رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: طبق اخباری که به ما اعلام شده، بررسی آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در دولت به اتمام رسیده است و باید هفته جاری به آموزش و پرورش ابلاغ شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس درباره تأخیر دولت در اجرای رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: قانون رتبه‌بندی در مجلس مصوب شده است و اعتبار لازم به میزان ۳۸ هزار میلیارد تومان برای آن تعیین شده است بنابراین در جلسه‌ای که با حضور مسئولان دولت داشتیم، دلیل تأخیر را پرسیدیم.

وی افزود: قرار بود از فروردین ۱۴۰۱ رتبه‌بندی معلمان را اجرا کنند که با تأخیر همراه بود و امروز فرهنگیان نگران هستند.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه نظام رتبه‌بندی معلمان قطعاً اجرایی خواهد شد، گفت: کیفیت اجرا و آیین‌نامه تدوین شده توسط دولت باید بررسی شود البته طبق اخباری که به ما اعلام شده، بررسی آیین‌نامه در دولت به اتمام رسیده است و باید این هفته به آموزش و پرورش ابلاغ شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس متذکر شد: اگر در این هفته نیز به جمع‌بندی نرسند باید جلسه‌ای را در مجلس برای رسیدگی به تأخیر در اجرای رتبه‌بندی معلمان برگزار کنیم همچنین دولت باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا آنچه را محصول مجلس است با ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار لحاظ کند و در تدوین آیین‌نامه نگاه بلند داشته باشند.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: