ماموران پلیس که مرد معتادی را بازداشت کرده بودند وقتی فهمیدند ۲دختر خردسال او در خانه حضور دارند و به‌دلیل روشن بودن اجاق گاز خطر گازگرفتگی آنها را تهدید می‌کند خود را به آنجا رساندند و ۲دختربچه را که بر اثر گازگرفتگی بیهوش شده بودند از مرگ نجات دادند.

این حادثه در شهرستان آبیک واقع در استان قزوین اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که مأموران واحد گشت خودرویی پلیس مبارزه با موادمخدر در حال گشتزنی بودند که با یک معتاد متجاهر مواجه شده و او را بازداشت کردند. ماموران در حال انتقال این متهم به مقر پلیس بودند که او گفت ۲دخترش که ۳و ۵سال دارند در خانه هستند و او ساعتی قبل بعد از مصرف مواد‌مخدر بدون اینکه اجاق گاز را خاموش کند از خانه بیرون آمده و ممکن است بچه هایش دچار گازگرفتگی شوند.

در این شرایط بود که مأموران قبل از انتقال این متهم به مقر پلیس، او را به خانه‌اش منتقل کردند. وقتی او در خانه را باز کرد صدای بچه‌ها نمی‌آمد و زمانی که مأموران وارد آشپرخانه شدند ۲ دختر خردسال را درحالی‌که بیهوش شده و روی زمین افتاده بودند مشاهده کردند. این در حالی بود که اجاق گاز همچنان روشن بود و شواهد نشان می‌داد بچه‌ها دچار گازگرفتگی شده‌اند.

انتقال فرزندان مرد معتاد به مراکز درمانی

به این ترتیب در کوتاه‌ترین زمان ممکن هر دو کودک به مرکز درمانی منتقل شدند. آنها که به‌شدت مسموم شده بودند تحت درمان قرار گرفتند و بعد از 24ساعت تحت مراقبت بودن به بهزیستی تحویل داده شدند. متهم درباره اینکه چرا دخترانش را در خانه رها کرده بود گفت: همسر اولم فوت شد و دوباره ازدواج کردم. امروز (روز حادثه) همسرم سر کار رفته بود و من هم مشغول مصرف مواد‌مخدر بودم و اجاق گاز را روشن گذاشته بودم که بعد از چند دقیقه از خانه بیرون آمدم و به‌خاطر وضعیتی که داشتم دستگیر شدم و بعد یادم افتاد که اجاق گاز را روشن گذاشته‌ام.

سردار علی ابراهیمی، فرمانده انتظامی استان قزوین در این‌باره گفت: 2 کودکی که دچار گازگرفتگی شده بودند وضعیت‌شان رضایت بخش گزارش شده است و به‌دلیل اینکه پدر این کودکان به مواد‌مخدر اعتیاد داشته و شرایط نگهداری از آنها را نداشت؛ به‌طور موقت به بهزیستی سپرده شدند. او ضمن تقدیر از مأموران وظیفه‌شناس گفت: مأموران پلیس از هیچ تلاشی برای حفظ و حراست از جان، مال و ناموس هموطنان دریغ نخواهند کرد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: