آیا شما هم رویای مهاجرت به آمریکا را در سر دارید؟ دوست دارید چه روشی را برای مهاجرت به این کشور پهناور انتخاب کنید؟ مهاجرت تحصیلی برای شما مناسب‌تر است یا دوست دارید ویزای کاری آمریکا را دریافت کنید؟ حتما تا به حال چیزهای زیادی درباره شرایط مهاجرت به کشور آمریکا شنیده‌اید. اما حواستان باشد که آینده و سرنوشت شما در گرو این تصمیم مهم است. پس هرگز در تصمیم‌گیری عجله نکنید و تا حد امکان، اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید. این مقاله یکی از همان منابع معتبری است که با خواندن آن می‌توانید اطلاعات خود را آپدیت کنید. با ما همراه باشید.

ویزای کاری امریکا

ویزای کاری امریکا

فاکتور‌های تاثیرگذار برای دریافت ویزای کاری آمریکا

برای مهاجرت کاری به آمریکا فاکتورهای مهمی وجود دارد. از مدرک تحصیلی و سابقه کار گرفته تا رشته تحصیلی و مدرک زبان. در ادامه هر کدام از این فاکتورها را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

مدرک تحصیلی

اولین فاکتور مهم برای مهاجرت کاری به آمریکا، بحث مدرک سوابق تحصیلی است. خوب است بدانید که درجه مدرک تحصیلی شما در زمان مهاجرت، می‌تواند روی فاکتورهای دیگری مثل سابقه کاری تاثیرگذار باشد. برای مثال این فرصت مهاجرتی، ویژه افرادی است که حداقل مدرک لیسانس با سابقه کاری ۵ سال به بالا دارند. البته با مدرک فوق لیسانس و سابقه کاری مرتبط کمتر نیز می‌توان برای مهاجرت کاری به آمریکا اقدام کرد. 

رشته تحصیلی

جاب آفرهایی که برای مهاجرت کاری به آمریکا وجود دارند، اغلب در زمینه‌های اجرایی و تحقیقاتی است. این فرصت‌های شغلی معمولا اکثر رشته‌های مهندسی، مدیریتی و خیلی از رشته‌های درمانی را شامل می‌شود. مثلا افرادی که در رشته‌های مهندسی تحصیل کرده‌اند، می‌توانند از جاب آفرهای اجرایی و فنی استفاده کنند. از طرفی برای افرادی که در رشته‌های دیگر مثل روانشناسی که جاب اجرایی برای آن‌ها سخت گرفته می‌شود، ویزای کاری آمریکا را برای جاب‌های تحقیقاتی در محیط‌های آکادمیک و دانشگاهی در نظر گرفته می‌شود.

محدودیت سنی

فاکتور مهم بعدی برای مهاجرت کاری به آمریکا، محدودیت سنی است. بدین صورت که فقط افراد زیر ۴۰ سال می‌توانند از این فرصت مهاجرتی استفاده کنند. پس تا دیر نشده دست به کار شوید و با ساخت یک رزومه حرفه‌ای، اولین گام برای مهاجرت کاری را بردارید. 

دانش زبان انگلیسی

همان طور که می‌دانید داشتن دانش زبان انگلیسی برای مهاجرت به هر کشوری از ملزومات اولیه است. اما این سوال مطرح می‌شود که برای مهاجرت کاری به آمریکا آیا به مدرک زبان انگلیسی نیاز است یا خیر؟ پاسخ به این سوال منفی است. شما برای مهاجرت به آمریکا طبیعتا به دانش زبان انگلیسی نیاز پیدا خواهید کرد. زیرا افراد بعد از اینکه وارد فاز قرارداد شوند، برای دریافت ویزای کاری آمریکا باید بتوانند با کارفرمای انگلیسی زبان مصاحبه کنند و همچنین برای کار کردن در کشور آمریکا نیز باید به زبان مردم کشور امریکا مسلط باشند. اما مهاجرت به آمریکا مثل کانادا نیست که مجبور باشید به سفارت مدرک زبان ارائه کنید و صرفا با دانش و تسلط به زبان انگلیسی می‌توانید قرارداد کاری ببندید. 

رشته‌های تحصیلی مورد نیاز کشور آمریکا

همانطور که اشاره کردیم اغلب رشته‌های مهندسی و مدیریتی می‌توانند برای دریافت جاب آفر در کشور آمریکا اقدام کنند. اما برای اینکه بتوانید پروسه کاریابی بهینه‌تری داشته باشید، بیایید با هم نگاهی به لیست مشاغل مورد نیاز این کشور در سال ۲۰۲۲ بیندازیم.

 • مهندسی ژئوتکنیک
 • مهندسی پنل مخزن
 • مهندسی مکانیک ژئو
 • مهندسی معدن و زغال سنگ
 • مهندسی نفت
 • مهندسی سیالات
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی کنترل
 • پزشکی اضطراری
 • زنان و زایمان
 • رادیوگرافی‌های پزشکی
 • فیزیولوژی قلب
 • زمین شناسی
 • مهندسی جوش
 • روانپزشک عمومی

اگر در رشته‌های گفته شده تخصص دارید، پیشنهاد می‌کنیم این فرصت استثنایی را از دست ندهید و با مهاجرت به قدرتمندترین کشور دنیا، آینده‌ای درخشان و بدون دغدغه را برای خود رقم بزنید. 

مدارک لازم برای ویزای کاری آمریکا

برای درخواست ویزای جاب آفر آمریکا باید قبل از هر چیز به فکر جمع‌آوری مدارک مورد نیاز باشید. توصیه می‌کنیم در ارائه مدارک دقت و حساسیت کافی داشته باشید؛ زیرا کوچک‌ترین اشتباه در این زمینه ممکن است باعث شود که پروسه مهاجرت شما به تاخیر بیفتد. بدانید و آگاه باشید که شرط اصلی و ضروری برای اخذ ویزای کاری آمریکا، گرفتن جاب آفر از طرف کارفرما است. اگر کارفرمای آمریکایی ثابت کند که هیچ شهروند آمریکایی برای موقعیت شغلی مربوطه وجود ندارد، می‌تواند برای گرفتن مجوز اقدام کند. با دریافت پیشنهاد شغلی، گام اول را برای مهاجرت به آمریکا برداشته‌اید. در ادامه بیایید ببینیم برای این کار به چه مدارک دیگری نیاز دارید:

 1. پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 2. اثبات واجد شرایط بودن مدارک تحصیلی
 3. تکمیل فرم درخواست ویزای کاری
 4. مدارک هویتی، تحصیلی و شغلی
 5. مدارک مالی
 6. دعوت‌نامه از کارفرمای آمریکایی
 7. نتیجه معاینات پزشکی و واکسیناسیون

ویزای کاری امریکا

ویزای کاری امریکا

نکات مهم برای مهاجرت کاری به آمریکا 

 • درست است که پروسه مهاجرت، مراحل پیچیده‌ای دارد؛ اما کل این پروسه بین ۶ ماه تا یک سال قابل انجام است. 
 • افراد برای مهاجرت کاری به آمریکا می‌توانند به همراه تمامی اعضای خانواده خود اقدام کنند.
 • با رسیدن به خاک آمریکا هم می‌توانید بلافاصله در جاب آفر مربوطه مشغول به کار شوید و هم می‌توانید از طریق جاب آفر اولیه ورود کرده و پس از آن کارهای دیگری انجام دهید. 

کارهای مهاجرت خود را به ما بسپارید!

یکی از کشورهایی که برای ایرانی‌ها جزو مقاصد اصلی مهاجرتی محسوب می‌شود و به نسبت کشورهای اروپایی یا کشوری مثل کانادا قوانین سخت‌گیرانه‌تری دارد، کشور آمریکا است. کشور آمریکا به سرزمین فرصت‌ها شهرت دارد؛ جایی که می‌تواند آینده شغلی و حرفه‌ای شما را از این رو به آن رو کند. اما برای دستیابی به این پایان خوش، راه دور و درازی پیش روی شما قرار دارد. توجه داشته باشید که هیچ چیز بیشتر از تجربه افرادی که تا به حال این مسیر را طی کرده‌اند، نمی‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. پس در کنار توسعه اطلاعات خود، سعی کنید از مشورت موسسات معتبر در زمینه مهاجرت استفاده کرده و بخشی از سنگینی این بار را از دوش خود بردارید.

در حال حاضر لاین جدیدی توسط موسسه مهاجرتی رسا ایجاد شده که افراد می‌توانند از طریق ویزای کاری آمریکا و با دریافت جاب آفر، اقامت کشور آمریکا را به همراه اعضای خانواده خود بگیرند. همچنین با این روش می‌توانید بعد از ۲ سال گرین کارت کشور آمریکا را دریافت کنید. 

پیشنهاد استثنایی رسا

ما در موسسه مهاجرتی رسا می‌توانیم صفر تا صد کارهای مهاجرتی شما را با ضمانت صد درصدی انجام دهیم. برای اینکه بتوانید با خیال راحت به ما اعتماد کنید، یک پیشنهاد ویژه داریم. هزینه پروسه مهاجرت کاری به کشور آمریکا، در ۴ مرحله از شما گرفته می‌شود. یک چهارم در زمان قرارداد، یک چهارم پس از بستن قرارداد کاری با کارفرما، یک چهارم پس از دریافت ویزا و یک چهارم باقی‌مانده نیز ۲ سال بعد از اینکه افراد گرین کارت دریافت کنند قابل پرداخت خواهد بود. این موضوع ضمانت بزرگی است که افراد خیالشان از انجام تمام و کمال این پروسه راحت باشد. 

در این مقاله سعی کردیم به صورت مختصر شرایط مهاجرت کاری به کشور آمریکا را زیر ذره‌بین رسا بررسی کنیم. اگر تصمیم گرفته‌اید در آینده شغلی و حرفه‌ای خود، تحولی عظیم ایجاد کنید؛ این فرصت مهاجرتی را از دست ندهید. کافی است فرمی که در این صفحه قرار دارد را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان رسا باشید. ما در رسا تلاش می‌کنیم که به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم و راه پر پیچ و خم مهاجرت را برای شما هموار کنیم. 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: