به گزارش پایگاه خبری نامه نیوز: قیمت مسکن در چند سال اخیر روند روبه افزایشی داشته است.افزایش قیمت مسکن باعث شد بسیاری از مردم برای سکونت به حاشیه های شهر بروند.افزایش قیمت مسکن دلیل مشکلات بسیاری برای مستاجران شد.همچنین با افزایش چشمگیر قیمت مسکن خریدن خانه تبدیل به رویایی دست نیافتنی برای بسیاری شده است. در ادامه جزییاتی درباره روند قیمت مسکن را میخوانیم.

براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن قیمت‌های مختلفی را می‌بینیم در این گزارش سعی کردیم از هر منطقه ۲۲ گانه تهران یک مورد قیمت مسکن را با عمر بنای بین یک تا ۳۰ سال و متراژ بین ۴۰ تا ۲۰۰متر گردآوری کنیم.

توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

منطقه آدرس متراژطبقه عمر بنا (سال)قیمت هر متر مربع (تومان )
۱نیاوران ، خیابان احمد زمانی ۲۹۰۱۱۱۳۷.۹۳۷.۰۰۰
۲شهرک غرب، میدان صنعت ۲۰۰۱۲۰۶۵.۰۰۰.۰۰۰
۳دولت، خیابان جهانتاب۱۴۵۲۱۵۷۰.۰۰۰.۰۰۰
۴فرجام، میدان ۴۸۵۵۳۷۳۴.۵۴۵.۰۰۰
۵اتشرافی اصفهانی، شهرک نفت ۱۲۱۱۰۱۶۰.۰۰۰.۰۰۰
۶قائم مقام، خیابان مشاهیر ۸۳۶۲۵۰.۶۰۲.۰۰۰
۷خیابان دماوند، نرسیده به خیابان میر حسینی ۴۷۳۲۵۱۹.۱۴۸.۰۰۰
۸نارمک  ،خیابان گلستان۱۳۲۳۱۵۵.۰۰۰.۰۰۰
۹سی متری جی ،خیابان رویائی ۶۱۵۱۱۹.۶۷۰.۰۰۰
۱۰قصرالدشت، بین مرتضوی و کمیل ۵۸۳۱۳۳۱.۳۷۹.۰۰۰
۱۱جمالزاده جنوبی، خیابان دیلمان ۵۷۳۱۵۲۶.۳۱۵.۰۰۰
۱۲بهارستان، چهارراه سرچشمه ۷۰۳۳۰۱۴.۲۸۰.۰۰۰
۱۳نیروی هوایی، خیابان چهارم۱۲۴۱۱۵۵.۰۰۰.۰۰۰
۱۴بزرگراه محلاتی، چهارراه میثم ۶۳۲۱۰۱۶.۶۶۶.۰۰۰۰
۱۵مشیریه،شهرک رضویه۴۱۱۱۳۱۳.۰۷۳.۰۰۰
۱۶علی آباد شمالی، خیابان همدانی ۸۵همکف ۲۲۱۵.۲۹۴.۰۰۰
۱۷فلاح، ابوذر۴۵۲۱۱۷.۰۰۰.۰۰۰
۱۸یافت آباد، خیاابن میر هاشم۵۰۲۱۱

۱۴.۱۰۰.۰۰۰

۱۹عبدل آباد، خیابان لقمان جنوبی۵۳۴۱۷۱۴.۱۵۰.۰۰۰
۲۰شهر ری ، دیلمان۸۷۴۱۲۲.۵۲۹.۰۰۰
۲۱تهرانسر، خیابان گلها۷۸۱۵۲۶.۲۸۲.۰۰۰
۲۲دهکده المپیک، زیبادشت ۱۲۰۶۵۴۱.۷۰۰.۰۰۰

بر اساس قیمت مسکن در تهران، فهرستی از متوسط اجاره ماهانه آپارتمان در برخی از مناطق ارزان قیمت تهران به دست آمده است. کدام مناطق برای اجاره‌نشینی هزینه کم‌تری نیاز دارد؟

با توجه به اگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار و قیمت مسکن در تهران، لیستی از متوسط اجاره ماهانه در برخی از مناطق ارزان تهران به دست آمده است.

بنا بر اطلاعات موجود در جدول زیر متوسط اجاره در شهر جدید پرند ۲٫۳ میلیون تومان ثبت شده است که در کنار قرچک و بومهن با اجاره حدود ۳٫۵ میلیون تومان از شهرهای ارزان قیمت اطراف تهران برای اجاره‌نشینی هستند.

شهرهای پردیس، شهریار، شهر قدس و رودهن شهرهای هستند که متوسط اجاره ماهانه برای یک آپارتمان ۸۰ متری در کانال چهار میلیون تومان ثبت شده است.

فلاح که یکی از محلات ارزان قیمت تهران برای اجاره‌نشینی و خرید خانه است با متوسط اجاره ماهانه ۶٫۸ میلیون تومان ثبت شده که با توجه به متوسط اجاره شهرهای اطراف تهران، اجاره در فلاح حدود دو میلیون تومان بیش‌تر است.

نواب که نسبت به هفته گذشته ۱۲ درصد کاهش قیمت را ثبت کرده است، با متوسط اجاره ماهانه ۶٫۹ میلیون تومان، محله بریانک ۷٫۹ میلیون تومان و محله جی با اجاره هشت میلیون تومان از دیگر مناطق ارزان تهران هستند.

در بین محلات و شهرهای جدول زیر، محلات افسریه با اجاره ۸٫۴ میلیون تومان و سبلان با اجاره ۸٫۷ میلیون تومان ماهانه برای یک آپارتمان ۸۰ متری از سایر مناطق با نرخ اجاره بالاتری ثبت شده‌اند.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: