رئیس سازمان سینمایی در اختتامیه جشنواره فیلم فجر، دعای تحویل سال را که به بهانه آغاز سال جدید سینمای ایران خواند، با اشکالاتی آن دعا را قرائت کرد. این اشتباه خواندن دعای تحویل سال از زبان رئیس سازمان سینمایی در اختتامیه این جشنواره سوژه کاربران فضای مجازی شد. در این رابطه حتی شاهد طعنه مجری صداوسیما به رئیس سازمان سینمایی برای اشتباه خواندن دعای تحویل سال بودیم.

در این راستا رئیس سازمان سینمایی در جدیدترین اظهاراتش درباره حواشی خواندن دعای تحویل سال در اختتامیه جشنواره فیلم فجر توضیحاتی داد.

محمد خزاعی که روز گذشته ۲۴ بهمن ماه در سازمان سینمایی درباره جشنواره فیلم خزر نشست رسانه‌ای داشت، درباره حواشی خواندن دعای تحویل سال در اختتامیه جشنواره فیلم فجر گفت: این اتفاق جدید نبود و برای من قبلا هم در سخنرانی‌ها پیش آمده بود، اما خب این اتفاق افتاد که عده‌ای یا از سر دلسوزی، یا عقده گشایی یا به عنوان فسیل‌های سیاسی مرا تخریب کردند و بحث به جایی رسید که آیا من بلدم نماز بخوانم، روزه بگیرم، پدر و مادرم به من این‌ها را یا داده‌اند یا خیر.

وی ادامه داد: من واقعا برای همه کسانی که مغرضانه یا سیاسی نقد کردند یا فسیل‌های سیاسی که ۲۰ سال قبل در کنار کاندیدا‌های ریاست جمهوری بودند و الان توییت می‌زنند، شروع سال جدید را پیشاپیش تبریک میگویم و امیدوارم سر سال تحویل موقع خواندن دعا یاد من باشند و امیدوارم آرامش خاطر و وجدان داشته باشند.

خزاعی در عین حال گفت: اما خوشحالم که بخاطر این وایرال شدن این موضوع، دوستی را از 25 سال قبل پیدا کردم که می‌گفت فهمیده من رییس سازمان سینمایی شدم.

او گفت: تپق زدن ادامه خواهد داشت هر چند خودم اول اصلا متوجه نشدم که اشتباه کردم. همه کسانی که در ایران هستند این دعا را بلدند، قرآن خواندن را می‌دانند، ولی این نگاه تخریب آمیز درست نبود که البته دلایل آن را می‌دانم.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: