دمای هوا از امروز تا سه شنبه در سطح کشور، به ویژه در سواحل دریای خزر، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز افزایش می‌یابد.

امروز، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب شرق فارس رشد ابر‌های همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود.

 امروز در بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور نیز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود که از سه شنبه تا پایان هفته بر شدت آن افزوده خواهد شد.

پدیده غالب در دامنه‌های جنوبی البرز نیز از امروز تا پایان هفته در برخی ساعات وزش باد همراه با غبار رقیق خواهد بود. دریای عمان و تنگه هرمز یکشنبه تا سه شنبه و خلیج فارس دوشنبه مواج است.

این شرایط دوشنبه تا چهارشنبه در مناطق مذکور با شدت کمتر ادامه خواهد یافت. در سایر مناطق کشور تا پنجشنبه جوی پایدار حاکم است.

 با توجه به وزش باد‌های جنوبی از روی خلیج فارس، هوای بوشهر از یکشنبه تا سه شنبه و هوای خوزستان دوشنبه و سه شنبه بطور قابل ملاحظه‌ای شرجی خواهد شد از امروز تا پایان هفته در شمال شرق، شرق و جنوب شرق، به ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود که از سه شنبه بر شدت آن افزوده خواهد شد.

طی این مدت با توجه به وزش باد‌های فصلی در عراق، پتانسیل تشکیل توده‌های گردوخاک و انتقال آن به بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب وجود دارد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: