شهرداری منطقه ۱۵ درباره حادثه روز گذشته سقوط مرگبار کودکی در فضای سبز سه راه افسریه توضیحاتی ارایه کرد.

در اطلاعیه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ آمده است: "در پی وقوع حادثه تلخ و ناگوار سقوط کودک در حفره فضای سبز یکی از رمپ های سه راه افسریه واقع در میدان بسیج؛ به اطلاع می رساند: ساعت ۱۸:۴۵  روز یکشنبه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۱ طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی وقوع یک حادثه در رمپ فضای سبز سه راه افسریه گزار ش می شود و به محض اطلاع به شهرداری منطقه ۱۵ مدیران و کارشناسان این منطقه در محل حادثه حاضر شدند و ضمن امداد رسانی، به بررسی ابعاد حادثه پرداختند.

بررسی های اولیه این منطقه نشان می‌دهد هیچ چاه حفری و جذبی در محل مذکور وجود ندارد و چاه آبیاری سه راه افسریه در فاصله ۵۰ متری از محل حادثه قراردارد که فعال بوده و تمام موارد ایمنی لازم در خصوص آن رعایت شده است. محل حادثه نیز روزانه به صورت مستمر از سوی مسئولان و کارشناسان فضای سبز بازدید می شده و تاکنون در هیچ گزارشی به وجود حفره اشاره نشده است. کما اینکه ماشین چمن زنی تراکتوری روزانه در محل فوق در حال تردد و فعالیت بوده است.

حادثه به نحوی رخ داده که کودک پس از حضور در فضای سبز  به یکباره در آن سقوط کرده و یک حادثه غیرمترقبه و نادر رقم زده است. بنابر بررسی های اولیه صورت گرفته حفره محل حادثه در کنارمیله قنات موسوم به صدرالاعظمی به یکباره ایجاد شده و این رشته قنات ها بیش از ۶۰ سال است که غیرفعال بوده و دهنه آنها در سنوات گذشته قبل از احداث سه راه افسریه پر شده است.

رمپ مذکور در سالهای ۱۳۷۲ احداث گردیده و شهرداری منطقه در این دوره زمانی به عنوان بهره بردار مسئولیت نگهداشت فضای سبز احداثی را برعهده داشته است. 

روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ضمن ابراز تاسف ازحادثه پیش آمده، به دلیل دلخراش بودن آن تا تعیین ابعاد آن در کنار خانواده متوفی خواهد بود. لازم به ذکر است، مراتب از طریق کارشناسان اداره حقوقی و متخصصان شهرداری در حال پیگیری است و به محض روشن شدن ابعاد حادثه، اطلاعات مربوطه متعاقبا اعلام می شود."

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: