آیا از شرایط مهاجرت کادر درمان به عمان آگاه هستید؟ در این مطلب با مهاجرت کادر درمان و مهاجرت پزشکان به عمان آشنا خواهید شد. در سالهای اخیر برخی از کشورهای جهان همچون کشور عمان با کمبود نیروی زبده در زمینه پزشکی روبه‌رو شده‌اند. این مسئله در عمان باعث شده که دولت این کشور، برای رفع نیاز به نیروی درمانی،‌ اقدام به استخدام کادر درمانی از خارج کشور کند. این ماجرا، باعث ایجاد فرصتی طلایی برای کادر درمان واجد شرایط در ایران که تصمیم به مهاجرت به عمان دارند، شده‌است. گروه‌های درمانی پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، پیراپزشکان و پرستاران می‌توانند با ارسال رزومه کاری خود به خدمات درمانی عمان، ویزای کار این کشور را دریافت کنند و از طریق جاب آفر به عمان مهاجرت کنند. اگر به ویزای کادر درمان عمان علاقه‌مند هستید، این مقاله را دنبال کنید.

اصولا مهاجرت کادر درمان به عمان با روش پیشنهاد شغلی یا جاب آفر با مزایا و درآمد بالایی همراه است و زندگی ایده‌آلی را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین متخصصان پوست و زیبایی هم می‌توانند با راه اندازی کلینیک درمانی و همینطور کلینیک زیبایی در عمان درآمد فوق العاده‌ای داشته‌باشند. پس اگر دوست دارید با این فرصت مناسب بیشتر آشنا شوید،‌ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

زمان تخمینی مطالعه: ۸ دقیقه

مهاجرت کادر درمان به عمان و پیش‌نیازهای لازم برای آن

عمان از نمای هوایی

عمان از نمای هوایی

ارزیابی مدارک (دیتافلو) برای مهاجرت کادر درمان به عمان

حال که به مهاجرت کاری به عمان علاقه‌مند شده‌اید،‌ بهتر است با اصلی‌ترین پیش‌نیازهای آن آشنا شوید. برای دریافت ویزای کاری عمان لازم است که قبل از هر کاری رزومه و مدارک خود را برای ارزیابی به وزارت بهداشت عمان ارسال کنید. ارزیابی مدرک گروه پزشکی و پیراپزشکی در عمان، دیتافلو (dataflow) نام دارد. در این پروسه ارزیابی، کلیه مدارک تحصیلی مثل دانش‌نامه، ریز نمرات، سوابق شغلی مانند گواهی کار، پروانه دائم، پروانه مطب و سایر اطلاعات مربوط به رزومه کاری بررسی می‌شود. کل پروسه دیتافلو تقریبا ۲ الی ۳ ماه زمان می‌برد و در صورت واجد شرایط بودن فرد متقاضی و تایید شدن توسط وزارت بهداشت عمان، می‌توانند از نظر تخصصی و مهارتی اجازه کار در عمان داشته باشند.

مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان و اخذ اقامت این کشور

طبیعت زیبای عمان

شرکت در آزمون پرومتریک

پیش‌نیازهای مهاجرت کادر درمان به عمان در ارزیابی دیتافلو به اتمام نمی‌رسد. بلکه تمام متقاضیان برای دریافت ویزای کاری عمان، باید در آزمونی به نام پرومتریک شرکت کنند. این آزمون که برای تفکیک کردن نیروهای مجرب کادر درمان طراحی شده،‌ یک آزمون حضوری است و به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. پرومتریک در اکثر کشورهای دنیا برگزار می‌شود،‌ اما متاسفانه در ایران مرکز پرومتریک وجود ندارد؛ از همین رو، بهترین گزینه‌ برای شرکت در این آزمون، کشورهای همسایه هستند. این آزمون به صورت تستی برگزار می‌شود و نسبت به نوع رشته داوطلبان از ۱۰۰ الی ۱۵۰ سوال برخوردار است. برای قبولی در این آزمون،‌ داوطلبان بسته به نوع رشته، باید حداقل به ۵۰ الی ۶۰ درصد سوالات پاسخ صحیح دهند.

باید اضافه کنیم که همه متقاضیان جاب آفر کادر درمان، نیاز به شرکت در آزمون پرومتریک ندارند. رشته‌های تکنسین اتاق عمل و هوشبری بدون نیاز به شرکت در آزمون،‌ می‌توانند تنها با تاییدیه ارزیابی دیتافلو، ویزای کار عمان را دریافت و به این کشور مهاجرت کنند. علاوه بر این دسته،‌ پزشکان متخصصی که چندین سال سابقه کار در حوزه تخصصی خود را دارند،‌ نیازی به شرکت در آزمون پرومتریک ندارند.

خانه های یکدست و زیبای عمان

خانه های یکدست و زیبای عمان

از پیشنهاد شغلی تا اقامت در عمان

تا به اینجا با پیش‌نیازهای مهاجرت کادر درمان به عمان آشنا شدیم. پس از گذراندن دو مرحله قبلی، طی ۴ الی ۶ هفته، پیشنهاد شغلی‌ای، متناسب با مدارک و تخصص فرد متقاضی، به صورت یک دعوت‌نامه کاری، برای وی ارسال می‌شود. اما افراد متقاضی، قبل از دریافت دعوت‌نامه، ملزم به گذراندن دو مصاحبه با کارفرما و وزارت بهداشت عمان هستند. این دو مصاحبه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود؛ از همین رو،‌ علاقه‌مندان باید تسلط مناسبی به زبان انگلیسی داشته باشند.

در این مصاحبه‌ها بررسی می‌شود که متقاضی تا چه میزان برای فعالیت در کشور عمان آمادگی دارد. پس از پایان تمامی این پروسه‌‌ها و دریافت ویزای کار این کشور، هر متقاضی از ۲ سال اقامت در این کشور برخوردار می‌شود. این اقامت ۲ ساله پس از پایان، می‌تواند با توجه به نظر کارفرما برای سال‌های بعدی نیز تمدید شود.

شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به عمان برای پزشکان و پرستاران

یکی از دغدغه های مهمی که در امر مهاجرت وجود دارد، شرایط اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد می باشد. شاید برای شما هم سوال باشد که با توجه به شرایط کار پزشکان و پرستاران در عمان چگونه می توان اقامت دائم و پاسپورت عمان را اخذ نمود؟ باید یادآوری نماییم که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در اعطاء اقامت دائم و تابعیت بسیار سختگیری می نمایند. یعنی شما با سال ها کار کردن در این کشورها همچنان تابعیت ایرانی خواهید داشت و تا زمانی که قرارداد کاری با کارفرمای عمانی خود دارید می توانید در این کشور به عنوان یک مهاجر و خارجی حضور داشته باشید.

معمولا شرایط کار پزشکان و پرستاران در عمان به این صورت است که، در صورت مصاحبه قرارداد ۲ ساله با شما منعقد می شود و در صورتی که به شما نیاز داشته باشند می توانید برای ۲ سال بعد این قرارداد را تمدید نمایید. در عمل هیچگاه به اقامت دائم و پاسپورت عمان نمی رسید.

مناطق ساحلی زیبای عمان

مناطق ساحلی زیبای عمان

مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان

پس از آشنایی با پروسه اخذ ویزا،‌ وقت آن رسیده که با برخی از مزایا مهاجرت کاری کادر درمان به عمان آشنا شویم. مهاجرت کادر درمان به عمان برخلاف بسیاری از روش‌های مهاجرت، نیاز به هیچ گونه ارائه نامه تمکن مالی و موجودی حساب برای ویزا ندارد. این موضوع باعث شده که کادر درمان با کمترین هزینه‌ ممکن بتوانند از ایران به عمان مهاجرت کنند. همچنین یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت کاری به عمان،‌ قانون اجازه همراه است. با کمک این قانون فرد متقاضی می‌تواند همراه با همسر و فرزندان زیر ۲۱ سالش به عمان مهاجرت کند.

پس از ساکن شدن در عمان،‌ امکان تحصیل در موسسات آموزشی با کیفیت این کشور،‌ برای فرزندان متقاضی وجود دارد و فرزندان کادر درمان می‌توانند به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. زندگی و فعالیت در کشور عمان، نیاز به هیچ‌گونه ارائه مدرک زبان انگلیسی و عربی ندارند، اما داشتن دانش این زبان‌ها می‌توانند به پیشرفت شما کمک کند. خوب است بدانید پس از کسب اقامت، می‌توانید برای خرید ملک در عمان نیز اقدام کنید.

حرف آخر

در این مطلب با شرایط و مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان آشنا شدیم و برخی از شرایط و مزیت‌های آن را بررسی کردیم. اگر شما نیز دارای چنین شرایطی هستید و این روش مهاجرت برای شما جالب است و تصمیم به مهاجرت دارید،‌ می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی رسا ویزا تماس بگیرید. این موسسه برای تمامی مراحل معادل‌سازی و اخذ اقامت عمان، از ثبت نام آزمون پرومتریک تا اخذ جاب آفر، در کنار شما خواهد بود. منتظر تماستان هستیم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: