امروزه مهاجرت به یکی از کلمات پرتکرار بحث‌های مردم ایران تبدیل شده است. با توجه به شرایط بد اقتصادی، عده زیادی از افراد در گروه‌های مختلف اجتماعی، به فکر مقصدی دیگر برای زندگی خود هستند. عده ای به بهانه تحصیل اقدام به مهاجرت می‌کنند و عده ای نیز از طریق جاب آفر پروسه مهاجرت خود را به سرانجام می‌رسانند. حقوق بالا، کیفیت زندگی بهتر، هزینه نسبتا پایین زندگی و بازار کار پررونق، انتخاب کانادا برای زندگی و کار یک گزینه ایده‌آل به نظر می‌رسد. علاوه بر این، تعداد زیادی شغل در کانادا برای مهاجرین وجود دارد که می‌توانند به درآمد خوبی هم دست یابند. همچنین، تقاضای بسیار بالایی برای مشاغل خاص در استان‌های خاص این کشور وجود دارد. اما برای برخی از افراد، نه تنها دریافت جاب آفر کانادا، بلکه دریافت پیشنهاد کاری از سایر کشورها نیز دلهره آور است. اما باید با این استرس کنار بیایید تا بتوانید این پروسه را به سرانجام برسانید.

برای کاهش استرس خود، می‌توانید درباره جاب آفر کانادا و همچنین سایر کشورهایی که قصد مهاجرت به آن‌ها را دارید، تحقیق جامع و کاملی انجام دهید تا هیچ گونه شک و شبه‌ای برایتان باقی نماند. به علاوه، می‌توانید با مشاوران زیادی که در این زمینه تجربه کافی دارند، صحبت کرده و اطلاعات بیش‌تری به دست آورید.

جاب آفر کانادا، پلی برای اخذ اقامت دائم

روش‌های زیادی برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا وجود دارد. برخی از افراد برای دریافت اقامت دائم این کشور، از طریق تحصیل در رشته‌های مختلف اقدام می‌کنند. اما عده‌ای افراد، با توجه به حرفه و مهارتی که دارند، از طریق جاب آفر کانادا برای مهاجرت اقدام می‌کنند. جاب آفر در واقع یکی از بهترین روش‌های موجود برای دریافت اقامت دائم کشور کانادا است. به علاوه، اگر شما از جمله افرادی هستید که قبلا به این کشور مهاجرت کرده‌اید و اکنون نیاز به نیروی کار مهار و با تجربه دارید، می‌توانید از طریق جاب آفر کانادا، نیروی کار خود را به راحتی پیدا کرده و به پیشرفت کاری خود کمک کنید.

 

آیا می‌توانم بدون داشتن شغل به این کشور مهاجرت کنم؟

خوشبختانه برای مهاجرت به کانادا نیازی به دریافت جاب آفر ندارید. این کشور چندین برنامه در دسترس را ارائه می‌دهد که به مهاجرین اجازه می‌دهد تا بدون داشتن جاب آفر کانادا، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. این را به خاطر داشته باشید، تا زمانی که شما یک کارگر ماهر هستید، این فرصت برای شما وجود دارد که برای اقامت دائم درخواست دهید.

جاب آفر کانادا چیست؟

امروزه کشورهای زیادی در دنیا به رشد اقتصادی بیش‌تری فکر می‌کنند. کانادا یکی از کشورهایی است که با وجود رشد اقتصادی زیادی که در این سال‌ها تجربه کرده است، هنوز هم به فکر رشد آن است. در واقع، دولتمردان این کشور هر ساله سیاست‌های خود را مبنی بر همین رشد اقتصادی بیش‌تر قرار می‌دهند. با توجه به این‌ که کشور کانادا برای رشد اقتصادی نیاز به نیروی کار بیش‌تری دارد، هر ساله این نیروی کار خود را از طریق مهاجرین تامین می‌کند. جاب آفر در واقع یک نوع روش پیشنهادی برای دریافت اقامت دائم این کشور است و سبب می‌شود تا افراد ماهر زیادی برای مهاجرت و دریافت اقامت خود، تشویق شوند. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که این کار به همین سادگی امکان پذیر نیست. جاب آفر کانادا خود شرایطی و قوانینی دارد که برای متقاضی و خود کارفرما وضع شده اند و حتما باید به آن‌ها توجه شود.

همانطور که گفته شد، جاب آفر کانادا در واقع روشی برای مهاجرت به این کشور است. اگر بخواهیم این کلمه را بهتر و واضح‌تر برای شما عزیزان توضیح دهیم، باید گفت که جاب آفر نامه‌ای از یک کارفرما در کانادا است که می‌گوید می‌خواهد شما را برای یک شغل تمام وقت و طولانی مدت استخدام کند. برای مهاجرت به این کشور از طریق جاب آفر کانادا قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود. به عنوان مثال، آن شغل باید در یکی از طبقه بندی‌های ملی شغلی (NOC) برای مهاجرت باشد. داشتن یک Job Offer معتبر از یک کارفرمای کانادایی 200 امتیاز اضافی در صورتی که شغل شما تحت NOC نوع صفر باشد و 50 امتیاز اضافی برای هر نوع NOC دیگری به شما ارائه می‌دهد. با اضافه شدن امتیازات اضافی به نمایه شما، امتیاز CRS شما افزایش می‌یابد و شانس بیشتری برای دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم به شما می دهد. توجه داشته باشید که جاب آفر شما باید در طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) قرار داشته باشد. به علاوه، باید شرایط خاصی مانند تمام وقت و دائمی بودن را داشته باشد.

چگونه جاب آفر کانادا را برای مهاجرت به این کشور دریافت کنیم؟

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید جاب آفر کانادا را برای مهاجرت به این کشور دریافت کنید. در ادامه چند نکته مهم و کاربردی را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید برای افزایش شانس خود برای رسیدن به شغل رویایی خود در کانادا، از آن‌ها استفاده کنید.

 

1- مشاغلی را بیابید که در کانادا بسیار پرتقاضا هستند

کانادا همیشه به دنبال متقاضیان واجد شرایط برای پر کردن موقعیت‌های دشوار است. نکته مهم در مورد این مشاغل این است که این‌ها اکثرا با بسیاری از جریان‌های مهاجرتی کانادا هماهنگ هستند. مشاغل فنی، استاد کار، نیروهای بخش درمانی، مهندسی و غیره از جمله کارهای پرمتقاضی در کانادا هستند که هر ساله تعداد زیادی از افراد از این طریق به استخدام کشور کانادا در می‌آیند.

2- تحقیق درباره شرکتی که می خواهید در آن کار کنید

حتما قبل از امضای قراداد و مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا، درباره کارفرمای خود به خوبی تحقیق کرده و اعتبار وی اطمینان حاصل کنید. یکی از راه‌های پیشنهادی به منظور درک نحوه کار شرکت و جستجوی شغل، این است که به سایت رسمی آن‌ها مراجعه کرده و اطلاعات مد نظر خود را در آنجا بررسی کنید.

3- ارائه یکی رزومه کامل و جامع

برای مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا، نکه بسیار مهم این است که رزومه خوبی داشته باشید تا کارفرمایان بتوانند درباره شما و سابقه کاری شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. این مورد زمانی که به دنبال کار هستید، می‌تواند بسیار مفید باشد. برای به دست آوردن شغل بهتر در کانادا، از کارفرمایان سابق خود در کشور خود بخواهید که برای شما رزومه خوبی بنویسند.

مشاغل مورد نیاز انتاریو برای کارگران ماهر و نیمه ماهر

انتاریو به کارگران نیمه ماهر و ماهر اجازه می‌دهد تا از طریق جریانی به نام جاب آفر کانادا و به دنبال مهارت‌های پرتقاضا به کانادا مهاجرت کنند. این استان لیستی از مشاغلی را منتشر کرده است که ساکنان کانادایی و غیرکانادایی می‌توانند برای در نظر گرفتن این جریان درخواست دهند. به عنوان یک کارگر خارجی، تا زمانی که یک جاب آفر معتبر در صنعتی که تقاضای بالایی دارد، داشته باشید، می‌توانید برای اقامت دائم انتاریو درخواست دهید. این جاب آفر می‌تواند شامل کشاورزی، ساخت‌و‌ساز، حمل‌و‌نقل یا کار پشتیبانی شخصی باشد. مدت زمانی که برای مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا نیاز است، معمولا 12 تا 16 ماه است، اما موسسه مهاجرتی رسا تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا بتواند این زمان را به حداقل برساند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای کار از طریق جاب آفر کانادا، باید حتما مدرک لیسانس داشته باشید. به علاوه، باید حداقل 3 سال سابقه کاری در حوزه خود داشته باشید تا بتوانید به این کشور مهاجرت کنید.

 

مشاغل مورد نیاز برای شهرهای بزرگ کانادا

شهرهای بزرگ همیشه فرصت بهتری برای رشد و ترقی هستند. برای این که بتوانید بعد از مهاجرت نیز به یک درآمد خوب و یک زندگی مرفه برسید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از همین ابتدا، شهرهای بزرگ این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنید. موسسه مهاجرتی رسا با انجام پروسه مهاجرتی شما از طریق جاب آفر کانادا، می‌تواند فرصت کاری خوبی برای شما عزیزان در شهرهای بزرگ این کشور فراهم کند. در ادامه مقاله به بررسی شرایطی یک کارفرما باید برای استخدام نیروی خارجی داشته باشد، اشاره خواهیم کرد؛ اما این را بدانید که فراهم کردن چنین فرصتی، کار ساده ای نیست و همیشه هم وجود نخواهد داشت. اگر قبلا در حوزه مهندسی و ساخت و ساز و حتی کارهای فنی کار کرده اید و تجربه خوبی در این زمینه دارید، می‌توانید از این فرصت استثنایی استفاده کنید و از طریق یک جاب آفر ویژه، به کانادا مهاجرت کنید.

نکته ای که باید در این مورد رعایت کنید، این است که حتما مدرک لیسانس خود را دریافت کرده باشید تا بتوانید به عنوان یک نیروی کار ماهر در مجموعه ما شروع به کار کنید. همچنین، در ادامه تمام شرایطی که یک مهاجر باید داشته باشد را ذکر خواهیم که یکی از این شرایط، داشتن مدرک زبان آیلتس 5.5 است. اما اگر بخواهیم در مورد هزینه‌ مربوط به مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا صحبت کنیم، باید بدانید که برای شهرهای بزرگ این کشور، 60 هزار دلار آمریکا است. البته زیاد نگران این موضوع نباشید زیرا می‌توانید در صورت تمایل، این مبلغ را در سه قسط 20 هزار دلاری به مجموعه پرداخت کنید و به راحتی و کم‌ترین دردسر، به عنوان یک نیروی کار با تجربه در این کشور اقامت دائم دریافت کنید.

شهر بزرگ تورنتو

تورنتو، به عنوان یک شهر در سال 1834، با جمعیت 2،794،356 (سرشماری 2021)، 2،731، ثبت شده است. تورنتو پایتخت انتاریو، بزرگ‌ترین شهر کانادا و چهارمین شهر بزرگ آمریکای شمالی است. این شهر از شهرهای سابق تورنتو، نورث یورک، اسکاربورو، یورک و اتوبیکوک و بخش سابق یورک شرقی تشکیل شده است. این شهر میزبان جمعیت زیادی از مهاجران است و یک مرکز ملی و بین‌المللی برای امور مالی، ارتباطات و زندگی فرهنگی است.

اورونتو به عنوان یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان شناخته شده است. در سرشماری سال 2016، گروه‌های قومی معمولاً در شهر شامل جنوب آسیا (12.6 درصد جمعیت)، چینی (12.4 درصد)، انگلیسی (12.3 درصد)، کانادایی (12 درصد)، سیاه‌پوست (8.9 درصد) و مردم فیلیپینی (5.7 درصد) بودند. کشورهای مبدأ متداول مهاجران ساکن تورنتو شامل چین، فیلیپین، هند، سریلانکا و ایتالیا است.

تورنتو دارای یک اقتصاد مختلط است که تحت سلطه یک صنعت یا بخش واحد نیست. سه صنعت بزرگ شهر شامل خدمات مالی، املاک و مستغلات، و تجارت عمده و خرده فروشی است. در حال حاضر، کارکردهای بندری و تجاری آن به غیر از فعالیت‌های خرده‌فروشی سنگین، مهم هستند. نقش راه آهن آن همچنان ادامه دارد، اما با حمل و نقل هوایی و خودرویی همراه شده است. اگرچه صنعت آن جایگاه خود را در برابر رقابت خارجی از دست داده است، اما همچنان از نظر ارزشی بالا باقی مانده است.

 

ونکوور، شهری بزرگ و مدرن

شهر ونکوور در منطقه پایین‌تر از بریتیش کلمبیا در غرب کانادا واقع شده است. در شرق اقیانوس آرام، موقعیت ساحلی قرار گرفته است که به این شهر تعلق دارد. این شهر برای اولین بار توسط کاپیتان بریتانیایی جورج ونکوور کاوش شد و از این رو نام شهر پس از نام کاوشگر انتخاب شده است. ونکوور سومین شهر بزرگ کانادا به حساب می‌آید. پرجمعیت‌ترین شهر در جنوب غربی کانادا همین ونکوور است که بزرگ‌ترین شهر این منطقه نیز محسوب می‌شود. در سال 1886، این شهر به ثبت رسیده است و در گذر زمان رشد فوق العاده‌ای را تجربه کرده است. تکامل راه آهن و بندر دریایی در شهر، سناریوی ونکوور را تغییر داده است. بنابراین، اقتصاد شهر به بخش‌های مختلف از جمله جنگل‌داری، گردشگری، توسعه نرم‌افزار، بیوتکنولوژی و غیره بستگی دارد. این را هم بدانید که این شهر مرکز بسیاری از رویدادها و بازی های بین المللی است.

با ساختمان‌های شیشه‌ای مدرن که در کنار آب قرار گرفته‌اند و کوه‌های سر به فلک کشیده، هیچ کس نمی‌تواند زیبایی ونکوور را زیر سوال ببرد. بلندترین نقطه ونکوور، پارک ملکه الیزابت است. این پارک یک انتخاب طبیعی برای منظره‌ای فوق العاده از شهر و کوه‌های ساحل شمالی فراتر از آن است. پارک چارلسون یکی دیگر مناطق دیدنی شهر ونکوور به شمار می‌آید. زمانی که در مسیرهای پر پیچ و خم پارک چارلسون قدم می‌زنید و از اطراف آبشار و حوضچه آن به سمت دریای معروف شهر می‌گذرید، خط افق مرکز شهر به بزرگ‌ترین و درخشان‌ترین حالت خود خواهد رسید.

پارک استنلی نیز مانند پارک مرکزی ونکوور، همانند واحه ای از طبیعت است؛. این پارک و به‌ویژه چشم‌انداز پراسپکت پوینت، منظره‌ای باورنکردنی از بندر داخلی شهر و پل لاینز گیت را در خود جای داده است.به علاوه، باور کنید یا نه، ونکوور یک شهر ساحلی بزرگ است. این شهر یکی از 10 شهر برتر جهان طبق نشنال جئوگرافیک به شما می‌اید. ساحل جریکو، واقع در محله پوینت گری، یک مکان محبوب برای برنزه کردن، والیبال ساحلی، و تماشای شهر بزرگ از روی شن‌های گرم آن است.

جاب آفر کانادا ویژه شهرهای کوچک و کم جمعیت

حوزه آنتلانتیک و شهر هالیفاکس کانادا از جمله شهرهای کوچک‌تر و کم جمعیت‌تر این کشور به شمار می‌روند. افرادی که دوست دارند به عنوان یک نیروی کار در این نوع شهرها شروع به کار کنند نیز، می‌توانند پروسه مهاجرتی خود را به مجموعه با سابقه ما بسپارند تا با کم‌ترین هزینه و زمان ممکن، بتوانند اقامت خود را در این کشور به دست آورند. التبه این نکته را هم مد نظر قرار دهید که پروسه مهاجرتی به این نوع شهرها نیز حدود 12 تا 16 ماه زمان خواهد برد. یکی از نکات قابل توجه در مورد این شهرها که جزو مزایای آن‌ها نیز به حساب می‌آید، عدم نیز به گواهی LMIA در برخی از این شهرها است. به عنوان مثال، حوزه آنتلانتیک معمولا قانون داشتن گواهی LMIA را برای کارفرما برداشته اند و نیازی به انجام پروسه‌های مربوط به آن نخواهد بود. گواهی LMIA یکی از مواردی است که مربوط به کارفرما می‌باشد و حتما باید آن را برای شهرهای بزرگ کانادا دریافت نماید؛ این گواهی را به طور کامل در ادامه مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برای شروع به کار در این شهرها نیز، حتما باید مدرک تحصیلی مرتبط با آن حوزه را داشته باشید تا مجوز کار برای شما صادر شود. به عنوان مثال، اگر در حوزه فنی و حرفه‌ای قرار است شروع به کار کنید، باید حتما مدرک تحصیلی مرتبط با آن را در اختیار داشته باشید. داشتن مدرک زبان آیلتس 5.5 و سابقه کاری سه ساله نیز از جمله مواردی اند که حتما باید مورد توجه قرار بگیرند. اما تفاوت این نوع جاب آفر با جاب آفر مربوط به شهرهای بزرگ کانادا در این است که شما هزینه کم‌تری را پرداخت خواهید کرد. هزینه آن به نصف هزینه جاب آفر برای شهرهای بزرگ تقلیل پیدا کرده است و می‌توانید آن را در سه قسط 10 هزار دلاری نیز پرداخت نمایید.

 

جاب آفر کانادا ویژه شهر کبک

موسسه مهاجرتی رسا جاب آفر کانادا ویژه نیروهای ماهر و نیمه ماهر ارائه می‌دهد. این جاب آفر شامل کارگرانی ماهری است که در زمینه فنی و حرفه ای کار کرده‌اند و تجربه خوبی در این زمینه به دست آورده اند. کارگران و استادکاران ساختمانی، نجار، آشپز، رانندگان ماشین سنگین، باغبان و قصاب‌ از جمله افرادی هستند که می‌توانند برای مهاجرت به این شهر از طریق جاب آفر کانادا اقدام نمایند. البته این نکته را هم مد نظر قرار دهید که حتما باید مدرک فنی حرفه‌ای مرتبط با مهارت خود را داشته باشید تا بتوانید از طریق جاب آفر کانادا، به این کشور مهاجرت کنید. به علاوه، باید حتما 2 سال سابقه کاری و مدرک زبان 4.5 تا 5 آیلتس را نیز در اختیار داشته باشید. زمان این پروسه معمولا بسته به شرایط شما از 9 تا 12 ماه به طول خواهد انجامید. هزینه این پروسه نیز 55 هزار دلار آمریکا است که شما باید حدود 10 درصد آن را در زمان قرارداد، پرداخت کنید.

کارفرمایان برای ارئه درخواست جاب آفر باید چه شرایط را داشته باشند؟

کارفرمایان برای این که بتوانند درخواست جذب نیروهای متخصص و ماهر را از سایر کشورها ارائه کنند، حتما باید آن درخواست را به ESDC بفرستند. این نهاد با بررسی این درخواست و همه جوانب و اثرات آن روی شهروندان کانادایی، نتیجه نهایی آن را به شما ارائه خواهد کرد. پس از تایید درخواست شما، معمولا گواهی تحت عنوان LMIA صادر خواهد شد که نشان می‌دهد درخواست شما مبنی بر استخدام نیروهای خارجی، تاثیر منفی روی شهروندان کانادایی نخواهد گذاشت و شما مجوز این کار را دریافت کرده اید. این نکته را مدنظر قرار دهید که کارفرما قادر نیست هر فرصت شغلی را برای نیروهای خارجی ارائه کند. شغلی که کارفرما می‌تواند برای آن نیروهای خارجی را جذب نماید، باید یکسری شرایط داشته باشد.

یکی از شرایطی که شغل مدنظر شما باید داشته باشد، این است که حتما در لیست شغل‌های مهارت بالا جای داشته باشد. به علاوه، شغلی که شما به عنوان کارفرما قصد جذب نیرو را دارید، حتما باید حداقل 30 ساعت کاری در هفته داشته باشد؛ این یعنی این شغل باید جزو مشاغل تمام وقت قرار بگیرد. همچنین، این نکته را در نظر داشته باشید که شغل پیشنهادی شما باید به صورت دائمی باشد؛ یعنی اگر شغلی را پیشنهاد کردید که مخصوص فصول خاصی سال باشند و نتواند در تمام طول سال ادامه داشته باشد، نمی‌تواند مجوز جاب آفر را دریافت کند.

برای جذب نیروی خارجی، کارفرما باید چه نکاتی را مد نظر قرار دهد؟

در ابتدا، حتما باید اطلاعات کافی در مورد نیروی کاری که قصد استخدام وی را دارید، به دست آورید. به عنوان مثال، یکی از نکات ضروری که این نیروی کار باید حتما داشته باشد، این است که به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مسلط باشد. همچنین، باید مطمئن شوید که این فرد آموزش‌های لازم را در زمینه کاری خود دیده است و مدارک تحصیلی مرتبط با آن را دریافت کرده باشد.

کارفرمایان برای ارائه جاب آفر کانادا، چه مدارکی را باید داشته باشند؟

اول از همه، شما باید آن شغل را در روزنامه‌ها و سایر رسانه‌های تبلیغاتی کانادا تبلیغ کنید تا مشخص شود نیروی کاری در این کشور برای آن وجود ندارد. بعد از این کار، شما باید مدارکی را به ارائه کنید که ثابت کنند شما چنین تبلیغاتی انجام داده اید و نتیجه‌ای دریافت نکرده‌اید. در ادامه، شما باید مدارکی را ارائه کنید که ثابت می‌کنند شرکت خود را در این کشور به ثبت رسانده‌اید. همچنین، مدارک مالی شرکت نیز برای محرز شدن وضعیت درآمدی آن، مورد نیاز است. مدرک T4، اظهارنامه T2125 و PD7A نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای کارفرما است. مجموعه ما همه این مدارک را ارائه کرده است و اکنون توانسته مجوزهای لازم برای جاب آفر کانادا را دریافت نماید. شما می‌توانید بسته به حرفه‌ای که در آن تخصص دارید، در مجموعه ما استخدام شده و به یک درآمد ایده‌آلی برسید.

 

قوانین مربوط به حقوق نیروی کار برای جلوگیری از فساد

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، کشور کانادا صرفا به این دلیل به دنبال استخدام نیرو خارجی است که بتواند اقتصاد خود را بهبود ببخشد. به همین دلیل، به هیچ عنوان به دنبال جذب مهاجری نیست که هیچ حرفه و شغلی را بلد نباشد. اداره مهاجرت کانادا هم به همین دلیل، یکسری قوانینی را وضع کرده است تا کارفرما نتواند از طریق جاب آفر، اقدام به کسب سود از طریق جذب مهاجر کند. یعنی این قوانین سبب می‌شوند که آن شرکت که قصد استخدام نیروی کاری را داشته است، نتواند به یک موسسه مهاجرتی تبدیل شده و صرفا از طریق ورود مهاجر و دریافت مبلغی از آن‌ها، به کسب سود بپردازد. یکی از این قوانین، مربوط به دستمزد و شرایط شغلی است که کارفرما باید حتما آن‌ها را رعایت کند.

به عنوان مثال، حتما باید امنیت شغلی، تضمین شده باشد. همچنین، نیروی خارجی که از طریق جاب آفر کانادا به این کشور مهاجرت کرده است، باید بلافاصله پس از سکونت، شروع به کار کرده و به موقع نیز دستمزد خود را دریافت نماید. به علاوه، کارفرما نمی‌تواند هر میزان دستمزدی را برای نیروی خارجی در نظر بگیرد. حتما باید میزان این دستمزد، مساوی و یا بیشتر از مقدار آن در این کشور باشد؛ این یعنی کارفرما نمی‌تواند حقوق شما را کم‌تر از آنچه در خود کانادا پرداخت می‌شود، تحمیل کند.

آگهی که پیش از ارائه جاب آفر کانادا درج می‌شود، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

همانطور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، کارفرما باید قبل اینکه جاب آفر خود را برای نیروهای خارجی ارائه می‌کند، به دنبال جذب نیروهای مقیم کانادا باشد و در صورت عدم وجود چنین نیروهایی، مجوز ارائه جاب آفر کانادا صادر خواهد شد. برای اینکه بتوانید اداره مهاجرت کانادا را قانع کنید که گواهی LMIA را برای شما صادر کنند، باید یکسری کارها برای آگهی خود انجام دهید. مثلا باید آگهی شغلی خود را حتما در یکسری سایت‌های پربازدید کاریابی درج نمایید تا افراد مقیم کانادا، آن را مشاهده نمایند. همچنین، مدت این آگهی باید تا زمان صدور مجوز شما ادامه پیدا کند و پس از چند روز اقدام به حذف آن نکنید. به علاوه، شما باید به عنوان یک کارفرما، آگهی خود را در سه ماهه اخری که قصد دریافت مجوز LMIA را دارید، در 4 هفته متوالی آن هم در سایت‌های مشخصی مثل monster.ca، workopolis.com و یا بانک شغلی کانادا قرار دهید.

این نکته را هم مد نظر قرار دهید که پس از دریافت گواهی LMIA، حتما به اعتبار آن دقت نمایید. معمولا اعتبار این گواهی حدود 6 ماه است و بعد از آن، حق استخدام نیروی خارجی را نخواهید داشت. بنابراین توصیه می‌شود تمام کارهای مربوط به جاب آفر خود را در همین 6 انجام دهید تا با مشکلی مواجه نشوید.

 

چرا موسسه شما را برای انجام این پروسه انتخاب کنم؟

با توجه به این که در این سال‌ها موسسات زیادی در زمینه مهاجرت تاسیس شده‌اند، ممکن است در انتخاب هر یک از آن‌ها دچار سردگمی شوید. الزامی در انتخاب موسسه رسا برای این پروسه وجود ندارد، اما حتما این نکته را هم مد نظر قرار دهید که باید با یک مجموعه با تجربه در این زمینه مشورت کنید. همان‌طور که گفته شد، موسسات زیادی هستند که ادعا می‌کنند می‌توانند شما را در کمترین زمان و در عرض 4 تا 5 ماه به اقامت کانادا برسانند. اما باید توجه کنید که ویزای کاری کانادا ظرف مدت 4 یا 5 ماه صادر نخواهد کرد و این ادعا دروغی بیش نیست.

با توجه به مطالبی که در این مقاله برایتان ارائه کردیم، تمام تلاش خود را به کار بردیم تا بتوانیم اطلاعات جامع و مفیدی در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. موسسه رسا در این سال‌ها تمام تلاش خود را کرده است تا بتواند با کم‌ترین هزینه ممکن، پروسه مهاجرتی افراد را به اتمام برساند. شما عزیزان می‌توانید رزومه و سابقه ما را مشاهده کرده و بعد از آن نسبت به انتخاب ما تصمیم گیری نمایید. این را هم مورد توجه قرار دهید که به هیچ عنوان این پروسه بسیار مهم را به یک موسسه کم سابقه و کم تجربه نسپارید، زیرا فقط پول و زمان خود را از دست خواهید داد.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: