بانک اول -۴۴ شرکت بورسی تاکنون مبلغ چهار هزار میلیارد ریال بابت سود سنوات گذشته ۲ میلیون و نهصد هزار سهامدار را پرداخت کردند.

به گزارش بانک اول سوم بهمن سال گذشته بود که مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار  اعلام کرد سود سال‌های گذشته سهامداران به خصوص سهامداران خرد که مصداق حق الناس است و تاکنون نتوانسته اند دریافت کنند، از طریق سامانه جامع اطلاعات مالی مشتریان یا همان سجام پرداخت خواهد شد.

برهمین اساس امسال علاوه بر واریز صد در صدی سود مجامع شرکت‌ها در سال ۱۴۰۱ از طریق سجام و بدون نیاز مراجعه سهامداران به بانک، سود‌های رسوب شده در سال‌های گذشته نیز به حسابشان واریز در دستور کار سمات قرار گرفته است موضوعی که پیش از این، خیلی از افراد حتی نمی‌دانستند سودی از شرکت‌ها بابت سهامداری در سال‌های گذشته طلب دارند و یا افرادی که از میزان سود اختصاصی اطلاع داشته، اما پس از بار‌ها مراجعه به بانک‌ها موفق به دریافت سود از شرکت‌ها نشده بودند.

اگرچه از میزان سود‌های رسوبی شرکت‌ها در سنوات گذشته اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما اطلاعات آخرین صورت‌های مالی شرکت‌ها در سامانه کدال نشان می‌دهد بیش از ۲۷ هزار میلیارد تومان سود مجامع سهامداران طی سال‌های گذشته در شرکت‌ها رسوب کرده است که حالا از طریق سامانه سجام بدون نیاز به مراجعه به جایی پرداخت می‌شود.

 سامانه سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است. تمام فعالان این بازار در این سامانه، فقط یک‌بار برای همیشه اطلاعات خود را ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده خواهند بود.

از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره‌حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت‌نام و احراز هویت سجام را به‌صورت الکترونیکی انجام دهند.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۹ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: