مجتبی جباری بازیکن فوتبال و معروف به زیدان آسیا و از هافبک های توانمند فوتبال ایران و باشگاه استقلال به شمار می آید.مجتبی جباری دیپلمه ریاضی و فیزیک است ، علاقه زیادی به ادبیات و حافظ دارد . مجتبی جباری یک خواهر و یک برادر دارد و اصالتا تورک و اردبیلی می باشد او یک کتابخوان حرفه ای هم می باشد.

سورپرایز تولد مجتبی جباری توسط همسرش 

مجتبی جباری

علاقه و استعداد کودکی

مثل همه بچه های ایرانی از دوران کودکی در منزل ما پدر و برادرم اهل فوتبال بودند و من هم بالطبع همراه آنها به فوتبال علاقه مند شدم البته از همان ابتدا هم استعداد خوبی در فوتبال داشتم.

حمایت ویژه پدر

پدرم همیشه مرا به مسابقات ورزشی می برد. در آموزشگاه های فوتبال با من می آمد تا اسمم را بنویس این علاقه و پیگیری او بود که باعث شد بفهمم ادامه دادن این ورزش توسط من برایش خیلی مهم است.

او بود که حتی تمرینات من را هم می دید و نکات و اشکالاتم را گوشزد.

مجتبی جباری در زمستان 1392 در یک عروسی مجلل با همسرش عقیق فرهی ازدواج کرد و صاحب دو پسر بنام های هرمان و ماهور است.

بیوگرافی عقیق فرهی همسر رضا جبازی

همسر مجتبی جباری که تحصیلات عالیه اش را تا مقطع کارشناسی ادامه داده است ، ویلون می زند و سبب شده است تا مجتبی نیز به موسیقی روی آورد.

تقسیم شادی گل با همسر

مجتبی جباری عموما شادی های پس از گلش را با همسرش تقسیم می کرد هافبک سابق استقلالی ها پس از به ثمر رساندن گل ، حلقه ازدواجش را می بوسید تا وفاداری به همسر هنرمندش را این گونه ثابت کند.

غذای موردعلاقه

دستپخت همسر و مادرش را خیلی دوست دارد.

مجتبی به خورش قیمه و فسنجانی که مادرش می پزد علاقه مند است و اکثر اوقات ، وقتی برای صرف غذا به منزل مادرشان می روند برایش این غذاها را درست می کنند.

از راه آهن تا استقلال

اولین تیمی که جباری در دوران جوانی انتخاب کرد جوانان راه آهن بود.

مجتبی به خاطر شغل پدرش ، راه آهن را انتخاب کرد تا بیشتر وقتش را با پدر خود باشد ، با بازی های قابل قبولی که انجام داد توانست نظر احدی مربی وقت جوانان استقلال را به خود معطوف کند و راهی باشگاه استقلال شود.

سربازی و شهرت

مجتبی جباری در سال 1381 برای گذراندن دوران سربازی به تیم ابومسلم پیوست در تیم ابومسلم توانست خود را به شهرت برساند و در سال 1384 تیم ملی دعوت شود.

استقلال تا لژیونری

در پایان فصل 1384 بعد از اتمام دوران سربازی به تیم استقلال بازگشت و بعد از 9 سال حضور بدلیل اختلاف با علی فتح الله زاده از استقلال اخراج شد و سال 92 به سپاهان پیوست.

بعد از حضور کمی در سپاهان در سال 92 با درخواست خرید الاهلی قطر مواجه شد و به این تیم پیوست و تا سال 1395 آنجا بازی کرد و سپس در سال 96 به استقلال بازگشت.

اخراج از استقلال

در 9 تیر ماه 1396 مجتبی جباری پس از چهار فصل دوری از باشگاه استقلال با امضای قراردادی دو ساله به این تیم بازگشت پس از عدم بازی طولانی مدت برای تیم استقلال ، این بازیکن از تیم کنار گذاشته شد.

از دست دادن جام جهانی

مجتبی جباری به دلیل مصدومیت هایی در طول دوران فوتبال حرفه ای ملی و باشگاهی از میادین ورزشی مهمی به دور مانده است مهم ترین آن مصدومیت قبل از جام جهانی 2006 بود که نتوانست در این رویداد بزرگ همراه تیم ملی باشد.

علاقه به حیوانات

اطلاعاتش از نوع زیست حیوانات بسیار قوی است در مورد اکثر جانوران ، اطلاعات جامع و کاملی دارد اکثر مستند های حیات وحش را می بیند و به آنها علاقه مند است.

اهل ادبیات و شعر

دیوان اشعار زیادی دارد از حافظ گرفته تا خیام و مولوی ، اگر کسی قصد مشاعره با وی را داشته باشد قطعا شکست خواهد خورد ! چرا که مجتبی تسلط کامل به اشعار شاعران دارد.

موسیقی

موسیقی را دوست دارم و گوش می کنم به کنسرت های گروه شمس می روم ولی زیاد اهل گوش کردن به موسیقی خارجی نیستم ، در حال حاضر پیانو خریده ایم و معلم هم گرفته ام یاد بگیرم.

تیم های حرفه ای مجتبی جباری

1384-1381 ابومسلم

1392-1384 استقلال تهران

1392 سپاهان

1392-1395 الاهلی قطر

1396 استقلال تهران

تیم ملی ایران : 1384 - 1393

دوران ورزشی مجتبی جباری

جباری فوتبال را از جوانان راه آهن و زیرنظر سرمربی وقت آن آغاز کرد. وی با بازی های قابل قبولی که انجام داد توانست نظر احدی مربی وقت جوانان استقلال را به خود معطوف کند و راهی باشگاه استقلال شود.

رشد جباری در فوتبال از همان سال آغاز شد. در پایان فصل و به دلیل مشمول بودن نظام وظیفه ، وی برای گذراندن خدمت سربازی راهی تیم بزرگسالان ابومسلم خراسان شد. جباری در تیم ابومسلم توانست خود را به شهرت برساند و به تیم ملی دعوت شود.

مجتبی جباری و استقبال هوادران از وی

در پایان فصل 83-84 مجتبی جباری به تیم استقلال تهران بازگشت و در همان فصل به همراه استقلال قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. در پایان فصل 91-92 مجتبی جباری به دلیل اختلاف با علی فتح الله زاده خویی مدیر عامل استقلال از باشگاه کنار گذاشته شد. وی در نشستی با محمدرضا رحیمی ، مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان ، توافق کرد به این تیم اصفهانی بپیوندد.

جباری پس از پیوستن به سپاهان در دیدار استقلال و سپاهان در هفته دوم لیگ برتر 92-93 مورد تشویق هواداران استقلال قرار گرفت.

این درحالی بود که امیر قلعه نوعی سرمربی وقت تیم استقلال از هواداران درخواست کرده بود تا به وی بی احترامی صورت نگیرد. جباری عنوان کرده بود بعد از 9 سال بازی در استقلال ، بازی در تیم دیگری برایش قابل تحمل نبوده است.

پس از مصدومیت فریدون زندی ، بازیکن ایرانی تیم الاهلی قطر که مقابل تیم المعیذر رخ داد ، مسئولان باشگاه الاهلی مذاکرات خود را با مجتبی جباری بازیکن ایرانی تیم سپاهان آغاز کردند و در نهایت با این بازیکن تا پایان فصل به توافق رسیدند.

مصدومیت مجتبی جباری در آستانه جام جهانی

مجتبی جباری به دلیل مصدومیت هایی در طول دوران فوتبال حرفه ای ملی و باشگاهی از میادین ورزشی مهمی به دور مانده است. یکی از مهمترین مصدومیت های وی در اردوی سوئیس - جایی که تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات جام جهانی 2006 آماده می شد - در جریان یک دیدار دوستانه بود ، که منجر به مصدومیت وی از ناحیه مینیسک خارجی زانوی پای راست شد. در نتیجه ، وی این رویداد بزرگ ورزشی را از دست داد.

افتخارات مجتبی جباری به عنوان بازیکن

نایب قهرمانی در جام حذفی 84-83 به همراه تیم ابومسلم خراسان

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 85-84 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 88-87 به همراه تیم استقلال تهران

نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 90-89 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 92-91 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران 87-1386 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران 91-1390 به همراه تیم استقلال تهران

صعود به جام جهانی 2014 به همراه تیم ملی ایران

صعود به جام جهانی 2006 به همراه تیم ملی ایران

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: