توده گرد و خاک در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.

روز یکشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و بخش‌هایی از استان‌های گلستان و خراسان شمالی در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

این وضعیت روز دوشنبه برای شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و روز‌های دوشنبه و سه شنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و شمال و شرق هرمزگان نیز انتظار می‌رود.

توده گرد و خاک شکل گرفته در کشور عراق روز یکشنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی می‌شود.

همچنین از یکشنبه تا چهارشنبه در برخی نواحی شرق، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز شرقی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

طی پنج روز آینده در اغلب مناطق کشور استقرار هوای گرم و روند تدریجی افزایش دما به ویژه در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه انتظار می‌رود.

روز یکشنبه نواحی مرکزی خلیج فارس و روز‌های دوشنبه تا چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج هستند.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: