قرعه کشی ایران خودرو زمان دقیق قرعه کشی ایران خودرو در اسفند ماه 1400 مشخص شد. نتایج قرعه‌کشی ایران خودرو پس از تایید نهادهای رسمی منتشر می‌شود.در طرح جدید قرعه کشی ایران خودرو در راستای حمایت از قانون حمایت خانواده و جوانی جمعیت، اختصاص خودرو به مادران با دو فرزند و بیشتر اجرایی می‌شود. موعد تحویل خودروها در قرعه کشی ایران خودرو تعیین شده است.در تصمیمات جدید قرار است قرعه کشی ایران خودرو حذف شود.

خودرو‌هایی که شانس برنده شدن آن‌ها در طرح قرعه‌کشی کمتر است، با قیمت بیشتری در بازار فروخته می‌شوند

طرح پیش‌فروش خودرو به‌صورت قرعه‌کشی سومین سال خود را پشت سر می‌گذارد. ایرانخودرو و سایپا از سال ۹۹ دست به پیش‌فروش خودرو به‌صورت قرعه‌کشی می‌زنند و حالا آمار‌های منتشر شده از سوی این دو خودروساز تاحدودی از راز اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و بازار آزاد پرده‌برداری می‌کند.

به گزارش فرارو، طبق اعلام سایپا اردیبهشت امسال شانس برنده شدن ساینا S در طرح پیش‌فروش عمومی یک به ۳۵۲ برآورد شد و این عدد نسبت کوییک R و پراید وانت کمتر بود. از قضا اختلاف قیمت ساینا S بین بازار و کارخانه نسبت به این دو خودرو بیشتر است. همین وضعیت در طرح پیش‌فروش ایرانخودرو برای پژو پارس TU5 اتفاق افتاد. اعداد و ارقام در بازار و کارخانه نشان می‌دهد سود حاصل از خرید و فروش پژو پارس TU5 درقیاس با رانا پلاس، رانا پلاس پانورما و پژو پارس سال که در طرح پیش‌فروش عرضه شده بودند، به‌مراتب بیشتر است.

محبوب‌ترین خودرو برای ثبت‌نام در طرح پیش‌فروش

پژو پارس TU5 در طرح عمومی پیش‌فروش ایرانخودرو اردیبهشت امسال متقاضیان بیشتری داشته است. دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۱ نفر برای هزار و ۵۰۰ دستگاه ثبت‌نام کردند تا شانس برنده شدن این خودرو در قرعه‌کشی یک به هزار و ۶۹۳ باشد. همین موضوع راز اختلاف قیمت ۹۸ درصدی پژو پارس TU۵ بین کارخانه و بازار آزاد است. پژو پارس TU۵ در بازار آزاد ۳۵۰ میلیون تومان ارزش دارد و در کارخانه ۱۷۷ میلیون تومان است. در طرف مقابل رانا پلاس با کمترین تقاضا در طرح پیش‌فروش قرعه‌کشی عمومی روبرو شد و بین مدل‌های موجود در طرح کمترین اختلاف قیمت را در بازار و کارخانه را تجربه می‌کند. ۱۷۷ هزار و ۳۹۹ نفر برای ۵۰۰ دستگاه ثبت‌نام کردند تا شانس برنده شدن این خودرو یک به ۳۵۴ باشد.

رانا پلاس در بازار و کارخانه ۴۰ درصد اختلاف قیمت دارد و این عدد بین مدل‌های پیش‌فروش شده در طرح قرعه‌کشی اردیبهشت ایرانخودرو کمتر است. اوضاع بین خودرو‌های سایپا چطور است؟ طبق اعلام سایپا بیشترین تقاضا برای ساینا S بوده. ۱۰۵ هزار و ۸۵۹ نفر برای ۳۰۰ دستگاه ثبت‌نام کردند تا شانس برنده شدن ساینا S یک به ۳۵۲ باشد. اختلاف قیمت ساینا S بین بازار و کارخانه درحالی ۳۰ درصد است که این عدد برای سایپا ۱۵۱ به ۲۰ درصد می‌رسد. هفت هزار و ۶۷۹ نفر برای هزار دستگاه ثبت‌نام کردند. شانس برنده شدن سایپا ۱۵۱ یک به هفت برآورد شده است و آمار و ارقام از تقاضای کمتر برای این خودرو حکایت دارد.

نسبت ظرفیت به تعداد ثبت‌نام‌کننده‌ها

خودرو

کل شرکت‌کننده‌ها

ظرفیت

شانس برنده شدن

پارس سال سفارشی XU7P

یک میلیون و ۵۹۲ هزار و ۲۰۹ نفر

هزار و ۵۰۰ دستگاه

یک به هزار و ۶۱

پارس TU5

دو میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۱ نفر

هزار و ۵۰۰ دستگاه

یک به هزار و ۶۹۳

رانا پلاس پانوراما

۴۸۴ هزار و ۳۶۷ نفر

۵۰۰ دستگاه

یک به ۹۶۸

رانا پلاس

۱۷۷ هزار و ۳۹۹ نفر

۵۰۰ دستگاه

یک به ۳۵۴

تیبا

۳۴۹ هزار و ۱۰۸ نفر

هزار و ۲۰۰ دستگاه

یک به ۲۹۰

سایپا 151

هفت هزار و ۶۷۹ نفر

هزار دستگاه

یک به هفت

کوییک R

۸۸ هزار و ۲۹۰ نفر

هزار و ۷۵۰ دستگاه

یک به ۵۰

ساینا S

۱۰۵ هزار و ۸۵۹ نفر

۳۰۰ دستگاه

یک به ۳۵۲

بیشترین سود حاصل از خرید و فروش خودرو؛ پژو ۲۰۶ تیپ دو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو در کارخانه اردیبهشت امسال حدود ۱۵۰ میلیون تومان است. همین مدل در بازار آزاد با اختلاف ۱۵۴ میلیونی درحال حاضر ۳۰۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. به‌این ترتیب کسی که اسمش در طرح قرعه‌کشی ایرانخودرو برای ۲۰۶ تیپ دو بیرون می‌آید، می‌تواند روی سود ۱۰۲ درصدی حاصل از خرید و فروش آن حساب باز کند. جالب اینجاست که بین خودرو‌های داخلی فقط ۲۰۶ تیپ دو سود بیشتر از ۱۰۰ درصد را دارد و دنا تیپ یک و دنا تیپ دو هر کدام با سود ۹۰ درصدی در رتبه بعدی قرار می‌گیرند. قیمت دنا تیپ یک در کارخانه ۲۰۵ میلیون تومان است و در بازار آزاد ۳۹۰ میلیون تومان. دنا تیپ دو یا همان دنا پلاس نیز در کارخانه و بازار آزاد به‌ترتیب ۳۴۵ و ۴۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

اختلاف قیمت پژو 206 تیپ دو در بازار و کارخانه

قیمت پژو 206 تیپ دو در کارخانه

قیمت پژو 206 تیپ دو در بازار

اختلاف قیمت پژو 206 تیپ دو در بازار و کارخانه

۱۵۰ میلیون تومان

۳۰۴ میلیون تومان

۱۵۴ میلیون تومان

کمترین سود حاصل از خرید و فروش خودرو؛ شاهین

قیمت کارخانه شاهین ۳۴۴ میلیون تومان است درحالی که آن را حدود ۳۷۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌کنند. اختلاف ۲۶ میلیون تومانی شاهین بین کارخانه و بازار را باید معادل هفت درصد درنظر بگیریم؛ کمتر از تمام مدل‌های داخلی. احتمالا به‌همین دلیل شاهین به‌عنوان اولین خودرو ایرانی از طرح قرعه‌کشی خارج شده و از ابتدای سال دوبار شاهد پیش‌فروش این خودرو بدون قرعه‌کشی بوده‌ایم. بعد شاهین کمترین سود حاصل از خرید و فروش خودرو در کارخانه و بازار به پراید وانت و کوییک اتوماتیک پلاس اختصاص دارد. قیمت پراید ۱۵۱ در بازار ۱۷۸ میلیون تومان و در کارخانه ۱۵۰ میلیون تومان است. کوییک اتوماتیک پلاس هم در بازار و کارخانه به‌ترتیب ۳۲۷ و ۲۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. اختلاف قیمت هر دو مدل بین بازار و کارخانه حدود ۲۰ درصد برآورد می‌شود.

اختلاف قیمت شاهین در بازار و کارخانه

با تخفیف ویــژه خرید کنید!

با تخفیف ویــژه خرید کنید!

پیشنهاد امروزYektanet: Vaccine

قیمت شاهین در کارخانه

قیمت شاهین در بازار

اختلاف قیمت شاهین در بازار و کارخانه

۳۴۴ میلیون تومان

۳۷۰ میلیون تومان

۲۶ میلیون تومان

محبوبیت سمند بعد ۲۰ سال از زمان تولید

سمند از ۲۰ سال پیش در خیابان‌ها حضور دارد، اما هنوز روی بورس است. طوری‌که سود حاصل از خرید و فروش سمند LX آن را به سومین خودرو محبوب برای خرید و فروش تبدیل کرده است. آن‌هایی که در طرح قرعه‌کشی ایرانخودرو برنده سمند LX می‌شوند ۱۵۹ میلیون تومان به حساب این کارخانه واریز می‌کنند و اگر تمایل به فروش داشته باشند، دست‌کم ۲۸۵ میلیون تومان به‌جیب می‌زنند. اختلاف قیمت سمند LX بین کارخانه و بازار حدود ۱۲۶ میلیون تومان است و این عدد معادل ۸۰ درصد سود است.

اختلاف قیمت سمند LX در بازار و کارخانه

قیمت سمند LX در کارخانه

قیمت سمند LX در بازار

اختلاف قیمت سمند LX در بازار و کارخانه

۱۵۹ میلیون تومان

۲۸۵ میلیون تومان

۱۲۶ میلیون تومان

سبقت خودرو‌های دنده‌ای از اتوماتیک‌

خودرو‌های دنده‌ای مثل دنا، تارا و کوییک با استقبال بیشتری نسبت به نسخه‌های اتوماتیک همین مدل‌ها روبرو شده‌اند. دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک در بازار و کارخانه به‌ترتیب ۴۹۶ و ۳۹۸ میلیون تومان فروخته می‌شود و این اختلاف قیمت معادل ۲۵ درصد است درحالی که فاصله قیمت دنا پلاس توربوشارژ دنده‌ای به ۳۵ درصد می‌رسد. این یکی در بازار و کارخانه به‌ترتیب ۴۷۰ و ۳۴۵ میلیون تومان ارزش دارد. تارا اتوماتیک در بازار ۵۸۵ میلیون تومان و در کارخانه ۴۱۵ میلیون تومان به‌فروش می‌رسد. سود حاصل از خرید و فروش این خودرو درحالی ۴۰ درصد است که نسخه دنده‌ای این خودرو با اختلاف ۷۰ درصدی در بازار معامله می‌شود. قیمت تارا دنده‌ای در بازار ۴۴۵ میلیون تومان و در کارخانه ۲۹۳ میلیون تومان است. کوییک اتوماتیک پلاس هم که ۳۲۷ میلیون تومان در بازار قیمت دارد، در کارخانه ۲۷۷ میلیون تومان عرضه می‌شود و این فاصله قیمت معادل ۲۰ درصد به‌حساب می‌آید.

تفاوت قیمت خودرو‌های دنده‌ای و اتوماتیک بین بازار و کارخانه

خودرو

قیمت کارخانه

قیمت بازار آزاد

اختلاف قیمت بین بازار و کارخانه

تارا اتوماتیک

۴۱۵ میلیون تومان

۵۸۵ میلیون تومان

۱۷۰ میلیون تومان

تارا دنده‌ای

۲۹۳ میلیون تومان

۴۴۵ میلیون تومان

۱۵۲ میلیون تومان

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

۳۹۸ میلیون تومان

۴۹۶ میلیون تومان

۹۸ میلیون تومان

دنا پلاس توربوشارژ دنده‌ای

۳۴۵ میلیون تومان

۴۷۰ میلیون تومان

۱۲۵ میلیون تومان

کوییک اتوماتیک

۲۷۷ میلیون تومان

۳۲۷ میلیون تومان

۵۰ میلیون تومان

کوییک دنده‌ای

۱۶۸ میلیون تومان

۲۲۵ میلیون تومان

۵۷ میلیون تومان

شکست شاهین از تارا

شاهین و تارا رقبای یکدیگر در بازار خودرو محسوب می‌شوند. هر دو مدل تقریبا همزمان وارد بازار شدند و زمان زیادی از عرضه آن‌ها نمی‌گذرد، اما تا اینجا شاهین رقابت را به تارا واگذار کرده است. چرا؟ قیمت کارخانه شاهین از قیمت تارا دنده‌ای بیشتر است، اما دومی را در بازار با قیمت بیشتری خرید و فروش می‌کنند که نشان از تقاضای بیشتر تارا نسبت به شاهین دارد. قیمت شاهین و تارا دنده‌ای در کارخانه به‌ترتیب ۳۴۴ و ۲۹۳ میلیون تومان است، اما در بازار برای تارا ۴۴۵ میلیون تومان پول می‌دهند و برای شاهین نهایتا ۳۷۰ میلیون تومان.

مقایسه قیمت شاهین و تارا در کارخانه و بازار

خودرو

قیمت کارخانه

قیمت بازار

اختلاف قیمت

شاهین

۳۴۴

۳۷۰

۲۶ میلیون تومان

تارا دنده‌ای

۲۹۳

۴۴۵

۲۰۶ میلیون تومان

مراسم قرعه کشی طرح پیش فروش ایران خودرو امروز برگزار شد. در این مرحله دو طرح عادی و ویژه مادران برگزار شد. چهار خودرو عرضه شده در این مرحله تارا دستی، اتوماتیک و دنا پلاس اتوماتیک و دستی بودند. بر اساس اعلام ایران خودرو این امکان وجود دارد تا طرح‌های فروش ویژه مادران بدون قرعه کشی باشد. با این وجود نگاهی به مراحل گذشته نشان می‌دهد که تاکنون این امکان فراهم نشده است. با این وجود در این مرحله با توجه به شرایط و همچنین خودروهای عرضه شده، برای نخستین بار شاهد فروش خودرو ویژه مادران بدون قرعه کشی باشیم.

 طرح پیش فروش با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه و با عرضه چهار محصول روز سه شنبه هفته گذشته برگزار شد. در این مرحله چهار خودروی تارا دستی، تارا اتوماتیک، دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک و دناپلاس توربوشارژ با گیربکس ۶ سرعته دستی و فرمان برقی عرضه شد.

اعلام نتایج پیش فروش ایران خودرو 

این مرحله به صورت دو طرح عادی و ویژه مادران برگزار شد. در طرح عادی تمام افراد قادر به ثبت نام بودند؛ البته محدودیت‌های کلی مانند عدم خرید خودرو از ایران خودرو و سایپا در ۴۸ ماه گذشته، نداشتن پلاک فعال و یا داشتن گواهینامه رانندگی نیز در نظر گرفته شده بود.

در طرح ویژه مادران، مادرانی که تاریخ تولد فرزند دوم آنها پس از ۱۹ آبان ۱۴۰۰ باشد، می‌توانستند ثبت نام کنند.

امروز مراسم قرعه کشی این دو طرح برگزار شد و نتایج طرح فروش عادی تا ساعاتی دیگر بر روی سایت فروش ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir قرار خواهد گرفت.

در خصوص طرح فروش ویژه مادران دو نکته وجود دارد؛ اولاً با توجه به اعلام ایران خودرو نیمی از ظرفیت این مرحله به مادران اختصاص دارد و در صورتی که تعداد متقاضیان کم تر از ظرفیت باشد، بدون قرعه کشی به همه واجدین شرایط خودرو تعلق خواهد گرفت. اما تا کنون همواره تعداد متقاضیان یعنی مادران واجد شرایط بیش تر از ظرفیت بوده است. با این حال خودروهای عرضه شده در این مرحله تحویل یکساله دارند و معمولا این دو خودرو کم‌ترین متقاضی را میان محصولات ایران خودرو داشته‌اند. بنابراین شاید در این مرحله شاهد فروش بدون قرعه کشی برای مادران باشیم.

مسئله دوم زمان اعلام نتایج طرح ویژه مادران است؛ با توجه به اینکه بررسی شرط تاریخ تولد فرزند نیاز به استعلام از مراجع ذی صلاح دارد، اعلام نتایج ویژه مادران حداکثر تا سه روز آینده اعلام خواهد شد.

ایران خودرو زمان قرعه کشی طرح پیش فروش عادی و ویژه مادران شامل تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس اتوماتیک و دنا پلاس توربو در اردیبهشت 1401 را اعلام کرد.

جی پلاس، گروه خودروسازی ایران خودرو طرح جدید پیش فروش محصولات خود را به روش قرعه کشی از روز سه شنبه 6 اردیبهشت ماه 1401 آغاز شد و تا پایان روز گذشته 8 اردیبهشت 1401 ادامه داشت.

در این طرح 4 محصول تارا دستی، تارا اتوماتیک، دنا پلاس اتوماتیک و دنا پلاس توربو ارائه شده است.

بانک اول - دقایقی قبل قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو ویژه مرحله سی و ششم و مرحله چهارم طرح مادران آغاز شد.

به گزارش بانک اول دقایقی قبل قرعه‌کشی طرح فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو مرحله سی‌ و ششم آغاز شد.

مراسم قرعه کشی طرح فروش فوری با قیمت قطعی ۴ محصول ایران خودرو ساعت یازده صبح امروز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه آغاز شده است

اسامی برندگان در طرح "مادران" تا ۷۲ ساعت آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

منتخبان به مدت ۳ روز مهلت خواهند داشت تا به واریز، مبلغ پیش پرداخت براساس بخشنامه اقدام کنند و در صورت واریز نکردن وجه، نفرات فهرست ذخیره، جایگزین خواهند شد.

ظرفیت محصولات در طرح ویژه عموم:

تعداد شرکت کنندگان

ظرفیت

شانس برنده شدن

پارس سال سفارشی XU۷P

۱.۵۹۲.۲۰۹

۱۵۰۰

۱ به ۱۰۶۱

پارس TU۵

۲.۵۴۰.۱۹۱

۱۵۰۰

۱ به ۱۶۹۳

رانا پلاس پانوراما

۴۸۴.۳۶۷

۵۰۰

۱ به ۹۶۸

رانا پلاس

۱۷۷.۳۹۹

۵۰۰

۱ به ۳۵۴

مجموع ۴.۷۹۴.۱۶۶ ۴۰۰۰ ۱ به ۱۲۴۳

ظرفیت محصولات در طرح مادران:

تعداد شرکت کنندگان

ظرفیت

شانس برنده شدن

پارس سال سفارشی XU۷P

۱۰۷.۸۷۲

۱۵۰۰

۱ به ۷۱

پارس TU۵

۱۷۱.۸۲۱

۱۵۰۰

۱ به ۱۱۴

رانا پلاس پانوراما

۱۸۲۱۲

۵۰۰

۱ به ۳۶

رانا پلاس

۸۷۷۶

۵۰۰

۱ به ۱۷

مجموع ۳۰۶.۶۸۱ ۴۰۰۰ ۱ به ۷۶

مراسم قرعه کشی سی و ششمین فروش فوق‌العاده ایران خودرو فردا یک‌شنبه چهارم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار خواهد شد.

به گزارش برنا، گروه صنعتی ایران خودرو در سی و ششمین فروش فوق‌العاده متقاضیان عادی و چهارمین فروش فوق‌العاده طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، چهار محصول خود را عرضه کرد.

در این طرح، چهار محصول پارس سال سفارشی، پارس با موتور TU5، رانا پلاس و رانا پلاس با موتورTU5P، سقف شیشه ای و گیربکس شش سرعته دستی عرضه شد.

با توجه به تعطیلی روز شنبه، سال‌روز شهادت حضرت امام علی (ع)، مراسم قرعه کشی یک‌شنبه چهارم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگان نهادهای ناظر برگزار خواهد شد.

دو شرط مهم برای حذف قرعه کشی محصولات ایران خودرو

سخنگوی ایران‌خودرو گفت: ما به دو شرط از شهریور سال ۱۴۰۱، قرعه کشی را حذف خواهیم کرد.بابک رحمانی، گفت:ما به دو شرط افزایش عرضه ۷۵۰ هزار دستگاه در سال و حذف قیمت دستوری یا همان اختلاف قیمت بین بازار و کارخانه، قرعه کشی ایران خودرو حذف می‌شود.

سخنگوی  ایران خودرو افزود: نیاز بازار خودرو سالانه ۱ میلیون ۲۰۰ تا ۱ میلیون ۵۰۰ هزار دستگاه است که ایران خودرویی‌ها برای تولید ۷۵۰ هزار دستگاه شامل ۲۵ هزار خودرو سنگین و ۷۲۵ هزار دستگاه سواری برنامه ریزی کردند، ولی افزایش عرضه، یک دلیل حذف قرعه کشی است که مسلما به تدریج در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد.

رحمانی در خصوص افزایش ۴۰ میلیونی قیمت خودرو سمند دوگانه سوز گفت: بیش از یکسال است که سمند دوگانه سوز نه تولید و نه فروخته می‌شود و فقط مصرف تاکسی دارد لذا افزایش قیمت آن تابع قوانین خاصی نیست.

وی اضافه کرد: ما در دو ماهه پایان سال نسبت به ۱۰ ماهه قبل، ۱۷ درصد افزایش عرضه داشتیم و بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه عرضه شدکه ۶۸ هزار دستگاه خودرو تحویل مردم دادیم بنابراین افزایش قیمت خودرو ناشی از عدم عرضه نیست و عواملی مانند انتظارات تورمی سال ۱۴۰۱، افزایش قیمت ارز و لغو مصوبه واردات موجب افزایش قیمت خودرو شده است.

سخنگوی  ایران خودرو درباره واردات ۱۳ دستگاه خودرو سواری بنز E ۲۰۰ که ۶ ماه گذشته توسط شرکت زیرمجموعه ایران‌خودرو واردشده بود، گفت: این شرکت نمایندگی انحصاری واردکننده بنز آلمان که کل سهام آن مربوط به ایران خودرو است؛ ثبت سفارشات آن، قبل از تصویب ممنوعیت واردات بوده است.

وی افزود: قبل از تحریم ها، نمایندگی زیرنظر خود شرکت مرسدس بنز انجام شد و ۷۵۶ دستگاه از این دستگاه در ایران تولید شد و این اجازه را مستقیم از شرکت مرسدس بنز گرفتیم که توسط شرکت تجارت ستاره ایران، بنز تولید شود منتها بعد از تحریم نتوانستیم این همکاری را ادامه دهیم.

رحمانی نمایندگی رسمی بنز آلمان را شرکت تجارت ستاره ایران معرفی کرد و گفت: انتقال دانش فنی از سوی شرکت بنز فقط به شرکت تجارت ستاره ایران انجام شده و امروز درخواست دارند که با معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، شرکتی دانش بنیان ثبت کنند.

سخنگوی  ایران خودرو با اشاره به موافقت ایران خودرو نسبت به واردات خودرو گفت: واردات خودرو، کمک کننده خودروسازان است، زیرا که تجربه نشان داده هروقت خودرو وارد شد ما بیشترین تولید را انجام دادیم.

اما به راستی مزایای خرید خودرو به صورت اقساطی چیست و چرا اینچنین خریدی بهترین گزینه برای ماشین‌دار شدن قلمداد می‌شود؟

در این مقاله سعی داریم درباره پاسخ به این پرسش مهم مطالب جامعی ذکر کنیم و با شما درباره شیوه خرید خودروهای جدید و زیبای ایران خودرو و سایپا یعنی تارا و شاهین به صورت اقساطی مواردی را در میان بگذاریم. پس خواندن هیچ یک از قسمت‌های این مقاله را از دست ندهید و با دقت آن را تا انتها دنبال کنید.

پول کمتر، ماشین بهتر

نخستین مزیت برای خرید اقساطی خودرو و شرکت در طرح‌های فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا این است که می‌توان با رقمی پایین‌تر خودرویی بهتر سوار شد.

مثلا تصور کنید کسی بخواهد با رقمی معادل یکصد میلیون تومان نسبت به خرید خودرو اقدام کند. اینجاست که بجز پراید دست دوم و کارکرده گزینه دیگری برای خریدار محترم باقی نخواهد ماند. اما همین فرد اگر سراغ شرکت‌های معتبر فروشنده خودرو مثل فرنام خودرو برود، می‌تواند با همان یکصد میلیون تومان خودروهای مختلفی مثل پژو ۴۰۵ و یا سمند از ایران خودرو و یا تیبا و ساینا از سایپا بخرد و آنرا فوری تحویل بگیرد.

شاید بگویید خرید نقدی دست دوم فقط یکبار هزینه دارد و تمام اما خرید اقساطی به پرداخت ماهانه موکول می‌شود و اگر کسی بخواهد در طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا شرکت کند، باید در ادامه هم هزینه اقساط را بپردازد. اما این حرف درست و دقیق نیست؛ به عللی که در ادامه خواهد آمد.

خرید خودروی دسته دوم یعنی استقبال از هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات مصرفی خودرو. خرید خودروی دست دوم یعنی هزینه‌کرد برای تعویض تسمه تایم و یا هزینه برای تعویض رادیات پوسیده و سوراخ شده. شاید اگر کسی همین هزینه‌ها را باهم جمع بزند و از آن میانگین بگیرد، این میانگین از هزینه اقساط خرید قسطی خودرو بیشتر هم بشود!

سبقت گرفتن از حرکت سریع قیمت خودرو

بازار خودروی ایران یک بازار خاص و متفاوت از جاهای دیگر دنیاست، این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست. عدم اجرای طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا از سوی نمایندگی‌های کارخانه‌ها و بالا رفتن قیمت خودروها بیش از کیفیت لازمه آن، از جمله مولفه‌هایی است که گواه عجیب بودن بازار خودروی ایران است.

در شرایطی که قیمت خودرو با دلیل و بی دلیل مرتبا بالا می‌رود، تفکر پس انداز کردن برای خرید خودروی جدید و ارتقا خودروی زیرپای هر فرد، امری عبث و بیهوده است.

در این میان خرید اقساطی خودرو یعنی با قیمت امروز خرید کنید ، خودرو را به‌صورت فوری و آنی تحویل بگیرد ولی قیمت آن را در بازه طولانی بپردازید و اینگونه پول جمع کنید و گران شدن خودرو را دور بزنید.

چگونه برای خرید اقساطی خودرو به فروشنده اعتماد کنیم؟

در سایه عدم اجرای طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا از سوی کارخانه‌ها، برخی  شرکت‌های مختلف در امر فروش اقساطی خودرو اقدامات خود را آغاز کردند و کار به جایی رسید که شیادان هم در لباس شرکت لیزینگی به مثابه یک گرگ به جان بازار و اعتماد مردم افتادند.

اینجاست که باید یک مجموعه با سابقه، مورد اطمینان و متعهد در زمینه اجرای تعهدات را یافت. ما این مسیر را برای شما کوتاه کردیم و قصد داریم یکی از معتبرترین فروشندگان اقساطی خودرو را به شما معرفی کنیم.

فرنام خودرو که نام آن یکی دو مرتبه در خلال متن مقاله آمد در سایه تجربیات گسترده و ارزشمندی که در بازار خرید و فروش خودرو کسب کرده، طرح‌های گوناگونی برای فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا در نظر گرفته است.

این مجموعه از آنجایی برتر و محل رجوع مناسبی برای خرید خودروی اقساطی است که متعهد به تحویل فوری خودرو برای تمامی محصولات است.

فرنام خودرو در گام‌ دیگر متعهد به این است که ما به ازای دریافت پیش پرداخت از مشتری، اصل سند و پلاک خودرو را به نام خریدار میزنیم تا او نیز بتواند با آسودگی خیال و ضمیری مطمئن‌ به رانندگی با خودرویش مشغول شود.

ویژگی دیگر فرنام خودرو تنوع بالا در محصولات قابل ارایه در طرح فروش اقساطی خودرو می‌باشد. علاقه‌مندان به خرید اقساطی خودرو از سراسر ایران می‌توانند نسبت به تهیه خودروی دلخواهشان اقدام کنند.

فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا در کنار محصولات گروه تولیدی بهمن تنها بخشی از طرح‌های فروش اقساطی در فرنام خودرو است.

تا چندی پیش زیباترین خودروی تولید داخل یا دنا پلاس یا موارد مشابه آن. اما به تازگی خودروهای جدیدی به خط تولید دو خودروساز بزرگ ایرانی پیوسته است.

تارا از ایران خودرو و شاهین از سایپا دو خودرویی هستند که طراحی ظاهری زیبا و جذابی نسبت به دیگر خودروهای ایرانی دارند.

متاسفانه این دو خودرو در طرح‌های فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا به هیچ عنوانی عرضه نشده است‌. اما این پایان راه نبود؛ چرا که مجموعه معتبر فرنام خودرو اقدام به فروش اقساطی شاهین و تارا نموده است.

شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر در زمینه خرید اقساطی ایران خودرو و سایپا توسط فرنام خودرو، به سایت مجموعه فرنام خودرو مراجعه کرده و از طریق گوشی با کارشناسان خبره و زبر دست این مجموعه ارتباط برقرار کرده و پاسخ پرسش‌های خود را برشمرید.

این مجموعه علاوه بر فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا و دیگر محصولات تولید داخل، امکان خرید اقساطی برای برخی خودروهای خارجی را هم فراهم کرده است.

 

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۵۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: