سریال جواهری در قصر معروف به سریال یانگوم یکی از پر بیننده ترین سریال های کره ای در ایران بود که مخاطبان بسیار زیادی را به خود جذب کرد. سریال جواهری در قصر به کارگردانی یُنگ هیون کیم و تهیه کنندگی لی بیونگ هون در سال 1385 از شبکه دو سیما پخش شده است.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت سرگرمی Fantagio ساخت این سریال را در روز ۳۰ ژانویه تایید کرده است. طبق این گزارش‌ها، دنباله سریال «جواهری در قصر» قرار است ادامۀ وقایع زندگی یانگوم را بعد از پایان داستان فصل نخست سریال دنبال کند.

لی یونگ آئه بازیگر مشهور کره‌ای قرار است نقش ماندگار «یانگوم» را که در سریال «جواهری در قصر» در سال (۲۰۰۳) ایفا کرده بود، در دنباله تازه این سریال مجددا تکرار کند.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت سرگرمی Fantagio ساخت این سریال را در روز ۳۰ ژانویه تایید کرده است. طبق این گزارش‌ها، دنباله سریال «جواهری در قصر» قرار است ادامۀ وقایع زندگی یانگوم را بعد از پایان داستان فصل نخست سریال دنبال کند.

جواهری در قصر در زمان خود یک موفقیت بزرگ بود و هنوز هم یکی از درام‌های کره‌ای با بالاترین امتیاز است. تأثیر فرهنگی این سریال بسیار زیاد بود به طوری که به محبوبیت جنبه‌های زیادی از فرهنگ کره‌ای به‌ویژه غذا‌های این کشور کمک زیادی کرد. این سریال در چندین درام دیگر نیز مورد اشاره قرار گرفت و یک تئاتر موزیکال و یک سریال انیمیشن نیز بر اساس آن ساخته شد.

Fantagio در مورد سریال جدید چه گفت؟

در یک بیانیه، Fantagio اعلام کرده است که: «فیلمبرداری درام تاریخی «اوینیو دائه یانگوم» قرار است در ماه اکتبر سال ۲۰۲۴ آغاز شود».

«اوینیو» یک کلمۀ کره‌ای برای اشاره به پزشکان زن در دوران سلسله جوسئون بوده است و پیشوند «دائه» نیز کلمه‌ای کره‌ای به معنی «بزرگ» است. در سری اصلی سریال، یانگوم به دلیل کار‌های فوق‌العاده‌اش عنوان افتخاری «دائه» را از امپراتور دریافت کرده بود.

شرکت فانتاگیو همچنین فاش کرد که لی یونگ آئه در ژوئن ۲۰۲۳ برای ایفای مجدد این نقش انتخاب شده است. شخصیت اصلی این سریال بر اساس زندگی واقعی زنی به نام یانگوم ساخته شده که اولین پزشک زن سلطنتی در دوران سلسلۀ جوسئون بود.

داستان دنباله سریال «جواهری در قصر» چیست؟

هنوز هیچ چیز در مورد داستان سریال مشخص نیست، زیرا همانطور که شرکت فانتاگیو اعلام کرده، فیلمنامه‌نویس این سریال به تازگی کارش را آغاز کرده است.

با این حال، می‌توان انتظار داشت که ماجرای این سریال، در اواسط تا اواخر قرن شانزدهم میلادی اتفاق بیفتد.

سریال چه زمانی منتشر می‌شود؟

با توجه به اینکه تازه مراحل اولیۀ تولید سریال آغاز شده است، زمان دقیقی در مورد تاریخ پخش آن اعلام نشده است، اما برخی از گزارش‌ها حاکی از آن هستند که سریال در اوایل سال ۲۰۲۵ آماده پخش خواهد شد.

سری اصلی سریال «جواهری در قصر» یک درام بلند ۵۴ قسمتی بود که مدت زمان هر قسمت از آن ۶۰ دقیقه بود. اما هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد قسمت‌های دنبالۀ سریال وجود ندارد.

 

 
 

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: