ارگاسم یا اوج لذت جنسی در رابطه ی جنسی حالتی است که بر اثر تحریک جسمانی طرفین به دست می آید و در طول آن انقباضات ماهیچه ای و سپس استراحت عضلانی کل بدن اتفاق می افتد. رسیدن به ارگاسم فرایندی بیولوژیک در بدن است که از ابتدا تا انتها و یا حتی پس از آن واکنش های بیوشیمیایی مختلفی در بدن ایجاد خواهد شد که همین واکنش ها در نهایت برطرف کننده دردها و مشکلات روانی زیادی خواهد بود.

رابطه جنسی میتواند در واقع برای برخی از ما که بیش از حد کار میکنیم یا بیش از حد استرس داریم ، مثل معجزه عمل کند. اما انجام این عمل می تواند چیزی بیش از آرامش را به شما بدهد. باور داشته باشید یا نه ، اوج لذت جنسی یا ارگاسم می تواند برخی از درد و رنج های نگران کننده را که در زندگی روزمره شما را مبتلا میکند ، مداوا نماید!

نیاز هر موجود انسانی به ایجاد رابطه جنسی

همانطور که هر فردی نیاز به خوردن و خوابیدن و احساس خوشایند لذت بردن دارد، به رابطه جنسی نیازمند است. بدن انسان برای برقراری رابطه جنسی برنامه ریزی شده و ترس از ایجاد یک رابطه مناسب، منظم و سالم میتواند آسیب رسان باشد. به این جهت که هر موجود انسانی نیازمند ایجاد رابطه جنسی است و وقتی این رابطه و برقراری آن سرکوب شود و نادیده گرفته شود، در روان افراد و احساساتشان اثر گذار است.

مثل فردی که گرسنه است و تمام ذهن او درگیر غذا، بوی غذا، طعم و نوع غذا است و هیچ کسی نمیتواند او را برای خوردن غذا زیر سوال ببرد. اما نکته مهم در ارتباط جنسی و تفاوت آن در گرسنگی اینجاست که روابط جنسی را میتوان کنترل کرد.

در واقع فرد گرسنه گاهی میتواند با یک نان ساده سیر شود و گاهی با ضیافت شام، اما فردی که نیازمند رابطه جنسی است نباید خود را به دلیل نیازمندی اش در معرض آسیب قرار بدهد. اینکه فردی که نیاز به برقراری رابطه جنسی دارد، بدون فکر، هر جایی و با هر شخصی بخواهد برای رفع نیاز خود اقدام کند، به راحتی خود را در برابر آسیب های جسمی و پس از آن روحی قرار میدهد.

اشاره سکس تراپیست به برقراری رابطه جنسی سالم، با زوج مناسب (ازدواج) است. (فردی که انتخاب کرده ایم با او زندگی کنیم) بنابراین امنیت جنسی از معیارها و ملاک های اولیه رابطه جنسی است.

چگونگی و کیفیت ارتباط جنسی

پس از آن چگونگی و کیفیت ارتباط جنسی است که فقط به دو فردی که به ایجاد رابطه اقدام کرده اند مربوط میشود. نکته بسیار مهم در ارتباط جنسی این است که هر رفتاری در روابط، اگر به طرفین آسیب نرساند و هر دو طرف از انجام آن لذت ببرند، رابطه جنسی بدون عیب محسوب میشود (به غیر از مواردی که آسیب های جسمی به دنبال دارد) بنابراین زوج ها نباید از برقراری روابط متنوع و بر اساس خواسته قلبیشان شرم کنند و خود را بد بپندارند و احساس گناه بکنند.

از نظر سکس تراپیست؛ روابط جنسی خصوصی ترین رابطه بین دو نفر است که در آن مرز صمیمیت به قدری است که زوج ها نباید از هیچ رفتاری که با خواست قلبیشان مطابقت دارد، خجالت بکشند و یکی از مکان هایی که خجالت در آن بدون معنی و مخرب است میتواند در روابط جنسی بین زوج ها باشد.

فواید به ارگاسم رسیدن در رابطه جنسی چیست؟

باید بدانیم روابط جنسی سالم که به ارگاسم میرسد، به تنظیم شدن هورمن های بدن، ناقل های عصبی مانند، تنفس بهتر، باز شدن عروق، سلامت روحی بسیار کمک میکند و ترشح هورمنها و ناقل های عصبی مانند: اکسی توسین، سروتونین، دوپامین، تستسرون را افزایش دهد. همچنین میتواند به شادی، هیجان، احساس خوشایند خواستنی بودن منجر شود که همه و همه باعث میشود حال بهتری را تجربه کنیم و زندگی را بهتر ببینیم.

بنابراین یک رابطه جنسی سالم بر روی افراد اثر میگذارد و میتواند از بسیاری از مشکلات زناشویی و امراض جسمی فرد کم کند.

اما باید بدانیم که روابط جنسی همیشه به ارگاسم ختم نمیشود و گاهی رضایت فردی و احساس خوشنودی روح و روان میتواند یکی از پایه های این رابطه باشد و هر چقدر که فرد سلامت روحی و روانی بیشتری داشته باشد، هماهنگی او با زوج در رابطه جنسی سالم آسان تر و راحت تر است.


 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: