آقای بابک سلحشور افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور که درگیر ویروس کروناست از تلاش‌های خستگی ناپذیر کادر درمان که در سال گذشته به شدت درگیر بودند و تعدادی هم جان خود را از دست دادند، تشکر می‌کنیم.

وی افزود: شرایط سیستم سلامت کشور ما به گونه‌ای است که در مقایسه با کشور‌های دیگر و با توجه به اقدامات متعدد درمانی که در کشور انجام می‌شود شاهد قصور کمتر پزشکان در مقایسه با کشور‌های اطراف هستیم.

آقای سلحشور افزود: در یازده ماه سال گذشته ۹ هزار و ۹۲۹ مورد پرونده مربوط به قصور پزشکان در کمیسیون‌های پزشکی قانونی سراسر کشور به نتیجه رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸ حدود ۵ درصد افزایش داشت.

وی گفت: از این تعداد پرونده به نتیجه رسیده ۵۵ درصد از موارد شکایت از پزشکان منجر به تبرئه و ۴۵ درصد منجر به محکومیت آن‌ها شده است.

مدیرکل امور کمیسیون‌های تخصصی سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: بیشترین شکایت‌ها به ترتیب از جراحان زنان و زایمان، دندانپزشکان و جراحان عمومی بوده است.

آقای سلحشور درباره اقدامات سازمان پزشکی قانونی برای پیشگیری از قصور پزشکی یا کاهش پرونده‌های آن گفت: هر ماه برنامه‌های آموزشی به صورت حضوری یا وبینار برای کادر درمان برگزار می‌کنیم تا این آموزش‌ها منجر به کاهش پرونده‌های قصور پزشکی بشود.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: