آیا تأسیس کلینیک زیبایی در عمان امکان‌پذیر است؟ بله! راه اندازی یک کلینیک زیبایی در عمان پولساز است؟ قطعا! حتما شنیده‌اید که بسیاری از اعراب برای انجام امور درمانی، پوستی و زیبایی به ایران می‌آیند. اما عمان، از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس است که در سالهای اخیر سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در حوزه درمان و زیبایی انجام داده‌است. اگر پزشک، دندانپزشک یا پرستار باشید، حتما درباره مهاجرت کادر درمان به عمان بسیار شنیده‌اید. اما آیا می‌دانستید که به عنوان یک پزشک پوست و زیبایی، می‌توانید کلینیک زیبایی در عمان تأسیس کنید؟ آیا می‌دانستید کلینیک زیبایی در عمان شغلی بسیار پولساز در میان کادر درمان است؟ اگر به عنوان یک متخصص زیبایی، سرمایه لازم برای ثبت شرکت در عمان را دارید، برای راه اندازی کلینیک زیبایی تردید نکنید. حتی اگر خودتان متخصص نیستید، جهت سرمایه‌گذاریکافی است به یکی از متخصصان ایرانی شاغل در عمان لینک شوید.

البته تنها روش سرمایه‌گذاری و کسب اقامت عمان تأسیس کلینیک زیبایی نیست و شما می‌توانید با راه اندازی کسب و کارهایی چون کافی شاپ و حتی باشگاه ورزشی در عمان، اقامت این کشور را کسب کنید.

 

آنچه در این مقاله بررسی می‌گردد:

 • تأسیس کلینیک زیبایی در عمان
 • مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان
 • اول: درخواست مجوز
 • دوم: ارائه یک نسخه از ثبت تجاری مرکز درمانی
 • سوم: پرداخت هزینه
 • چهارم: نامگذاری کلینیک
 • پنجم: ارسال مدرک ثبت تجاری به وزارت صنعت و تجارت
 • ویژگی‌های یک کلینیک زیبایی خوب در عمان
 • شرایط راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان
 • هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان
 • سخن پایانی

 

تأسیس کلینیک زیبایی در عمان

عمان در طی سال‌های اخیر با تلاش‌هایی که انجام داده‌است، زمینه‌های لازم برای توسعه علم پزشکی در این کشور را فراهم کرده‌است. زیبایی و مراقبت پوستی نیز به خصوص در میان زنان عمانی بسیار اهمیت دارد. از سوی دیگر باید بگوییم که این کشور مهاجرپذیر است و افراد خارجی زیادی ممکن است برای درمان و مراقبت و زیبایی پوست به این کشور مراجعه کنند. پس تأسیس کلینیک زیبایی در عمان برای افرادی که به قصد مهاجرت کاری به این کشور می‌روند، کاملا مناسب است‌.

همان طور که خود شما نیز از این موضوع به صورت کامل اطلاع دارید، کلینیک‌های زیبایی از جمله کلینیک پوست و مو در کشور‌های مختلف مورد استقبال قرار می‌گیرد که عمان نیز یکی از همین کشورهاست. راه اندازی کلینیک‌های زیبای در عمان نه تنها می‌تواند برای پزشکان و متخصصان پوست و مو مناسب باشد، بلکه یک فرصت بسیار مناسب برای سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند با ورود به عمان یک کسب و کار پر درآمد را آغاز کنند.

کلینیک زیبایی در عمان

مراقبت پوستی

مراحل راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان

برای اینکه بتوانید مجوز کار در عمان را در کلینیک‌های پوست و مو به دست آورید باید مراحل خاصی را پشت سر بگذارید. تمامی پزشکان و متخصصان زیبایی که به دنبال راه اندازی کلینیک هستند، باید در ابتدا حتما برای ثبت شرکت اقدام کنند. البته سرمایه ‌گذارانی که قصد دارند از طریق همکاری با یک پزشک یا متخصص، کلینیک زیبایی تاسیس کنند، باید در اولین مرحله به دنبال پزشک ایرانی ساکن کشور عمان باشند. از مهم‌ترین مراحل و شرایط زدن کلینیک زیبایی در عمان در ادامه آورده شده‌است.

اول: درخواست مجوز

اولین و مهم‌ترین شرایط راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان، درخواست مجوز است. قبل از هر اقدامی، باید مدارک لازم را برای درخواست مجوز آماده کنید. تمامی افرادی که قصد دریافت این مجوز را دارند باید طبق مراحل زیر اقدام به دریافت آن کنند.

 • شما باید برای مدیر خدمات عمومی سازمان وزارت بهداشت در کشور عمان، نامه‌ای را کتبا ارسال کنید. در این نامه، شما باید به صورت کامل بیان کنید که چه هدفی از راه اندازی کلینیک زیبایی در این کشور دارید و این کار را از چه راهی می‌خواهید انجام بدهید.
 • اگر شما به زبان عربی تسلط ندارید، کافی است از موسسات حقوقی و یا افرادی که به زبان عربی تسلط کامل دارند کمک بگیرید تا بتوانید نامه درخواست کتبی خود را به صورت جامع بنویسید.
 • در نامه‌ی درخواست مجوز، باید اطلاعات مربوط به تعداد خدمات و نوع خدمات نوشته‌شود. به عنوان مثال باید توضیح بدهید که قصد دارید چه نوع خدمات زیبایی به مراجعان ارائه کنید. نوع دستگاه‌هایی که در کلینیک شما مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز باید در درخواست مجوز، ثبت شود.
 • باید فرم درخواست جابجایی پر کنید و برای کشور عمان بفرستید.

دوم: ارائه یک نسخه از ثبت تجاری مرکز درمانی

از دیگر شرایط تأسیس کلینیک زیبایی در عمان، این است که به همراه درخواست مجوز راه اندازی کلینیک، باید یک نسخه از ثبت تجاری (شرکت) کلینیک یا مرکز درمانی نیز ارسال شود. لازم به ذکر است که خرید یا اجاره ملک برای کلینیک احتیاج به فرآیند جداگانه‌ای دارد. در حالت کلی پیدا کردن یک محل مناسب برای راه اندازی کلینیک که با تمامی قوانین بهداشتی سازگاری داشته‌باشد، کار نسبتا سختی است و نزدیک به ۲ الی ۳ ماه به طول می‌انجامد.

سوم: پرداخت هزینه

پس از اینکه درخواست مجوز خود را برای کشور عمان ارسال کردید، شرایط شما به صورت کامل بررسی می‌شود و بازرسان وزارت بهداشت از کلینیک شما بازدید می‌کنند. در صورتی که کلینیک طبق استانداردهای کشور عمان طراحی و ساخته شده‌باشد، درخواست مجوز تایید می‌شود. بعد از تایید درخواست مجوز باید هزینه‌های مربوط به اجازه کار و راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان را پرداخت کنید. البته لازم به ذکر است که هزینه‌ها به صورت یکباره دریافت نمی‌شود.

چهارم: نامگذاری کلینیک

پس از اینکه مراحل قبلی انجام شد، شما باید یک نام مناسب برای کلینیک زیبایی خود انتخاب کنید. بهتر است در این مرحله از نامی استفاده کنید، که در سایر کلینیک‌ها استفاده نشده‌باشد.

پنجم: ارسال مدرک ثبت تجاری به وزارت صنعت و تجارت

در مرحله بعد لازم است مدارک ثبت تجاری کلینیک را برای وزارت صنعت و تجارت ارسال کنید. این کار باعث می‌شود که در آینده بتوانید کلینیک خود را برندسازی کنید.

 

ویژگی‌های یک کلینیک زیبایی خوب در عمان

کلینیک زیبایی در عمان، تحت نظر وزارت بهداشت و درمان فعالیت‌ می‌کند. در این مراکز بهتر است که حداقل یک پزشک متخصص فعالیت داشته‌باشد. اصولا شرایط راه‌اندازی کلینیک در عمان سخت نیست، اما نیازمند رعایت مقررات این کشور است.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کلینیک زیبایی خوب در عمان اشاره می‌کنیم:

پزشکان یک کلینیک زیبایی در عمان

پزشکان یک کلینیک زیبایی در عمان

 • رعایت بهداشت محیط: در کلینیک‌های زیبایی بهتر است تا جایی که امکان دارد از تجهیزات یک بار مصرف استفاده‌شود. در واقع استفاده از وسایلی مانند روپوش یک بار مصرف و رو تختی یک بار مصرف علاوه بر اینکه به تمیزی محیط کمک می‌کند، بسیار واجب است.
 • وجود تنوع در دستگاه‌ها و نوع درمان: در برخی از بهترین کلینیک‌های زیبایی می‌توان دستگاه‌های جدید و متنوعی را برای برطرف کردن مشکلات پوستی یافت. تنوع در ابزار و دستگاه‌ها باعث می‌شود که دست پزشک برای درمان قطعی بیمار باز بماند. بد نیست بدانید که وجود امکانات پیشرفته در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های زیبایی باعث می‌شود که تا حدود زیادی در هزینه بیمار صرفه‌جویی شود.
 • استفاده از دستگاه‌های به روز و مدرن: دستگاه‌هایی مانند دستگاه لیزر موهای زائد، میکرودرم، هایفوتراپی، همگی هرسال به روز می‌شوند. این دستگاه‌ها باید مطابق شرایط روز تغییر کنند و مرتب تعویض گردند. در کلینیک‌هایی که از دستگاه به روز و مدرن استفاده می‌شود امکان گرفتن نتایج مناسب افزایش می‌یابد.
 • ارائه اطلاعات کافی درباره بیماری و درمان: بیشتر افراد در رابطه با بیماری‌ها و نشانه‌های قبل و بعد آن اطلاعات دقیقی ندارند. آنها می‌خواهند بدانند روش‌ درمانی که از آن استفاده می‌کنند چه مزایا و معایبی برایشان دارد. لذا از مهم‌ترین شرایط تأسیس کلینیک در عمان استفاده از کادر مجرب برای دادن اطلاعات کافی به بیمار است.
 • احترام به مراجعه‌کننده: نحوه صحبت پرسنل با مراجعه‌کنندگان و همچنین پاسخ به سوالات و مشکلات آن‌ها از مهم‌ترین علائم احترام به مراجعه‌کننده است.

 

شرایط راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان

در حالت کلی شرایط تأسیس کلینیک در عمان می‌تواند بسیار متفاوت باشد. برای اینکه شما بتوانید به عنوان یک متخصص و پزشک سرمایه‌گذار، کلینیکی را در عمان راه اندازی کنید باید شرایط خاصی داشته باشید. در مرحله اول باید مدارک خود را برای این کار جمع‌آوری کنید. از مهم‌ترین مدارک لازم برای راه اندازی کلینیک زیبایی، ارائه کپی شناسنامه و گذرنامه برای دریافت مدارک و همچنین دو قطعه عکس پرسنلی است. همچنین احتیاج است که کپی ثبت تجاری کلینیک را نیز با خود به همراه داشته‌باشید تا مجوز فعالیت کلینیک صادر شود.

کلینیک مراقبت پوستی در عمان

مطب مراقبت پوستی در عمان

در ادامه، شرایط تأسیس کلینیک زیبایی در عمان ذکر شده‌است:

 • کشور عمان اجازه فعالیت به افراد زیر ۱۸ سال داده نمی‌شود.
 • برای اینکه بتوانید به راحتی این مجوز را دریافت کنید، باید تمکن مالی خود را اثبات کنید.
 • تمامی پرداخت‌هایی که برای زدن کلینیک در عمان صورت می‌گیرد باید به صورت نقدی و یا کارت به کارت باشد. ارائه چک پذیرفته‌نمی‌شود.
 • از مهم‌ترین شرایط زدن کلینیک زیبایی در عمان، دریافت تاییدیه از اداره ثبت صنعت و تجارت است که در مراحل پایانی برای شما صادر می‌شود.
 • در هر مرحله بعد از بررسی مدارک و شرایط کلینیک، اداره ذیربط به شما تلفن می‌زند یا از طریق ارسال ایمیل و پیامک، لینک نامه تاییدیه را ارسال می‌کند.

 

هزینه راه اندازی کلینیک زیبایی در عمان

یکی از مهم‌ترین گام‌ها و شرایط راه اندازی کلینیک در عمان توجه به هزینه‌ها و مخارج است. با توجه به اینکه واحد پولی کشور عمان به ریال است و ارزش آن نسبت به پول ایران بسیار زیاد است، باید به صورت ویژه به آن توجه کرد‌. از مهم‌ترین مواردی که برای شما در تاسیس کلینیک زیبایی هزینه‌بردار است، هزینه خرید ملک و دستگاه است. برای خرید دستگاه باید بسیار دقت کنید. چرا که به هر میزان دستگاه شما پیشرفته‌تر و مدرن‌تر باشد، افراد بیشتری به کلینیک شما جذب خواهند شد.

از دیگر شرایط تأسیس کلینیک زیبایی در عمان تبلیغات مناسب است. دقت کنید که اگر در زمان مناسب تبلیغات خود را انجام بدهید، سودآوری آن برای شما بیشتر خواهد بود. از این جهت که تبلیغات می‌توانند در جلب توجه افراد تاثیر بسیار زیادی داشته‌باشند.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، باید توجه کنید که حقوق و دستمزد کادر درمان نیز در اولویت قرار دارد.

اگر بخواهید که یک درمانگاه پیشرفته داشته‌باشید، باید به شرایط تأسیس کلینیک در عمان به صورت ویژه توجه کنید و هزینه خرید تجهیزات را در اولویت های اصلی و مهم خود قرار دهید.

رواج مراقبت پوستی در عمان

رواج مراقبت پوستی در عمان

سخن پایانی

تأسیس یک کلینیک زیبایی موفق در عمان، می‌تواند از حیث اقتصادی زندگی شما را دگرگون کند. چه تخصص لازم پزشکی برای تأسیس آن را داشته‌باشید، چه به قصد سرمایه‌گذاری در عمان با یک پزشک متخصص مشارکت کنید، درآمد حاصل از این کسب و کار فوق‌العاده خواهد بود.

اگر درباره فرآیند تأسیس کلینیک زیبایی در عمان دچار سردرگمی هستید، جای نگرانی نیست. چرا که کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی رسا در تمام طول این فرآیند در کنار شما خواهند بود. همچنین توجه کنید که در صورت تمایل، موسسه رسا می‌تواند با استخدام مترجم برای شما، دغدغه و نگرانی‌تان پیرامون عدم تسلط به زبان عربی را مرتفع کند. منتظر تماستان هستیم.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: