مهاجرت کاری به رومانی انتخاب پرطرفداری است که افراد زیادی بدنبال آن هستند. امروزه با توجه به شرایط اقتصادی سخت کشورمان، خیلی‌ها به دنبال مهاجرت کاری به سایر کشورها هستند. کشورهای زیادی را به عنوان مقصد می‌توان در نظر گرفت. اما برای این کار، باید حتما به برخی نکات دقت کنید تا در آینده به مشکل برنخورید. در بین کشورهایی که مقصد مهاجرتند، معمولا کشورهای اروپایی گزینه بهتری هستند. ایرانیان نیز اغلب به اروپا مهاجرت می‌کنند. مهاجرت کاری به رومانی یکی از موارد کمتر شناخته‌شده‌است. شرایط اخذ ویزای کاری رومانی را در مقالات دیگر وبسایت موسسه رسا بخوانید. اما در این مقاله قصد داریم به شرایط اخذ ویزای کاری رومانی و به طور ویژه به مهاجرت آرایشگر به رومانی صحبت کنیم. شاید برایتان عجیب باشد! اما واقعیت این است که مهاجرت آرایشگر به رومانی امکانپذیر است! دولت این کشور شرایط مناسبی برای مهاجرت آرایشگران به رومانی ایجاد کرده‌است.

اما مهاجرت مسئله‌ای نیست که به همین راحتی قابل انجام باشد. به طور مثال، یکی از مواردی که برای مهاجرت به آن نیاز دارید این است که بتوانید حرفه خود را در آن کشور نیز ادامه‌دهید. به همین دلیل هم خیلی از افراد به دنبال مهاجرت کاری به کشورهای دیگر هستند. چون با این کار، تقریبا شغل آن‌ها نیز در آن کشور تضمین شده خواهد بود و نیازی به یاد گرفتن حرفه جدیدی نخواهند داشت. از این رو، در این مقاله قصد داریم تا تمامی نکات و مسائلی که شما عزیزان برای مهاجرت کاری به رومانی نیاز دارید، ارائه کنیم. اما در ابتدا بیایید تا به بررسی برخی از مهم‌ترین دلایلی که مردم یک کشور را به مهاجرت وا می‌دارد را برای شما شرح دهیم.

 

آنچه در این مقاله بررسی می‌گردد:

 • چرا مهاجرت کاری به رومانی بر سایر کشورها ارجحیت دارد؟
 • درباره کشور رومانی
 • ویژگی‌های کشور رومانی
 • امنیت مالی و اقتصادی در رومانی
 • چه کسانی با مهاجرت کاری به رومانی می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند؟
 • چه مشاغلی برای مهاجرت کاری به رومانی مناسب‌تر هستند؟
 • شرایط مهاجرت کاری به رومانی به چه صورت است؟
 • آیا مهاجرت کاری به رومانی نیاز به داشتن مدرک زبان است؟
 • قوانینی که برای مهاجرت آرایشگر به رومانی نیاز است
 • دعوتنامه کارفرما برای مهاجرت کاری به رومانی به چه صورت است؟
 • برای دریافت ویزای کاری در رومانی باید چه مدارکی داشته باشیم؟
 • مهاجرت آرایشگر به رومانی
 • درآمد یک آرایشگر در کشور رومانی چقدر است؟
 • از چه مزایایی به عنوان یک آرایشگر در رومانی برخورداریم؟
 • سخن پایانی

چرا مهاجرت کاری به رومانی بر سایر کشورها ارجحیت دارد؟

شاید یکی از سوالاتی که خیلی از شما در ذهن داشته‌باشید، این است که چرا مهاجرت کاری به رومانی را در این مقاله بررسی می‌کنیم؟ چرا کشورهای دیگری مثل ترکیه را برای مهاجرت کاری معرفی نمی‌کنیم؟ چرا کشورهای توسعه یافته‌تری مثل آلمان را برای مهاجرت در نظر نگیریم؟ همه این سوالات شما را در ادامه این مقاله به صورت کامل و جامع پاسخ خواهیم داد. در ادامه به بررسی بیش‌تر این کشور اروپایی خواهیم پرداخت تا با مزایای مهاجرت به رومانی بیشتر آشنا شوید.

اما در اینجا نیز باید به چند نکته درباره مهاجرت کاری به رومانی مطرح کنیم. شاید زمانیکه بحث مهاجرت کاری به یک کشور دیگر مطرح می‌شود، خیلی از افراد به کشورهای سطح بالای اروپا مثل آلمان و فرانسه فکر کنند. اما این افراد معمولا از پروسه‌های پیچیده‌ای که برای مهاجرت به این کشورها نیاز است، غافل هستند. به علاوه، معمولا پروسه‌ای که فرد باید برای کسب مجوز مهاجرت به کشورهایی مثل آلمان و فرانسه پشت سر بگذارد، زمان نسبتا زیادی خواهد گرفت. لذا خیلی از افراد در نیمه‌های راه از مهاجرت منصرف می‌شوند.

درباره کشور رومانی

کشور رومانی با توجه به اینکه هنوز به توسعه ایده‌‌آلی نرسیده است، به دنبال جذب نیروهای مهار و کاربلد در زمینه‌های فنی است. به همین دلیل هم سالانه تعداد زیادی مهاجر متخصص در این حوزه‌ها را به استخدام خود در می‌آورد. شاید یکی از دلایل پیشرفت چشمگیری که در زمینه‌های مختلف این کشور به وجود آمده است، همین مسئله باشد. به علاوه، این کشور در این زمینه‌ها به شدت کمبود نیرو دارد و به همین دلیل، پروسه مهاجرت این افراد را تسهیل می‌کند.

مهاجرت کاری به رومانی

تصویری از کشور زیبای رومانی

ویژگی‌های کشور رومانی

کشور رومانی عضو اتحادیه اروپاست و در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. این کشور در حال توسعه، از دسته کشورهای قدرتمند در حوزه اقتصادی به حساب می‌آید. بدیهی است که این کشورهای در حال توسعه، همواره در حال استخدام نیرو برای گسترش سهم خود از بازارهای داخلی و خارجی باشند. با اینکه در رومانی بیش از ۸۶۴۰٫۴۰هزار نفر استخدام دائمی هستند و میانگین دستمزد حدود ۴۹۴۰٫۰۰ لئو است، اما نرخ بیکاری کشور کاهش داشته‌است. این نشان دهنده‌ی ظرفیت بالای زیرساخت‌های اقتصادی این کشور است.

هرچه نرخ بیکاری در یک کشور پایین‌تر باشد، شانس پیدا کردن شغل برای مهاجرین نیز بیشتر خواهد بود. با این تفاسیر می‌توان فهمید یکی از گزینه‌های عالی برای استقرار دائمی، مهاجرت کاری به رومانی است. زیرا دولت رومانی به عنوان دولتی اشتغال‌زا با درآمدی مطلوب و کافی می‌تواند نیاز مهاجرین را در این زمینه برطرف سازد.

امنیت مالی و اقتصادی در رومانی

برای اینکه مهاجرت کاری به رومانی به سایر کشورها ترجیح دهید، نیازمند معرفی بهتر سیستم مالی این کشور است. در مورد امنیت مالی و اقتصادی در رومانی بهتر است بدانید که بانکداری این کشور بسیار پیشرفته بوده و از سیستم‌های جدید سپرده گذاری استفاده می‌کند. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که رشد مالی کشور رومانی در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۱ درصد و در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۲ درصد بوده است؛ این یعنی در عرض یک سال، رشد اقتصادی این کشور دو برابر شده است. حتی برخی کارشناسان اقتصاد، برای سال‌های بعد نیز رشد سه برابری را پیش‌بینی کرده اند. این رشد اقتصادی شکفت انگیز، اتفاقی رقم نمی‌خورد و نشان دهنده سیستم بانکداری نوین و حساب شده و امنیت مالی و اقتصادی فوق العاده این کشور است.

در مورد شغل‌ها و حوزه‌های درآمدی کشور رومانی باید گفت که این کشور، در رده سوم جهانی خدمات اینترنتی قرار داشته و توانسته در صنعت صادرات به خوبی عمل کند. به علاوه، صنعت گردشگری کشور رومانی مناسب سرمایه گذاری و توسعه است و توانسته سرمایه گذاران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کند.

مهاجرت کاری به رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

چه کسانی با مهاجرت کاری به رومانی می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند؟

شاید این سوال در ذهنتان مطرح شود که چه افرادی در این کشور می‌توانند درآمد بالاتری داشته باشند؟ در پاسخ باید گفت فارغ التحصیلانی که به چند زبان مسلط هستند می‌توانند مشاغل سطح بالایی در شهرهای مهم رومانی مثل بخارست و کلوژ به دست آورند. البته این را در نظر داشته باشید که شرط اصلی کار در این گونه شرکت‌ها و سازمان‌ها، تسلط به زبان انگلیسی است. البته خود مردم کشور رومانی به ۵ زبان آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و رومانی صحبت می‌‌کنند، اما اگر شما زبان انگلیسی را به صورت محاوره‌ای بلد باشید، مشکلی برای مهاجرت کاری به رومانی نخواهید داشت. این نکته را هم در نظر داشته باشید که پس از یافتن کار مورد نظر خود، باید جزئیات آن از جمله قرارداد، بیمه، میزان حقوق دریافتی و سایر شرایط آن را بررسی و مورد توجه قرار دهید.

مهاجرت استادان کارگر و فعالین مشاغل ساختمانی در رومانی نیز به عنوان یکی از پر درآمد ترین شغل‌ها شناخته‌شده‌است.

مهاجرت آرایشگران به رومانی

شرایط مهاجرت کاری به رومانی

پردرآمد ترین شغل‌ها در این کشور در حوزه ی پزشکی، مهندسی، برق، مخابرات و شیمی است که جزو رشته‌های با مهارت بالا به شمار می‌روند و درآمد آن‌ها ۵۹ درصد بیشتر از شرایط مشابه در ایران است. افرادی که مهارت‌های نیمه حرفه ای دارند و از تحصیلات خوب اما تجربه ی کاری کمی برخوردار هستند، درآمد رو به متوسطی خواهند داشت، به طوری که می‌توانند هزینه‌های زندگی را پوشش داده و مقداری را هم پس انداز کرد. کمترین درآمد متعلق به شغل‌های رده‌های پایین تر با مهارت اندکی است که درآمد آن هزینه‌های زندگی را پوشش می دهد اما برای پس انداز مقداری دشوار است.

چه مشاغلی برای مهاجرت کاری به رومانی مناسب‌تر هستند؟

در بین مشاغلی که می‌توان برای مهاجرت کاری به رومانی در نظر گرفت، می‌توان مهاجرت آرایشگر به رومانی را در اولویت قرار داد. به عنوان یک نکته کلی بهتر است بدانید که در این کشور، شغل‌هایی مثل آرایشگری و مشاغلی که بیش‌تر با ساخت و ساز سرو کار دارند، تقاضا و نیاز بیش‌تری دارند. به همین دلیل هم افرادی که در حرفه‌هایی چون آرایشگری مهارت خوبی داشته‌باشند، دردسر کم‌تری برای مهاجرت کاری به رومانی خواهند داشت و کارشان سریع‌تر راه می‌افتد. پس آرایشگران می‌توانند به مهاجرت به رومانی فکر کنند.

در این سال‌ها، کشور رومانی همواره در حال استخدام نیرو بوده است و به همین دلیل هم مهاجرت کاری به رومانی یکی از گزینه‌هایی پیشنهادی برای شما عزیزان می‎‌باشد. با توجه به اطلاعات موجود، در سال ۲۰۲۰ مشاغلی که استخدام نیرو بیشتری داشته اند با ساخت و ساز و کارهای فنی سروکار داشته‌اند. به عنوان مثال، حمل و نقل کالا، مغازه‌داری، کارگران ساختمانی، کارگران تولیدی، نگهبانان، کارمندان سهام، دستیاران فروش، تهیه‌کنندگان و نصب کنندگان، رانندگان ماشین‌های سنگین و تاکسیرانان، آرایشگران و… از جمله این مواردند. معمولا برای پیدا کردن کار در رومانی می‌توان از سایت‌ها و موسسات کاریابی استفاده کرد. به علاوه، می‌توان از مجلات و روزنامه یا ارتباط مستقیم با کارفرمایان نیز اقدام کرد.

شرایط مهاجرت کاری به رومانی به چه صورت است؟

مهاجرت کاری به رومانی و اشتغال به کار در این کشور مانند بقیه کشورها شرایطی دارد. مهاجرت آرایشگران به رومانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر کشوری براساس قوانین خاصی که دارد، معمولا یکسری محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌هایی برای مهاجرینی که به قصد کار به آنجا می‌روند، لحاظ می‌کند. اما نکته قابل توجه در مورد این قوانین این است که کشور رومانی به نسبت سایر کشورهای اروپایی، قوانین بسیار ساده‌تری برای مهاجرین در نظر می‌گیرد. به عنوان مثال، شما برای اینکه بتوانید مهاجرت کاری به کشوری مثل آلمان داشته‌باشید، باید حتما سطح زبان آلمانی یا انگلیسی سطح بالایی داشته‌باشید.

این سطح زبان باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به صورت محاوره‌ای به خوبی حرف بزنید. اما علاوه بر آن نیز باید حتما مدرک زبان خود را کسب کرده‌باشید، در غیر این صورت، این کشور با مهاجرت و استقرار شما موافقت نخواهد کرد. اما مدرک زبان برای مهاجرت آرایشگران به رومانی مد نظر نیست.

مهاجرت آرایشگر به رومانی

جاذبه‌های گردشگری در رومانی

آیا مهاجرت کاری به رومانی نیاز به داشتن مدرک زبان است؟

همانگونه که گفتیم، رومانی از این قانون تبعیت نمی‌کند. یعنی شما برای مهاجرت کاری به عنوان آرایشگر به رومانی نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت. البته این را در نظر داشته‌باشید که برای زندگی در این کشور نیاز به آموختن زبان در حد انجام کارهای روزمره خواهید داشت. اما نیازی به کسب مدرک زبان ندارید و بدون این مدرک نیز می‌توانید در این کشور مستقر شوید و به آرایشگری در رومانی بپردازید. حتی در مشاغلی که به ساخت و ساز مربوط هستند، خیلی از کارفرمایان شما ایرانی هستند و به زبان فارسی تسلط دارند. بنابراین نیازی به فراگیری حرفه‌ای زبان انگلسی نخواهید داشت.

قوانینی که برای مهاجرت آرایشگر به رومانی نیاز است

یکسری قوانین دیگر نیز در این کشور وجود دارد که باید حتما از آن‌ها تبعیت کنید. مثلا اینکه متقاضی باید سلامت جسمی خود برای فعالیت کاری مورد نظر را اثبات کند. یا اینکه از تحصیلات ویژه و یا تجربه کاری حرفه‌ای برخورددار باشد. همچنین باید گواهی عدم سوء سابقه در ارتباط با فعالیت شغلی داشته باشید تا بتوانید در مراکزی که در این کشور نیروی کار استخدام می‎کنند، شروع به کار کنید. به علاوه، متقاضی باید در زمان مناسب برای پرداخت‌های خود به بودجه دولت اقدام کند و دولت رومانی سهیمه سالانه دریافت می‌کند. علاوه بر این‌ها نیز، حرفه شما باید به گونه‌ای باشد که شهروندان رومانی و سایر کشورهای اتحادیه اروپا قادر به انجام آن شغل و اخذ آن سمت نباشند.

با توجه به اینکه این کشور جزو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود، مهاجرت آرایشگر به رومانی نیاز به دانستن یکسری قوانین مربوط به این اتحادیه نیز دارد. طبق مقررات اتحادیه اروپا، تمام شهروند اتحادیه اروپا از حقوق کاری مشابهی برخوردار هستند و نیازی به مجوز کار ندارند اما اتباع خارجی تنها پس از اخذ مجوز کار و داشتن اقامت طولانی برای کار می‌توانند دارای شغل شوند. اگر اقامت موقت داشته باشید، با توجه به نوع شغل و حرفه ی شما تا مقاصد شغلی بعدی می‌توانید اقامت خود را یک تا دو سال تمدید کنید.

برای اخذ پذیرش کاری و مهاجرت کاری به رومانی، در این کشور باید مدارکی مثل ویزای کاری رومانی، پاسپورت، روزمه کاری، روزمه علمی و برخی مدارک خاص که نشان دهنده شایستگی و توانایی کار در این کشور است را داشته باشید. همچنین باید نامه پذیرش از طرف کارفرما را نیز داشته‌باشید که در این مورد، در ادامه توضیحات بیش‌تری ارائه خواهیم کرد.

اقامت آرایشگر در رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

دعوتنامه کارفرما برای مهاجرت کاری به رومانی به چه صورت است؟

برای مهاجرت کاری و مهاجرت آرایشگر به رومانی، نیاز به دعوتنامه یک کارفرمای رومانیایی است که آن کارفرما باید مجوز ارسال دعوت نامه را داشته باشد. شرایط اخذ این مجوز بدین صورت است:

اولا کارفرما باید دو سری آگهی نیروی کار به مدت ۳ ماه را منتشر کرده باشد. همچنین کارفرما باید اقدام برای اخذ مجوز به محل اداره بازرسی کل مهاجرت کرده باشد. در ادامه باید مدارک لازم برای اخذ مجوز به محل بازرسی نزدیک به محل کارفرما را ارائه کرده باشد. علاوه بر این‌ها نیز، پرداخت مالیات‌های مربوطه به دفاتر اداره کل بازرسی مهاجرت باید صورت بگیرند. این را هم در نظر داشته باشید که این فرایند حدود ۳۰ تا ۴۵ روز زمان خواهد برد و در صورت طی شدن همه مراحل، مجوز شما صادر خواهد شد.

آیا مهاجرت کاری به رومانی ارزان‌تر تمام می‌شود؟

شاید خیلی از افراد بگویند که کشور رومانی به نسبت سایر کشورهای اروپایی توسعه یافته‌ای مثل آلمان و فرانسه، از شاخص‌های کیفیت زندگی پایین برخوردار است. اما شما به عنوان یک مهاجر باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای مهاجرت و به خصوص مهاجرت کاری به رومانی، هزینه‌ای به مراتب کم‌تر از سایر کشورهای اروپایی خواهید پرداخت. کشور رومانی برای افرادی که به دنبال مهاجرت به اروپا هستند ولی نمیتوانند هزینه زیادی کنند انتخاب خوبیست.

اما چرا مهاجرت کاری به رومانی نسبت به ترکیه ارجحیت دارد؟ زیرا رومانی علاوه بر این که جزو کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید، احتمالا در سال‌های آتی شاهد پیوستن آن به کشورهای شنگن نیز خواهیم بود. این یعنی شما قرار نیست به رومانی به عنوان مقصد نهایی خود نگاه کنید. البته می‌توانید به صورت دائمی نیز در این کشور مستقر شده و با درآمد خوبی که دارید، یک زندگی مرفه را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. اما اگر قصد دارید تا به کشورهای توسعه یافته‌تری مثل آلمان، فرانسه و حتی انگلیس مهاجرت داشته باشید، می‌توانید با مهاجرت کاری به رومانی، پلی را برای رفتن به این کشورها برای خود آماده کنید.

به علاوه، شما می‌توانید پس از مهاجرت کاری به رومانی و حدود ۳ ماه کار کردن در این کشور، کارت اقامت خود را دریافت کرده و با ارسال دعوت‌نامه به همسر و فرزندان خود، آن‌ها را نیز به این کشور بیاورید. شما می‌توانید پس از دعوت همسر خود به این کشور، مجوز کار وی را نیز دریافت کرده و با درآمد بالاتر، زندگی خیلی بهتری را برای خود رقم بزنید. همچنین فرزندان شما نیز می‌توانند به صورت کاملا رایگان از تمامی امکانات مدارس دولتی آن بهره‌مند شوند و به تحصیل خود ادامه دهند.

شرایط کار آرایشگران در رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

برای دریافت ویزای کاری در رومانی باید چه مدارکی داشته باشیم؟

برای مهاجرت کاری به رومانی، در ابتدا باید بتوانید مجوز کار در این کشور را دریافت نمایید. سپس باید یک قرارداد رسمی با کارفرمای خود امضا کرده و رزومه شخصی خود را همراه خود داشته باشید. به علاوه، حتما باید پاسپورتی داشته باشید که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، در غیر این صورت باید به مراکز مربوطه مراجعه کرده و اعتبار پاسپورت خود را تمدید نمایید. همچنین باید فرم تکمیل شده ویزا به همراه دو قطعه عکس ۶×۴ و کپی شناسنامه خود را همراه خود داشته باشید. علاوه بر همه این‌ها، باید حتما برای اثبات تجربه‌ها و مهارت‌های کاری خود، گواهی تهیه نموده و آن را برای دریافت ویزای کاری به این کشور، ارائه نمایید.

مهاجرت آرایشگر به رومانی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای مهاجرت کاری به رومانی، از تجربه و تخصص خوبی در حرفه آرایشگری برخوردارید، می‌توانید صفر تا صد این پروسه را به ما واگذار کنید تا با کم‌ترین هزینه ممکن، پروسه مهاجرت کاری به رومانی را در زمان کوتاهی به انجام رسانید. اگر شما در این حرفه از مهارت خوبی برخوردارید، می‌توانید به کشور رومانی به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در نظر داشته باشید. این حرفه یکی از پردرآمدترین کارها در این کشور به شمار می‌آید. دلیل آن هم این است که آرایشگری در رومانی به چند تخصص جداگانه تقسیم می‌شود. به عنوان مثال، اگر شما بتوانید در حوزه آرایش خانم‌ها مهارت خوبی کسب کنید، می‌توانید در این کشور به درآمد ایده‌آلی برسید.

برای مهاجرت کاری به رومانی می‌توانید تخصص‌هایی در زمینه‌های مختلف آرایشگری کسب نمایید. به عنوان مثال، رنگ مو و لایت، کوتاهی و براشینگ، پاکسازی، فشیال و آبرسانی پوست از جمله این مهارت‌ها هستند. همچنین، شما می‎توانید با کسب مهارت در زمینه‌های شینیون، وکس صورت، بدن و بند و ابرو، ناخن‌کاری و کاشت مژه، به درآمد خوبی در این کشور دست پیدا کنید. علاوه بر این‌ها نیز، تتو آرتیست و لیزر موهای زائد از جمله تخصص‌های پرطرفدار در این کشور به شمار می‌روند.

اقامت آرایشگر در اروپا

مهاجرت آرایشگران به رومانی

نکاتی که باید برای مهاجرت کاری به رومانی به عنوان یک آرایشگر در نظر داشته‌باشید

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، برای مهاجرت کاری به رومانی نیاز به کسب مدرک زبان نخواهید داشت، اما این نکته را مد نظر قرار دهید که اکثر مشتریان شما در این کشور به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد؛ بنابراین باید بتوانید زبان انگلیسی را به صورت محاوره‌ای فرا بگیرید تا از این طریق مشتریان بیش‌تری را برای خود جذب کنید. به علاوه، سابقه کاری شما براساس بیمه شما بررسی نخواهد شد و فقط کافی است تا جواز کسب و یا گواهی اشتغال به کار خود را به کارفرما نشان دهید. در صورتی که این دو را همراه خود نبرده باشید، می‌توانید در مصاحبه مربوطه شرکت کرده و پس از تایید، شروع به کار کنید.

این را در نظر داشته باشید که اگر فرآیند مهاجرت کاری به رومانی را به مجموعه ما بسپارید، صفر تا صد این پروسه چیزی حدود ۴ و نهایتا ۶ ماه به طول خواهد انجامید. این زمان به نسبت این که خودتان این فرآیند را دنبال کنید، بسیار زمان کم‌تری است.

درآمد یک آرایشگر در کشور رومانی چقدر است؟

معمولا با توجه به این که تقاضای زیادی برای انجام کارهای مختلف در این کشور زیاد است، درآمد آرایشگران نسبت به ایران خیلی بالاتر است. حتی آرایشگری که خیلی مهارت کافی ندارد و به صورت مبتدیانه کارها را انجام می‌دهد، درآمد خوبی خواهد داشت. اما اگر بتوانید تخصص‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد را به خوبی فرا بگیرید، می‌توانید در آمد خود را به ۲ یا ۳ برابر یک آرایشگر مبتدی در رومانی برسانید. معمولا آرایشگران حرفه‌ای در رومانی از درآمد خوبی برخوردارند.

از چه مزایایی به عنوان یک آرایشگر در رومانی برخورداریم؟

اولین و مهم‌ترین مزیتی که می‌توانید در مهاجرت آرایشگر به رومانی وجود دارد، این است که یک سالن زیبایی با تمامی امکانات جدید و مدرن در اختیار شما قرار می‌‌گیرد. مشتریان زیادی معمولا به این سالن زیبایی مراجعه می‌کنند و هر آرایشگر در رومانی یک صندلی مخصوص خود دارد که می‌تواند نیاز مشتریان را برطرف سازد. معمولا در اوایل کار و تا یک ماه، باید به صورت روزمزد شروع به کار کنید. اما پس از گذشتن یک ماه، می‌توانید درصدی را به عنوان اجاره به مالک آن سالن بدهید و سود خوبی هم در کنار آن داشته‌باشید.

نکته قابل توجه درمورد کشور رومانی این است که شما می‌توانید با حدود یک ششم حقوق یک آرایشگر مبتدی، یک خانه مبله و شیک را اجاره کرده و در آن زندگی کنید. اما پیشنهاد ما این است که اگر به صورت مجردی به این کشور مهاجرت می‌کنید، همراه با برخی از آرایشگران دیگر یک خانه را اجاره کنید تا از این طریق، در هزینه‌های زندگی نیز به خوبی صرفه جویی نمایید.

مهمترین دلایل مهاجرت

مهاجرت به رومانی

سخن پایانی

مهاجرت کاری، از جمله مهاجرت آرایشگران به رومانی، اصولا فرآیندی سخت و پیچیده دارد. متقاضیان برای آنکه اطمینان داشته‌باشند که ریسک ریجکت شدنِ ویزایشان پایین است، باید با افراد خبره مشورت کنند. لذا به همه آرایشگرانی که قصد مهاجرت به رومانی را دارند توصیه می‌کنیم حتما با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی رسا تماس بگیرند. موسسه رسا تمام فرآیند اخذ ویزا و مهاجرت آرایشگران به رومانی را برای شما انجام خواهد داد. منتظر تماس شما هستیم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: