سروش صحت متولد 8 آذر 1344 در نائین اصفهان، کارگردان و بازیگر است. فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته آلودگی شیمیایی دریا از دانشگاه آزاد اسلامی است، قبل ورود به عرصه بازیگری معلم شیمی بوده و اولین دستمزدش یک تراول چک 50 هزار تومانی بود. سه برادر و یک خواهر دارم ولی اختلاف سنی شان با من خیلی زیاد است.

نام خانوادگی

نام خانوادگی او صحت نائینی بوده است اما به دلیل طولانی بودن، آنرا به صحت کوتاه کرد.

ازدواج و خانواده

سروش صحت با سارا سالار نویسنده ازدواج کرده این دو بعد از 8 سال زندگی مشترک در سال 80 صاحب یک فرزند پسر بنام سورنا شدند.

بیوگرافی سارا سالار

سارا سالار متولد 1345 در زاهدان، نویسنده است. 13 – 14 سالی می شود که مشغول نوشتن هستم با داستان کوتاه شروع کردم بعد از مدتی تصمیم به ترجمه گرفتم یکی دو تا مجموعه داستان ترجمه کردم بعد از تجربه ی ترجمه بود که فهمیدم نمی توانم از نوشتن دست بکشم فهمیدم که نوشتن واقعا بخشی از وجودم است و با از دست دادن این بخش با هیچ کار دیگری احساس خوبی نخواهم داشت این بار تصمیم گرفتم داستان بلند بنویسم. سالار نویسنده رمان ” احتمالاً گم شده ام و هست یا نیست” برنده جایزه هوشنگ گلشیری است، رمان اول او اقبال عمومی قابل توجهی داشت.

مهران مدیری و شروع اتفاقی

تا قبل از اولین بازی ام اصلا به بازیگر شدن فکر نکرده بودم من به صورت اتفاقی با آقای مهران مدیری آشنا شدم دلم می خواست نویسندگی کنم اما یک شب از کار آقای مدیری با من تماس گرفته شد که نویسنده نمی خواهیم آیا حاضر هستی در کار ما بازی کنی یا نه ؟ تا آن لحظه هیچ وقت به بازیگری فکر نکرده بودم. بعد از تستی که آقای مدیری از من گرفتند که خیلی خیلی بد آن تست را اجرا کردم و دیگر کاملا مطمئن شدم که برای بازیگری مناسب نیستم اما آقای مدیری به من گفتند بیا و بازی کن وقتی بازی کردم به مرور به بازیگری علاقه مند شدم.

کنار گذاشتن تدریس شیمی

تا مدتی، هم بازیگری می کردم و می نوشتم و هم شیمی درس می دادم اما کم کم انقدر حجم کار بازیگری ام زیاد شد که تدریس شیمی را ترک کردم.

تلویزیون و سینما

با سریال جنگ ۷۷ مهران مدیری در سال ۱۳۷۷ وارد عرصه هنر شد و به شهرت رسید، در همان برنامه نویسندگی را در کنار بازیگری تجربه کرد بازی در سینما را در سال ۱۳۷۸ با فیلم شراره آغاز کرد.

خودم هستم

صحت : در طول این سال ها یادم گرفتم که همواره خودم باشم و فیلم بازی نکنم وقتی ناراحتم، واقعا ناراحتم و به خاطر جمعی که در آن قرار دارم ادای خوشحال ها را در نمی آورم، وقتی هم که خوشحالم باز همین کار را میکنم، این موضوع باعث می شود از زندگی لذت بیشتری ببرم.

شلوغی را دوست دارم

یکی از ویژگی های اخلاقی من این است که دوست دارم همیشه در بین مردم باشم و هیچ وقت نخواسته ام از جمعیت فاصله بگیرم. کنار مردم قرار گرفتن به من حس آرامش می دهد به همین خاطر همیشه به جمعیت پناه می برم و از جای هایی آرام و خلوت بیزارم.

به اصفهانی ها نرفتم

شم اقتصادی ام به اصفهانی ها نرفته و در خرج کردن هیچ حساب و کتابی ندارم ضمن اینکه هنوز برای نوشتن اعداد به ریال مشکل دارم و موقع خواندن آنها باید صفرها را بشمارم (باخنده)

راضی ام

من الان خیلی از زندگی و کارم راضی هستم. سعی می کنم همه کارهایی را که قبلا انجام می دادم، ادامه دهم و فقط قند، شکر، نمک و چربی کمتر بخورم.

غذاهایی که دوست دارم

من همه جور غذا را دوست دارم. خیلی هم با لذت غذا می خورم اما بعضی غذاها را بیشتر دوست دارم مثلا غذاهای محلی مثل باقلاقاتوق، میرزا قاسمی، بریونی و ماهی کباب جنوب را خیلی دوست دارم اما در کل باید بگویم اصولا غذا دوست دارم.

بازیگرانی که کشف کرد

سروش صحت را هم ردیف کارگردان هایی دید که تبحری ویژه در کشف استعداد بازیگران دارن بهنام تشکر، پژمان جمشیدی، محمد نادری و هوتن شکیبا به واسطه اعتماد صحت به شهرت رسیده اند و هومن برق نورد با سریالی از این کارگردان به شمایلی نو دست یافت.

علاقه به شعر

زیاد می خوانم و به شعر کهن هم خیلی علاقه دارم شعر معاصر هم می خوانم. هر وقت غمگین و افسرده یا آشفته ام شعر به من خیلی کمک می کند، شعرهای سعدی را به شدت دوست دارم. به حافظ و مولوی و خیام هم علاقه دارم و عطار برایم به شدت جذاب است، فروغ فرخزاد و شعرهای آخر سهراب سپهری را دوست دارم.

علاقه به سپاهان یا تراکتور یا …

یعنی من هوادار درست و حسابی محسوب نمی شوم امروز طرفدار سپاهان هستم اما همزمان یک رقیب دیگر به نام تراکتورسازی هست که طرفدار این تیم هم هستم یا مثلا باور می کنید بازی رئال و بارسا، من طرفدار هر دوتای آنها هستم ؟ این هم شد هواداری ؟ آبروی هواداری را بردم من …

کتاب خوانی

من از خواندن کتاب های ادبیات و رمان لذت زیادی می برم چون قصه خواندن من را به دنیایی می برد که برایم دلنشین تر است و از طریق آن با آدم ها، جهان و تجربه های ناشناخته ای آشنا می شوم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: