آیا ویزای کاری عمان را می‌شناسید؟ آیا از شرایط و قواعد اخذ ویزای کاری عمان خبر دارید؟ اقدام به مهاجرت و تشکیل زندگی در کشوری دیگر می‌تواند یکی از سخت‌ترین اقداماتی باشد که یک فرد در رابطه با ادامه زندگی خود پی می‌گیرد. انتخاب کشور درست و بهترین راهکار برای مهاجرت نیاز به تخصص و دانش دارد. ما در موسسه مهاجرتی رسا ویزا با تکیه بر چندین سال سابقه خود در این حوزه، در کنار شما هستیم تا بتوانید مهاجرت موفقی داشته‌باشید. در این مقاله می‌خواهیم متقاضیان دریافت ویزای کار عمان را با شرایط، قوانین، مراحل، هزینه‌ها و مدارک مورد ‌نیاز این ویزا و نیز نحوه کاریابی در عمان بیشتر آشنا کنیم. شایان ذکر است که برای زندگی در عمان و اخذ ویزای کاری عمان آشنایی با مشاغل مورد نیاز عمان ضروری است.

کشور عمان به عنوان یکی از سرشناس‌ترین و ثروتمند‌ترین کشور‌های خاورمیانه به حساب می‌آید. این کشور سلطان نشین از نظر جغرافیایی توسط خلیج فارس و دریای عمان احاطه شده‌است و از همسایگان عربستان و امارت متحده عربی به حساب می‌آید. کشور عمان دارای قدمت چند ده‌هزار ساله است و به عنوان قدیمی‌ترین دولت مستقل پادشاهی در بین کشور‌های عربی نیز از آن یاد می‌شود. عمان کشوری ثروتمند و پر از تفریحات و تفرجگاه‌ها و مراکز خرید با بهترین برندهای دنیاست.

 

زمان تخمینی مطالعه: ۱۵ دقیقه

شرایط اقتصادی و بازار کار عمان

منبع درآمد اصلی کشور عمان مانند دیگر کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس از نفت بوده و مردمان این کشور عمدتا مشغول ماهیگیری و کشاورزی هستند. صنعت گردشگری کشور عمان نیز در حال رونق است و بخشی از هزینه‌های این کشور را بر عهده دارد. کشور عمان با شرایط کنونی خود در بین کشور‌های در‌حال توسعه قرار داشته و شدیدا نیازمند نیروی کار است. با در نظر گرفتن ارزش بالای ارز رایج این کشور یقینا ویزای کاری عمان به عنوان یک ویزا با ارزش به حساب می‌آید. در ادامه شما را با شرایط و مراحل دریافت ویزای کاری عمان بیشتر آشنا خواهیم کرد.

حتی اگر نخواهید از طریق دریافت ویزای کار عمان در این کشور اقامت بگیرید، می‌توانید از آن به‌عنوان راهی برای کسب درآمد بالا دلاری استفاده کنید. تنها نکته  حائز اهمیت این است که برای دریافت ویزا کاری عمان شما باید حتما یک پیشنهاد شغلی قطعی از سوی یکی از شرکت‌های فعال در این کشور داشته باشید.

شرایط کاری عمان

شرایط کاری عمان

شرایط کاری

همانطور که اطلاع دارید با توجه به پایین بودن جمعیت کشور عمان، نرخ بیکاری نیز در این کشور تقریبا صفر بوده و تمامی افراد می‌توانند درحوزه کاری دلخواه خود مشغول به کار شوند. یکی از نکاتی که حتما باید قبل از دریافت ویزای کاری عمان در نظر بگیرید، ساعت کاری ۴۰ تا ۴۸ ساعته آن‌ها در هفته است. اکثر مشاغل این کشور در ساعت ۸:۳۰ یا ۹ صبح آغاز شده و در ساعت ۶ عصر به اتمام می‌رسد. لازم به ذکر است که روز‌های کاری این کشور یک‌شنبه تا پنج‌شنبه است.

دیگر نکته‌ای که شما باید در نظر داشته باشید، شرایط بیمه درمانی شما است. اکثر کارفرمایان کشور عمان برای شما بیمه درمانی خصوصی ثبت خواهند کرد. شما به محض دریافت ویزای کاری عمان در اکثر اوقات خدمات بیمه درمانی خصوصی نیز دریافت خواهید کرد. ناگفته نماند که این بیمه‌ها تمامی خدمات پزشکی را شامل نمی‌شوند. علاوه بر این‌ها، می‌توانید از کارفرمای خود برای دریافت کمک‌هزینه تحصیلی فرزندتان درخواست کنید.

زبان رسمی این کشور مانند دیگر کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس عربی بوده و شما باید تا حدی به این زبان تسلط داشته باشید. تسلط بر زبان انگلیسی نیز می‌تواند به دریافت  ویزای کاری عمان شما کمک کند. برای مشغول به کار شدن در این کشور هیچ نیازی به دریافت هیچ‌گونه مدرک بین‌المللی نخواهد بود.

مراحل دریافت ویزای کاری عمان

برای دریافت ویزای کاری عمان باید یک پیشنهاد شغلی توسط کارفرما از کشور عمان داشته باشید. این جاب آفر که از سوی اداره کار و پلیس عمان به تایید رسیده است می‌تواند به شما در دریافت ویزای کاری این کشور کمک کند. با ارائه دادن این پیشنهاد شغلی به همراه برخی از مدارک دیگر به سفارت‌خانه عمان می‌توانید ویزا کاری خود را دریافت کنید.

با درنظر گرفتن شرایط گفته شده مهم‌ترین مرحله در دریافت ویزای کاری عمان ارسال رزومه و مدارک تحصیلی خود به کارفرمایان و تایید شدن توسط آن‌ها است. اگر به هردلیلی در دو سال گذشته با کارفرمایی در این کشور همکاری داشته‌اید، برای دریافت جاب آفر خود باید برگه ترخیص از سوی کارفرمای قبلی‌تان را ارائه دهید. داشتن ویزای کاری قبلی نیز می‌تواند برای شما دردسرساز باشد و برای دریافت جاب‌آفر جدید خود باید گواهی ترخیص کار از سوی اداره کار کشور عمان داشته باشید.

در بیشتر مواقع، در صورت تایید شدن مدرک تحصیلی، شما باید در آزمونی نیز شرکت کنید تا صلاحیت شما به صورت کامل تایید شود. سپس کارفرمای موردنظر برای دریافت جاب آفر باید به اداره پلیس و کار کشور عمان مراجعه کند. در نظر داشته باشید که این پیشنهاد شغلی ۲ سال اعتبار داشته و به افراد پایین‌تر از ۲۱ سال و بالاتر از ۶۰ سال تعلق نمی‌گیرد.

شبهای زیبای شهر مسقط پایتخت عمان

شبهای زیبای شهر مسقط پایتخت عمان

آیا همراهان متقاضی کار نیز ویزا دریافت می‌کنند؟

متقاضیان به صورت معمول قصد مهاجرت و فعالیت دائم را در کشور عمان دارند و این بدان معناست که این افراد نیاز دارند تا خانواده خود را نیز به همراه خود به این کشور ببرند. ویزای همراه به این منظور می‌باشد. این ویزا به کسانی که خود ویزای کاری عمان را دارند تعلق می‌گیرد. ویزای همراه می‌تواند به همسر و فرزند زیر ۱۸ سال شما امکان مهاجرت به این کشور را بدهد. به صورت کلی در کشور عمان قوانین خاصی برای همراه وجود دارد و همسر و فرزند زیر ۲۱ سال در گروه همراه قرار می‌گیرد و شما در صورت تایید و اثبات کردن وضعیت مسکن و درآمدی خود می‌توانید برای دریافت ویزای آن‌ها اقدام کنید. فراموش نشود کسانی که دارای ویزای همراه می‌باشند نمی‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

مدارک لازم

همانطور که اشاره شد، مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای دریافت ویزای کاری عمان داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی تایید شده است. متقاضیان دریافت این ویزا باید به همراه پیشنهاد شغلی خود برخی از دیگر مدارک هویتی و تحصیلی خود را نیز به سفارت ارائه دهند. بدیهی است که زبان اصلی و رسمی کشور عمان عربی می‌باشد اما با اینحال برای دریافت ویزای کاری خود شما باید تمامی مدارک موردنیاز را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. در ادامه می‌توانید لیست مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کاری این کشور را مطالعه کنید.

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۷ ماه
 • مدارک شناسایی با ترجمه انگلیسی (کارت ملی و شناسنامه)
 • سوابق کاری (در صورت نیاز کارفرما)
 • مدارک تحصیلی با ترجمه انگلیسی
 • داشتن نامه پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما ( اصلی‌ترین مدرک موردنیاز)

میانگین درآمد و هزینه‌های زندگی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که هر فردی به دنبال مهاجرت به کشور خاصی است، درآمد و حقوق آن کشور است و بدون هیچ تردیدی میزان درآمد یکی از مهم‌ترین و حتی اصلی‌ترین فاکتورهای انتخاب مقصد برای بسیاری از مهاجرین است. کشور عمان از نظر درآمد در برخی از مشاغل مشخص بسیار مناسب بوده و با در نظر گرفتن ارزش بالای ریال عمان، به میزان قابل‌توجهی درآمد شما افزایش پیدا خواهد کرد. حداقل درآمد در این کشور ۴۵۰ ریال و حداکثر آن چیزی در حدود ۷۹۰۰ ریال است.  میانگین درآمد اقشار در این کشور چیزی حدود ۱۷۸۰ ریال عمان برآورد شده است.

با توجه به در نظر گرفتن میانگین و حداقل و حداکثر حقوق کشور عمان، زندگی در این کشور همسایه می‌تواند بسیار لذت‌بخش و پرسود باشد. شما بر حسب پیشنهاد شغلی ویزای کاری عمان خود درآمد کسب خواهید کرد. افراد متخصص و با تجربه کاری بالا دارای درآمد بسیار بالاتری نسبت به افراد کم‌تجربه خواهند بود. در این کشور پزشکان نیز از حقوق و مزایا بالایی بهره می‌برند.

آیا سابقه کار گذشته شما، روی حقوقتان تأثیر دارد؟

خیر! برابر قانون این کشور داشتن سابقه کار تنها در زمان کار در عمان مورد تایید است. مدرک تحصیلی شما نیز در درآمد شما بسیار موثر خواهد بود. افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد ویزا کاری عمان را دریافت می‌کنند به طور معمول چیزی حدود ۲۹ درصد بیشتر از افراد دارای سطح تحصیلات ضعیف‌تر درآمد دارند. همانطور که اشاره شد، سابقه کار در این کشور بسیار موثر است. و افرادی که دارای ۲ تا ۵ سال سابقه کار در کشور عمان در حوزه کاری مرتبط با پیشنهاد شغلی خود هستند به طور متوسط چیزی حدود ۳۲ درصد بیشتر از همکاران خود دستمزد دریافت می‌کنند. این افزایش حقوق به ۷۰ درصد نیز خواهد رسید. در ادامه می‌توانید لیست درآمد متوسط ماهیانه برخی از مشاغل در کشور عمان را مطالعه کنید.

شغل درآمد (ریال عمان)
مدیر فروش ۲۷۴۰
تکنسین کامپیوتر ۱۳۸۰
سرآشپز ۱۴۳۷
مهندس برق ۱۶۳۳
دندان پزشک ۳۹۵۹
مهندس عمران ۱۵۲۶
حسابدار ۱۱۹۸

لیست مشاغل مورد نیاز عمان

کشور عمان در میان کشور‌های در‌حال‌توسعه قرار داشته و با توجه به جمعیت کم خود امروزه با کمبود نیروی کار مواجه است. این کشور به طیف وسیعی از متخصصان نیازمند است و در این میان همه ساله لیستی از مهم‌ترین و پر‌درآمد‌ترین مشاغل موردنیاز خود منتشر می‌کند. در صورت داشتن مدرک تحصیلی یا مدرک فنی و حرفه‌ای مرتبط در مشاغل ارائه شده در این لیست مطمئنا شانس شما برای دریافت ویزا کاری عمان بیشتر خواهد بود؛ البته ناگفته نماند که مهم‌ترین مرحله برای دریافت ویزا کاری عمان پیدا کردن یک جاب آفر مناسب است که می‌تواند حتی در بین مشاغل نیز وجود نداشته باشد.

دریافت ویزای کاری عمان

دریافت ویزای کاری عمان

لیست گفته شده هر سال توسط اداره کار کشور عمان به‌روزرسانی شده و در اختیار متقاضیان دریافت ویزا کاری عمان قرار می‌گیرد. اکثر اوقات مشاغل موجود در این لیست در دو دسته اصلی مهندسی و پزشکی و درمان قرار دارند. در ادامه  می‌توانید لیست حوزه‌های شغلی موردنیاز کشور عمان را مطالعه کنید.

 • حوزه مهندسی  
 • حوزه ساختمان و ساخت و ساز
 • حوزه فناوری اطلاعات    
 • حوزه گردشگری و مهمانداری
 • حوزه پزشکی و درمان    
 • حوزه تدارکاتی (خدماتی)

مشاغل مذکور تنها بخش کوچکی از فرصت‌های شغلی موجود در این کشور می‌باشند. در کشور عمان مشاغل بسیار زیادی وجود دارد که شما با مراجعه به موسسه مهاجرتی رسا می‌توانید به راحتی شغل موردنظرتان را با توجه به مهارت و تخصص‌ خود بیابید و برای دریافت ویزا کاری عمان از کارفرما مربوطه جاب آفر دریافت کنید.

قوانین و فرهنگ کاری عمان

شما با دریافت ویزا کاری عمان می‌توانید به صورت دائم یا موقت در کشور عمان ساکن شوید. بهتر است قبل از هرکاری با فرهنگ و آداب این کشور آشنا شوید تا در اماکن عمومی دچار مشکل نشوید. کشور عمان، کشوری مذهبی است و مردمان این کشور به سنت‌ها و فرهنگ‌های خاص خود مقید هستند و برای آن‌ها ارزش قائل می‌شوند. از جمله سنت‌های مختلف این کشور می‌توان به طرز پوشش‌ آن‌ها در مکان‌های عمومی اشاره کرد. لباس روزمره اکثر مردان لباس‌های رنگی و سفید بلندی است که به همراه کلاه، تمام بدنشان را می‌پوشانند. خانم‌ها نیز با مانتو‌های بلند به همراه روسری در اماکن عمومی ظاهر می‌شوند. بی‌توجهی به هنجار‌های عمومی در این کشور می‌تواند نشانی از بی احترامی در مقابل مردمان این کشور باشد.

کشور عمان دارای آب و هوای گرمسیری است به طوری که حتی در زمستان نیز  ممکن است آب‌ و هوای آفتابی و گرمی را تجربه کنید. دمای این کشور در زمستان چیزی حدود ۱۷ تا ۲۷ و در تابستان بسیار گرم‌تر و در محدوده ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد قرار دارد. البته ناگفته نماند که این کشور دارای مناطق کوهستانی نیز می‌باشد که دارای آب و هوای به مراتب سرد‌تری است. با دریافت ویزا کاری عمان ابتدا خود شما باید تصمیم بگیرید که قصد دارید تا در کدام یک از شهر‌های این کشور ساکن شوید سپس لباس‌های مناسب برای مهاجرت خود را انتخاب کنید اما در مجموع، ترجیحاً لباس‌های رنگ روشن و خنک بردارید تا تحمل گرما برایتان آسان‌تر شود.

هزینه‌های اقامت در عمان

به منظور دریافت ویزای کاری عمان شما باید هزینه‌های مختلفی را بپردازید. این هزینه‌ها شامل برخی از هزینه‌های عمومی دریافت ویزا از جمله هزینه دریافت مدارک و آماده‌سازی آن‌ها و هزینه کاریابی و ارائه مدارک برای کارفرما است. علاوه بر هزینه‌های عمومی، هر نوع ویزایی ممکن است دارای مدارک و مراحل خاص خود باشد که شامل برخی از هزینه‌های اختصاصی و خاص است. به طور کلی هزینه دریافت ویزا کاری عمان مقدار مشخص و معینی نیست و با توجه به شرایط شما تغییر خواهد کرد.

نمونه ای از اماکن مسکونی عمان

نمونه ای از اماکن مسکونی عمان

شما باید هزینه‌های اقامت خود را نیز پس از دریافت ویزای کاری عمان و مهاجرت به این کشور در نظر بگیرید. در طول مدت اقامت، شما در این کشور می‌توانید ملکی را خریداری یا اجاره کنید. با توجه به قوانین کشور عمان، خارجی‌ها می‌توانند ملکی را خریداری کنند و پس از ۵ سال به صورت رسمی مالک آن ملک می‌شوند.

در کشور عمان هزینه کالا‌های اساسی کمی بالاتر از کشور‌های اطراف بوده اما با توجه به دستمزد بالای افراد در این کشور این هزینه‌ها فشار خاصی را بر روی اقشار مختلف نمی‌آورد. ناگفته نماند که اکثر این کالا‌ها به صورت وارداتی بوده و همین موضوع باعث می‌شود تا هزینه پایه آن نیز بالاتر باشد. در ادامه می‌توانید لیستی از قیمت برخی از کالا‌های اساسی کشور عمان را مشاهده کنید.

 • شیر (۱ لیتر):   ۰.۵۸ ریال
 • نان سفید تازه (۵۰۰ گرم):  ۰.۴۱ ریال
 • تخم مرغ (۱۲):   ۰.۹۹ ریال
 • سینه مرغ (بدون پوست) (۱ کیلوگرمی):  از ۱٫۵ تا ۲ ریال
 • آب (بطری ۱.۵ لیتر):  ۰.۲۱ ریال

هزینه های زندگی در کشور زیبای عمان

هزینه های زندگی در کشور زیبای عمان

حرف آخر

در سالهای اخیر متقاضیان اخذ ویزای کاری عمان بسیار زیاد شده‌اند و این کشور مقصد بسیاری از مهاجران از سراسر جهان شده‌است. به دلیل وابستگی بسیار زیاد عمان به نیروی کار خارجی و درحال توسعه بودن این کشور، می‌تواند گزینه جذابی برای مهاجرت به نظر رسد. در کنار درآمد بالای نیروی کار در عمان، این کشور سیستم خدمات درمانی مناسبی دارد که مهاجرین نیز می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

شما متقاضیان اخذ ویزای کاری عمان می‌توانید تمامی دشواری و سختی‌های این فرآیند را به موسسه مهاجرتی رسا ویزا بسپارید. در تمامی فرآیندهای اخذ پیشنهاد شغلی مناسب، فرآیند‌های دشوار اخذ ویزا و اقامت در عمان، کارشناسان موسسه مهاجرتی رسا ویزا شما را همراهی خواهند کرد. شما می‌توانید به سادگی و با مناسب‌ترین هزینه در کشور عمان مشغول به کار شوید و ویزای کاری عمان را به صورت کاملا قانونی و در کمترین زمان دریافت کنید. منتظر تماستان هستیم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: