بازیکن با اخلاق تیم ملی کشورمان که همیشه با غیرت زیادی برای تیم ملی بازی کرده است او برای حضور در ایران فشارهای زیادی را از طرف اروپا متحمل شده است. بیوگرافی سروین بیات

یکی از فشارهایی که بر روی این بازیکن گرانقدر بود عدم حضور در مسابقه با تیم اسرائیل بود که وی باید با لباس تیم ملی جوانان المان در مقابل اسرائیل قرار میگرفت ولی گفت که من ایرانی هستم و اسرائیل را به رسمیت نمیشناسم.

این اقدام اشکان دژاگه باعث شد که بسیاری از یهودیان آلمان علیه او تبلیغات منفی کنند و او را نژادپرست نسیت دهد.

مردم ایران از حضور او در تیم ملی ایران به شدت استقبال کردند و یکی از بازیکنان محبوب ایرانی به شمار میرود.

بر خلاف تصورات درباره خانواده اش که او را دو رگه میدادند اما این فوتبالیست دو رگه نبود و پدر و مادرش کاملا ایرانی هستند و حتی خودش در تهران به دنیا امده است و فقط در آلمان بزرگ شده است.

او در حال حاضر کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران بوده و کلیدی ترین فوتبالیست ایرانی میباشد.

او از فوتبالیست های دو ملیتی تیم ملی ایران است که حتی سابقه بازی در تیم ملی آلمان را در کارنامه خود دارد.

خانواده اشکان دژاگه

در یک خانواده کم جمعیت متولد شده و فقط یک برادر به نام اردشیر دارد که البته چهره معروفی نیست و اهل ورزش هم نمیباشد.

اشکان دژاگه و همسرش

پدرش تهرانی است و مادرش اهل شهر ری و شایعه اینکه او دو رگه بوده کاملا کذب میباشد چرا که پدر و مادرش اهل ایران هستند.

شروع فوتبال

اشکان دژاگه فوتبالش را در سال 2000 در تیم جوانان شهر محل سکونتش یعنی “تنیس بروسیا” شهر برلین آغاز کرد و به مدت چهار سال در این تیم بازی کرد سپس به تیم جوانان هرتابرلین رفته و در این تیم به صورت حرفه ای فوتبال را در بوندسلیگا آغاز کرد.

هرتابرلین تیمی بود که این بازیکن توانست استعدادهای فوتبالی خود را به نمایش بگذارد و توجه بسیاری از مربیان فوتبال در آلمان را به خود جلب کند.

او در همه رده های سنی المان به جز بزرگسالان بازی کرده است و در مجموع 16 گل را هم به ثمر رسانده است.

بازی نکردن در مقابل اسرائیل

او زمانی که در تیم ملی زیر 21 ساله های آلمان بازی میکرد در بازی مقابل تیم ملی اسرائیل بازی نکرد و گفت که من یک ایرانی هستم و کشورم اسرائیل را به رسمیت نمیشناسمد و من هم نمیتوانم با این تیم بازی کنم.

بازی نکردن او باعث شد که “دیتر گرومن” معاون دبیرکل سازمان یهودیان آلمان از فدراسیون این کشور بخواهد که او را از لیگ آلمان اخراج کند.

دعوت به تیم ملی ایران

تیم ملی ایران که بعد از خداحافطی ستاره هایش کاملا بدون بازیکن شده بود و در بحران به سر میبرد بازیکنانی همچون علی دایی، علی کریمی ، مهدوی کیا ، وحید هاشمیان ،کریم باقری و تعداد زیادی از بازیکنان از فوتبال خداحافظی کرده بودند و سرمربی وقت ایران یعنی کارلوس کی‌روش به بازیکنان لیگ برتر ایران اعتمادی نداشت.

اینستاگرام اشکان دژاگه

کی‌روش برای اینکه بتواند تیم ملی را تقویت کند به سراغ ایرانی های دو ملیتی حاضر در لیگ های اروپا رفته و از اشکان دژاگه که در روزهای اوجش بود برای حضور در تیم ملی ایران دعوت کرد و او هم با کمال میل پذیرفت.

در سال 2012 به صورت رسمی برای تیم ملی ایران بازی کرد.

اولین بازی خود را در سال 1390 در برابر تیم ملی قطر انجام داد و توانست دو گل را به ثمر برساند.

ازدواج و همسر اشکان دژاگه

اشکان دژاگه با یک دختر ایرانی به نام شقایق ازدواج کرده است و دو دختر دارند و مدتی پیش هم در صفحه ایسنتاگرامش خبر از سومین فرزندشان را منتشر کردند.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: