ثبت شرکت در عمان یکی از راه‌های پر طرفدار برای راه اندازی و کسب و کار و کسب اقامت عمان است. اگر به دنبال راهی برای اقامت در  عمان هستید، مطمئنا ثبت شرکت در عمان، یکی از بهترین مسیرهاست. همچنین شما با ثبت شرکت در عمان می‌توانید اقدام به ثبت برند بین المللی کسب و کارتان نمایید. واژه «ثبت شرکت»، خیلی‌ها را به یاد سازمان و تشکیلاتی بزرگ می‌اندازد. اما نگران نباشید. این تنها برنامه‌ای، تحت برنامه‌های سرمایه گذاری در عمان است. حتی افتتاح کلینیک زیبایی، کلینیک درمانی، راه اندازی باشگاه ورزشی و تأسیس کافی شاپ را نیز می‌توان به عنوان ثبت شرکت در نظر گرفت. سرمایه‌گذاران خارجی، با سرمایه‌گذاری در عمان،‌ امکان اخذ اقامت این کشور را دارند. طبیعتا یکی از راه‌های کسب اقامت، در کنار خرید ملک، کاریابی و اخذ ویزای کار در عمان، ثبت شرکت در عمان است.

اگر به این روش سرمایه‌گذاری و زندگی در عمان علاقه دارید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. همچنین می‌توانید با مطالعه مقالات «نرخ مالیات در عمان» و نیز «افتتاح حساب بانکی بین المللی»، با بخش دیگری از مزایای سرمایه گذاری در عمان آشنا شوید. لازم به ذکر است که با ثبت شرکت در عمان امکان اجاره خانه در عمان را نیز به صورت بلندمدت خواهید داشت.

 

زمان تخمینی مطالعه: ۸ دقیقه

 

آیا کسب اقامت دائم عمان امکانپذیر است؟

شاید فکر کنید که با ثبت شرکت در عمان به سادگی می‌توان از اقامت دائم عمان برخوردار شد. اما باید بدانید کسب اقامت دائم در هیچ کشوری،‌ به خصوص عمان کار ساده‌ای نیست. شما با ثبت شرکت در این کشور،‌ ابتدا می‌توانید اقامت سه ساله بگیرید. پس از پایان سه سال اول،‌ اگر تمام قوانین شهروندی عمان را رعایت کرده‌بودید و هیچ‌گونه تخلف مالی نداشتید،‌ می‌توانید مجددا اقامت سه ساله این کشور را تمدید کنید. از آن پس نیز اقامت شما هر سه سال قابلیت تمدید دارد.

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

هزینه ثبت شرکت در عمان

اگرچه اقامت در عمان از طریق ثبت شرکت، یک شانس طلایی به حساب می‌آید،‌ اما مستلزم پرداخت هزینه‌‌هایی خواهد بود. شما برای این کار نیاز به سرمایه اولیه دارید. اگر بپرسید که ثبت شرکت در این کشور چقدر هزینه دارد، باید گفت که هزینه‌ها، شامل مواردی مانند واریزی‌های دولتی، هزینه سجل تجاری و هزینه اقامت فرد می‌شود که نسبت به گرید شرکت ثبت‌شده، متفاوت است. پرطرفدارترین انواع شرکت‌هایی که در این کشور ثبت می‌شوند،‌ شرکت‌های گرید ممتاز و شرکت گرید (A) است که به تشریح آن‌‌ها می‌پردازیم.

 

شرکت گرید ممتاز

شرکت گرید ممتاز، به صاحبان مشاغلی پیشنهاد می‌شود که علاقمند به شرکت در مناقصات دولتی عمان هستند. این دسته از صاحبان کسب و کار باید سالیانه از گردش مالی بالای ۱۵۰ هزار ریال عمان برخوردار باشند. همچنین شرکای اصلی شرکت باید بالاتر از چهار نفر باشند. هزینه رجیستر شرکت گرید ممتاز در عمان،‌ بیشتر از سایر گریدهاست. همچنین ثبت شرکت گرید ممتاز، از لحظه شروع فرآیند تا صدور ویزا،‌ بین سه هفته الی یک ماه زمان می‌برد.

پس از ثبت شرکت در این کشور، ۶ نفر از صاحبان اصلی مجموعه می‌توانند همراه با خا‌نواده خود، اقامت عمان را اخذ کنند.

 

شرکت گرید A

اگر به دنبال گزینه‌ای کم هزینه‌تر هستید،‌ شرکت‌ گرید  انتخابی مناسب برای شماست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، شرکت‌ گرید A از تمامی مزایای شرکت گرید ممتاز،‌ به غیر از مجوز ورود در مناقصات دولتی برخوردار است. اما نکته مثبت ثبت این نوع شرکت،‌ هزینه کمتر‌ آن است.

تمام فرایند ثبت شرکت گرید A در سه هفته الی یک ماه قابل انجام است. در این نوع شرکت،‌ ۴ نفر به عنوان شریک اصلی شرکت،‌ به همراه خانواده‌شان می‌توانند از اقامت عمان برخوردار شوند.

مزایای ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در عمان

مزیت‌های ثبت شرکت در عمان

امروزه انجام فعالیت‌های اقتصادی و ثبت شرکت در کشور عمان، متقاضیان بسیار زیادی دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که تصمیم به سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در این کشور گرفته‌اید، بهتر است از مزیت‌های آن هم اطلاع پیدا کنید. در ادامه این مقاله به چند مورد از مهم‌ترین مزایای این نوع سرمایه‌گذاری اشاره خواهیم کرد:

 • استفاده از نیروی کار ارزان
 • دریافت مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت بدون شریک عمانی
 • امکان استفاده از تجارت آزاد در کشورهای مختلف دنیا
 • معافیت از پرداخت مالیات
 • برخورداری از طرح‌های حمایتی متنوع
 • انتقال رایگان سرمایه و سود
 • امکان واردات ماشین آلات و تجهیزات بدون عوارض

 

نکات مهم قبل از ثبت شرکت در عمان

پیش از اقدام، بیاید نکاتی را با هم مرور کنیم. نکاتی که در ثبت شرکت و اقامت شما می‌توانند تاثیرگذار باشند.

اول اینکه شرکت ثبت‌شده باید شرکتی فعال باشد. شرکت شما باید سالانه از میزان گردش مالی مشخصی برخوردار باشد، تا شرکتی صوری به حساب نیاید. البته باید افزود که در سال‌های اولیه سرمایه‌گذاری، در شرکت‌های ثبتی به خصوص شرکت گرید A، نیازی به ارائه گردش مالی بالا نیست. علاوه بر این، شرکت ثبت‌شده،‌ در سه سال اول فعالیت خود،‌ از هر گونه پرداخت مالیات معاف است.

دوم اینکه برای ثبت شرکت در عمان،‌ مهم نیست که از تابعیت کدام کشور برخوردارید.‌ اما قوانینی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید. مثلا اینکه برای ثبت شرکت تنها می‌توانید از نامی عربی استفاده کنید. این قانون به همین‌جا محدود نمی‌شود و حتی برای اسم‌های عربی هم شرایط خاصی وجود دارد.

سوم اینکه درست است که برای ثبت شرکت در این کشور، نیازی به بلوکه کردن مبلغ خاصی ندارید، اما هنگام اخذ ویزا، نیاز به مقدار مشخصی سرمایه دارید که با توجه به قوانین روز این کشور و با توجه به نوسان نرخ ارز، متغیر است.

مراحل ثبت شرکت در عمان

حال بیایید مراحل ثبت شرکت در عمان را به صورت گام به گام مرور کنیم:

 1. انتخاب نام شرکت: در قدم اول، باید فرم درخواست خود را تکمیل کرده و به همراه مدارک اولیه به اداره صنعت و تجارت این کشور ارسال کنید.
 2. ارائه اسناد شرکت: پس از ثبت نام شرکت، باید اسناد سهام‌داران شرکت و اساس‌نامه مربوطه را به اداره صنعت و تجارت ارسال کنید.
 3. ثبت شرکت در اتاق بازرگانی عمان: برای به رسمیت شناخته شدن شرکت، باید پس از رجیستر در MCI، آن را در اتاق بازرگانی نیز به ثبت برسانید.
 4. تاییدیه لازم برای برخی از مصوبه‌ها: در این مرحله برای راه‌اندازی بیزنس مورد نظر و شروع فعالیت شرکت، کافی است برخی از مصوبه‌ها توسط ادارات عمان تایید شوند.
 5. مهر شرکت: در مرحله آخر باید برای انجام قراردادها و خرید و فروش، مهر شرکت را تهیه کنید.

مدارک لازم برای ثبت

مدارک لازم برای ثبت شرکت در عمان

مدارک لازم برای ثبت شرکت در عمان

اغلب افراد فکر می‌کنند برای ثبت شرکت در عمان،‌ نیاز به مدارکی مانند مدرک زبان یا سابقه کار دارند. اصلا اینطور نیست! برای ثبت شرکت در این کشور، شما تنها نیاز به دو مدرک دارید که آن مدارک،‌ گواهی عدم سوء پیشینه و پاسپورت شرکای اصلی هستند! همین!

هرچند اگر در زمینه‌‌ای تخصصی فعالیت می‌کنید، نیاز دارید که مدارکی برای اخذ مجوز ثبت شرکت ارائه دهید. حتی ممکن است که ارائه مدرک کافی نباشد و برای تایید تخصصتان، از شما آزمونی گرفته‌شود.

برای اخذ اقامت عمان،‌ نیازی به مدرک زبان انگلیسی و عربی ندارید،‌ اما آگاه بودن به زبان انگلیسی و عربی می‌تواند در زندگی و کار شما تأثیر مثبتی بگذارد.‌ پس برنامه‌ای هم برای آن داشته‌باشید.

 

حرف آخر

در این مقاله تلاش کردیم که پیرامون ثبت شرکت در عمان، هر آنچه لازم بود بدانید را با شما در میان بگذاریم. از مراحل ثبت گرفته تا مزایای راه اندازی کسب و کار در این کشور. اما اگر می‌خواهید با جزئیات بیشتری راجع به کشور عمان بدانید، موسسه مهاجرتی رسا ویزا در خدمت شما خواهد بود. این موسسه با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب و زبده در زمینه مهاجرت به عمان، آمادگی دارد که روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور را با شما در میان بگذارد و در تمام این مراحل در کنار شما باشد. منتظر تماستان هستیم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: