گلدن ویزای پرتغال، یکی از جذاب‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت دائم و شهروندی پرتغال است. با گلدن ویزای پرتغال شما می‌توانید به سرعت اقامت موقت این کشور را دریافت کنید و مجوز حضور در اتحادیه اروپا را به دست آورید. بعد از پنج سال نیز می‌توانید درخواست شهروندی پرتغال داشته‌باشید. اینکه گلدن ویزای پرتغال چیست و چه تغییراتی کرده‌است را در ادامه این مقاله بررسی خواهیم کرد. اما بگذارید قبل از شروع توصیه مهمی به شما بکنیم: امکان تعطیلی فرصت طلایی اقامت در اروپا از طریق ویزای طلایی پرتغال وجود دارد. اگر قصد سرمایه‌گذاری و زندگی در اروپا را دارید، این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید. بدون اغراق، اگر شرایط مالی خوبی دارید، غفلت از گلدن ویزای پرتغال موجب پشیمانی شما خواهد بود!

 

گلدن ویزای پرتغال چیست؟

ویزای طلایی یا همان گلدن ویزای پرتغال، برنامه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد بتوانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. برای اخذ این ویزا شما کافی است خانه‌ای با ارزش مشخص را با شرایط قانونی خاص در پرتغال خریداری کنید. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری ملکی برای اخذ گلدن ویزای پرتغال، ۲۸۰ هزار یورو است. در ادامه مزایای اخذ این ویزا و آخرین تحولات مربوط به آن را اعلام خواهیم کرد. اما اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق‌تری راجع به خرید ملک و اخذ گلدن ویزای پرتغال به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله «خرید ملک در پرتغال» را در همین سایت مطالعه بفرمایید.

پرچم پرتغال

پرچم پرتغال

مزایای گلدن ویزای پرتغال

مهمترین مزیت گلدن ویزای پرتغال، اخذ اقامت این کشور اروپایی است. وقتی شما اجازه اقامت در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا را داشته باشید، به راحتی می‌توانید به سایر کشورهای این اتحادیه بدون دردسر ویزا و سفارتخانه، تردد کنید.

شما با سرمایه‌گذاری در پرتغال از طریق ملک، می‌توانید اقامت موقت پرتغال را دریافت کنید. این اقامت موقت، یکساله خواهد بود. تا زمانی که ملک را نفروشید، اقامت شما تمدید می‌شود. بعد از پنج سال، شما می‌توانید برای اقامت دائم و اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغال، درخواست بدهید! جالب است بدانید که پرتغال برای اعطای شهروندی و اقامت دائم، شرط حضوری برای شما در نظر نگرفته است. این یعنی شما ملک مورد نظرتان را می‌خرید و حتی می‌توانید آن را اجاره بدهید و علاوه بر کسب شهروندی و اقامت دائم اروپا، در طی آن پنج سال درآمد یورویی نیز از اجاره ملک خود داشته باشید!

برای تمدید اقامت و سپس اخذ شهروندی، کافی است در پنج سال اول، سالیانه یک هفته را در پرتغال گذرانده باشید. ضمنا بعد از گذشت آن پنج سال و اخذ اقامت دائم و شهروندی پرتغال، می‌توانید ملک خود را بفروشید و هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. آیا بهتر از این، سرمایه‌گذاری دیگری سراغ دارید؟! بیخود نیست که دولت پرتغال نام این برنامه ویزا را گذاشته «گلدن ویزای پرتغال»!!

گلدن ویزای پرتغال چیست

گلدن ویزای پرتغال

چرا باید برای اخذ گلدن ویزای پرتغال عجله کنید؟

چون هر لحظه ممکن است دولت پرتغال این برنامه را متوقف کند! در سالهای اخیر، تقاضای سرمایه‌گذاری برای دریافت گلدن ویزای پرتغال که به خارجی‌های ثروتمند حق اقامت در این کشور را می‌دهد ۵۰ درصد افزایش یافته‌است.

اعطای این ویزا، انتقادهای فراوانی به دلیل افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها در پرتغال برانگیخته است. کمیسیون اروپا هم خواستار لغو این پروژه ملی شده‌است. درست است که این مسئله منجر به انتقادهایی از سوی کمیسیون اروپا و مقامات دولتی پرتغال شده، اما طبیعتا خبر افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها، برای کسی که از طریق خرید ملک اقامت کشوری را گرفته، خبر خوبی محسوب می‌شود!


گلدن ویزای پرتغال از یک دهه پیش به عنوان بخشی از طرح تلاش برای رفع مشکلات مالی عمومی این کشور به اجرا درآمد و ارقام رسمی نشان می‌دهد که این کشور از سال ۲۰۱۲ تا کنون نزدیک به ۱۰ هزار ویزای سرمایه‌گذاری صادر کرده‌است که عمدتا نصیب شهروندان چینی شده‌است.

به نقل از یورو نیوز

 

آیا دولت پرتغال از صدور گلدن ویزا ضرر می‌کند؟

خیر! صدور گلدن ویزای پرتغال در دهه گذشته، ۶.۶ میلیارد یورو برای این کشور درآمد داشت که بخش عمده‌ای از این پول از طریق خرید املاک به ثبت رسیده‌‌است. بالاترین درخواست‌ها از سوی شهروندان چینی، برزیلی و ترکیه‌ای ارائه شده‌است.

با این حال آنتونیو کاستا، نخست وزیر پرتغال در اوایل نوامبر گفت که دولتش پس از ۱۰ سال در حال ارزیابی صدور ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاران خارجی است. او در ادامه این سؤال را مطرح کرد که آیا این برنامه هنوز توجیه‌پذیر است یا خیر؟

بر اساس اعلام برخی از شرکت‌هایی که پرونده شهروندان غیر اتحادیه اروپا را برای دریافت ویزای طلایی پرتغال پیگیری می‌کنند، اظهارات کاستا «تأثیر قابل توجهی بر تمایل» سرمایه‌گذاران خارجی داشته‌است.

بنا به داده‌های اداره مهاجرت پرتغال، سرمایه‌گذاری از طریق گلدن ویزا در این کشور در ماه نوامبر ۲۰۲۲ با افزایش ۴۸ درصدی نسبت به ماه اکتبر به ۶۵ میلیون یورو رسیده‌است. این رقم نسبت به سال قبل میلادی ۴۱ درصد افزایش یافته‌است.

سازمان شفافیت بین‌المللی با زیر سؤال بردن پروژه ویزاهای طلایی، بر این نظر است که این برنامه می‌تواند برای پولشویی استفاده شود. کمیسیون اروپا نیز، چنین برنامه‌هایی را یک خطر امنیتی بالقوه عنوان کرده‌است.

اما در مقابل، شرکت‌هایی که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا کمک می‌کنند تا به پرتغال مهاجرت کنند، بر این نظرند که چنین ادعایی به دلیل وجود «قوانین بسیار سختگیرانه» منطقی نیست، زیرا آن‌ها «به مجرمان یا پولی که منبع آن را نمی‌دانند» اجازه ورود نمی‌دهند.

زیبایی‌های پرتغال

زیبایی‌های پرتغال

هر روز تأخیر یعنی از دست رفتنِ فرصت!

جالب است بدانید که فرصت دریافت اقامت اتحادیه اروپا و زندگی و کار در این قاره، همچون یک شهروند اروپایی، چنان جذاب و دلفریب است که فقط ایرانیان و هندی‌ها را درگیر نکرده‌است! شاید عجیب به نظر برسد، اما تا پیش از این، سرمایه‌داران و متمولان چینی بیشترین درخواست را برای کسب گلدن ویزای پرتغال ثبت می‌کردند، اما بنابر داده‌های اداره خدمات مرزی و مهاجرت پرتغال، در شش ماهه اول سال ۲۰۲۲ میلادی، تعداد «آمریکایی»‌هایی که برای دریافت این ویزا درخواست داده‌اند، از همه ملیت‌های دیگر، حتی چینی‌ها بیشتر است.

در حال حاضر پس از یونان، پرتغال کم‌هزینه‌ترین برنامه اعطای شهروندی اتحادیه اروپا به خارجی‌ها را اجرا می‌کند. هرچند همانطور که گفتیم، به علت انتقادات گسترده از برنامه گلدن ویزای پرتغال که به ضرر کشورهای دیگر اتحادیه اروپا شده‌است، پرتغالی‌ها روز به روز شرایط را سخت‌تر می‌کنند. مثلا در حال حاضر یک مصاحبه حضوری نیز برای اعطای این ویزا در نظر گرفته‌اند. یا طبق آخرین تغییرات قانونی، پرتغال برنامه صدور ویزای طلایی را در قبال سرمایه‌گذاری در لیسبون، پورتو و مناطق ساحلی پر تراکم محدود کرده و تلاشی را برای هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به مناطق روستایی کمتر توسعه‌یافته آغاز کرده‌است.

فرصت اقامت در اروپا را از دست ندهید

فرصت اقامت در اروپا را از دست ندهید

سخن پایانی

اقامت و کار در اروپا، مثل شهروندان عضو این اتحادیه، و سفر به ۱۸۸ کشور بدون نیاز به ویزا، برای ایرانیان رویایی دست‌نیافتنی بحساب می‌آید! اما برنامه گلدن ویزای پرتغال به سادگی این امکان را برای شما فراهم می‌کند. هرچند همانطور که در این مقاله خواندید، انتقادات به علت افزایش قیمت ملک در این کشور و نیز حساسیت‌های اتحادیه اروپا روی این برنامه مهاجرتی، موجب شده تا دولت پرتغال شرایط را برای اعطای این ویزا سخت‌تر کند.

پس اگر این مقاله را خواندید، اگر امکان حداقل سرمایه‌گذاری ۲۸۰ هزار یورویی را دارید، و اگر تصمیمی برای اخذ شهروندی اتحادیه اروپا دارید، بدانید که هر ثانیه تعلل شما، شرایط دست‌یابی به این رویای بزرگ را دشوارتر می‌کند. شک نکنید! همین حالا تلفن را بردارید و با موسسه مهاجرتی رسا تماس بگیرید. این موسسه به سرعت شما را به آرزویتان می‌رساند.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: