داده‌های جدید منتشرشده در گزارش هفتگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان داد که ۹۹درصد موارد آبله میمون در ایالات متحده بین مردان رخ داده است و ۹۴درصد مبتلایان نیز مردان همجنسگرا بوده‌اند.

داده‌های جدید منتشرشده در گزارش هفتگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) نشان داد که ۹۹ درصد موارد آبله میمون در ایالات متحده بین مردان رخ داده است.

گزارش منتشرشده همچنین نشان داد که ۹۴ درصد از بیماران مبتلا به این بیماری مردانی بودند که طی سه هفته قبل از شروع علائم، تماس جنسی با مردان دیگری داشته‌اند.

علاوه بر این، داده‌های این گزارش که از موارد گزارش‌‌شده ویروس در ایالات متحده از ۱۷ می تا ۲۲ ژوئیه جمع‌آوری شده بود، نشان داد که تظاهرات بالینی برخی از بیماران با آبله میمون‌های معمولی متفاوت است، به‌طوری که افراد کمتری دچار علائم اولیه بیماری شدند و بیشتر بثورات تناسلی را تجربه کردند.

نویسندگان این مطالعه گفتند که این جزئیات اپیدمیولوژیک باید پروتکل‌های درمان و واکسن را تحت تأثیر قرار دهد و افزودند: «یافته‌های فعلی نشان می‌دهد که انتقال آبله میمون در جامعه گسترده است و به‌طور نامتناسبی بر مردان همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا و سایر مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، تأثیر می‌گذارد».

بر اساس گزارش شینهوا، از روز دوشنبه، ایالات متحده دارای بیشترین تعداد موارد تأییدشده آبله میمون در جهان بود که تعداد موارد ابتلا به این بیماری در آمریکا به ۸۹۳۴ نفر رسیده است.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: