از امروز تا سه‌شنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل) و جنوب شرق در برخی ساعات وزش باد شدید رخ خواهد داد.

بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات شرقی هرمزگان، ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از گیلان و غرب مازندران و یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات شمال شرق کشور، بخش‌هایی از گیلان و غرب مازندران رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

دوشنبه برای خراسان‌شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی، سه شنبه برای ارتفاعات البرز، ارتفاعات شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و چهارشنبه در بخش‌هایی از ارتفاعات جنوب شرق کشور، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

امروز با توجه به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور پدیده گرد و غبار برای استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.

همچنین از امروز تا سه‌شنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل)، جنوب شرق، بخش‌هایی از سمنان و شمال اصفهان و علاوه بر مناطق ذکر شده، روز دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور و سه‌شنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب در برخی ساعات وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. چهارشنبه در نیمه غربی کشور این شرایط انتظار می‌رود.

طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: