که در پی ادامه‌دار شدن موارد لخته خون پس از تزریق واکسن آسترازنکا، قرار بود ارتباط بین این دو را بررسی کند دریافت، «به احتمال زیاد» وضعیت فردی که ژس از دریافت واکسن آسترازنکا دچار لخته خون شده به واکسن مربوط است.

مایکل کید، از مقامات بهداشتی استرالیا روزهای گذشته در یک جلسه توجیهی تلویزیونی گفت: «در حال حاضر محققان ارتباط علتی لخته شدن خون با واکسن کووید ۱۹ آسترازنکا را تأیید نکرده‌اند، اما تحقیقات در حال انجام است» و اکنون ژس از انجام بررسی‌ها می‌گوید: «در حالی که در این زمان، ما شواهدی از علیت نداریم، ویژگی‌های بالینی این مورد با آنچه در گزارش‌های بین المللی موارد مشابه دیده‌ایم مطابقت دارد و به احتمال زیاد مورد گزارش شده اخیر نیز مربوط به واکسن است».

اداره تنظیم مقررات دارویی وزارت بهداشت استرالیا در بیانیه‌ای یادآور شد: ما ارتباطاتی را برای مصرف کنندگان و پزشکان در مورد اهمیت این شرایط و هوشیاری نسبت به علائم و نشانه‌های ترومبوز اعلام کردیم.

آژانس داروهای اروپایی در ماه مارس ( ماه گذشته) با بررسی ایمنی و اثر بخشی واکسن، «ارتباط احتمالی» بین آن و لخته‌های خون پیدا کرد اما تأکید کرد که فواید  تزریق آن بیشتر از خطر واکسن است.

استرالیا توافق کرده است که ۵۳.۸ میلیون دز واکسن را تهیه کند که بیشتر آنها در داخل توسط شرکت بیوتکنولوژی CSL تولید می‌شود.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: