نیما شاهرخ شاهی متولد 17 مرداد 1360 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل مهندسی عمران در مقطع کارشناسی است، فقط یک خواهر دارد که آن هم در سوئد زندگی میکند، می گوید تنوع طلب است و دنبال هیجانی و اینکه امروز با فردایش فرق داشته باشد است.

نیما شاهرخ شاهی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

از اون بچه های آب زیرکاه بودم ! ظاهری آروم داشتم ولی حسابی شیطون بودم آتیش به پا می کردم و خودم کنار می رفتم و همه این شرارت ها به اسم بنده خداهای دیگه تمام می شد برعکس بچه های امروز، از صبح تا غروب تو کوچه بودم و مشغول فوتبال با توپ پلاستیکی …

دوره بازیگری نگذرانده بودم، خیلی اتفاقی بود دستیار کارگردان آقای سامان مقدم در جست وجوی 2 بازیگر بود که چهره نباشد. او دوست من را در دانشگاه دید از او خواست که برای تست بازیگری به دفترشان مراجعه کند ، من نیز با او رفتم و در نهایت برای فیلم مگس در سال 1382 انتخاب شدم.

شهرت در اولین سریال

حضورش در فیلم پارک وی در سال 1385 چهره راو را شناخته تر کرد اما در اولین تجربه حضور خورد در تلویزیون با سریال فاصله ها در سال 89 به شهرت و محبوبیت رسید.

شغل دوم

من مهندس عمران هستم و هفت سال در رشته خودم کار کردم اما چندین سال است به صورت حرفه ای بازی می کنم و به نوعی الان شغل اصلی من بازیگری است، اگر کار نبود دوباره خدا را شکر رشته ای دارم که به آن رجوع کنم. .بازیگر جوان کشور مان در آمد اصلی خود را از راه ساخت وساز در میاورد و بازیگری را تنها برای عشقش است که ادامه می دهد. نیما شاهرخ شاهی یک کافی شاپ در مجتمع تجاری خلیج فارس محله ولنجک یه نام (الی) دارد.

موسیقی

موسیقی را خیلی دوست دارم، با سبک های مختلف آن آشنایی دارم، اما در زمینه موسیقی شخصا اقدامی نکرده ام سال 82 با فیلم مکس سامان مقدم خوانندگی را تجربه کردم که جزو اولین موسیقی های رپ فارسی بود و دیگر تکرار هم نشد.

عاشق مسافرت

من عاشق مسافرتم و دلم می خواهد جاهای جدید را ببینم خواهرم سوئد زندگی می کند و ناخودآگاه وقتی به آنجا میروم به جاهای دیگر هم سر می زنم. به هر حال ویزا که داشته باشی می توانی راحت به کشورهای مختلف همجوار سفر کنی و چند جا را از نزدیک ببینی، به نظرم آدم باید از خانه اش بیرون بزند و دنیا را تماشا کند.

ورزش

من ورزش می کنم و به شدت حواسم به سلامتی ام هست. به نظرم وقتی سلامتی نباشد روز مرگ یک بازیگر است، صخره نوردی ام بد نیست، بدن سازی، اسکواش، شطرنج و پینگ پنگ را هم از کودکی تا امروز ادامه داده ام، در تکواندو کمربند سبز دارم. همه این ورزشها را دوست دارم.

مسافرت هایی که دوست داشتم

جزیره ایبیزا در اسپانیا واقعا زیبا است. البته پاریس هم دوست داشتنی است. پاریس و خانه هایش اصالت بی نظیری دارند. پاریسی ها بافت خانه های قدیمی خودشان را حفظ کرده اند. این خیلی دلپذیر است.

یک روزنامه خوان حرفه ای

واقعا برای مطالعه وقت ندارم اما یک روزنامه خوان حرفه ای هستم؛ به خصوص روزنامه های ورزشی و در این زمینه اطلاعات بسیار فوق العاده ای دارم که باعث تعجب خودم هم شده است.

زندگی بدون حاشیه

راستش من در همین موقعیتی را که خدا به من لطف داشته می دانم و در این سال ها سعی کرده ام جزو بی حاشیه ترین ها باشم، تنها جایی که ممکن است دیده شوم در محل فیلمبرداری کارم است و تمام تمرکزم را روی شغلم گذاشته ام، به کارم عشق می ورزم و خدا را شکر می کنم در کاری هستم که واقعا دوستش دارم؛ برای همین دلم نمی خواهد آن را با حاشیه خرابش کنم.

خوشبختی را در لمس چیزهای کوچک می بینم

همیشه بدترین اتفاقات زندگی را بهترین اتفاقات میدانم و این برای من شعار نیست خیلی هم سخت است. وقتی ماجرایی پیش می آید به سختی می توانم آن را بپذیرم اما بعد به داشته هایم فکر می کنم، گاهی چشم که باز می کنم شاکرم که زنده ام و می توانم ببینم، راه بروم، بنویسم، بخوانم، همیشه می گویم می توانست از این بدتر هم شود خوشبختی را در لمس چیزهای کوچک می بینم و در چیزهای خاص و عجیب نیست، از نظر من خوشبختی یعنی حال خوب. حتی سعی می کنم با کسانی باشم که به من انرژی مثبت می دهند و حال مرا بهتر می کنند، من زندگی را دوست دارم.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: