نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: در حال حاضر جمع کثیری از بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۰ پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند که وزارت آموزش و پرورش باید به این موضوع ورود کند.

کمال حسین‌پور با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش، پاداش پایان خدمت فرهنگیان را پرداخت نمی‌کند، اظهار داشت: متاسفانه وزارتخانه به این دغدغه فرهنگیان رسیدگی نمی‌کند تا یک بار برای همیشه مشکل تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان به صورت اصولی مرتفع شود.

وی تصریح کرد: به پشتوانه قوانین متعدد، پاداش بازنشستگی به نوعی حمایت از کارکنان دولتی است که پس از سالها خدمت صادقانه به افتخار بازنشستگی نائل می‌شوند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین متأسفانه در این حوزه نیز، فرهنگیان با مشکل مواجه هستند و همه ساله صدای اعتراض فرهنگیانی که بازنشسته می‌شوند از تأخیر و عدم پرداخت پاداش پایان خدمت، به گوش می‌رسد.

وی بیان کرد: در حال حاضر جمع کثیری از بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۰ پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند.

حسین‌پور با اشاره به اینکه فرهنگیان نگران تورم افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید خود هستند اظهار داشت: از سوی دیگر آنان بر اساس وعده‌های مسئولان، برای خود تعهدات مالی ایجاد کرده‌اند پس باید پاداش پایان‌خدمت فرهنگیان پرداخت شود و وزارت آموزش و پرورش به این دغدغه فرهنگیان رسیدگی کند.

 وی تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش  باید برای هماهنگی با سایر دستگاه‌ها برای پرداخت پاداش پایان‌خدمت فرهنگیان تحرک و پویایی لازم را داشته باشد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: