رئیس جمهور، عدالت را گمشده امروز بشریت و اهل بیت(ع) را رمز عدالتخواهی دانست و گفت: امروز جهان به مکتب اهل بیت(ع) توجه ویژه‌ای دارد چون در این مکتب حق‌ و عدالت‌خواهی، انسانیت و عقلانیت کامل وجود دارد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه هفتمین نشست عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) عدالت را گمشده امروز بشریت و اهل بیت(ع) را رمز عدالتخواهی در جهان دانست و گفت: عدالت امری است که در نفوس و فطرت همه انسان‌ها نهفته است و اهل بیت(ع) عصمت و طهارت جلوه عدالت و رمز اخلاق و معنویت است.

رئیس‌جمهور گفت: امروز توجه جوانان به ویژه در غرب به دین و معنویت بسیار زیاد شده است و در این میان توجه به دین و معنویت رشد داشته که این موضوع برای اندیشمندان ارزشمندی که اینجا اجتماع کرده‌اید، مسئولیت آور است.

آیت‌الله رئیسی گفت: امروز جهان به مکتب اهل بیت(ع) توجه ویژه‌ای دارد چون در این مکتب حق‌ و عدالت‌خواهی، انسانیت و عقلانیت به‌طور کامل وجود دارد.

رئیس‌جمهور، اهل بیت(ع) را رمز وحدت امت اسلامی و همچنین رمز امید و امیدآفرینی در جامعه بشری عنوان کرد و افزود: این مجمع می‌تواند جایگاهی برای ارتباط میان همه مجموعه‌های فعال در جهان اسلام و کشورهای مختلف شود.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: امروز برای سرمایه‌گذاری موثر در حوزه‌های مختلف آمادگی داریم و ارتباطات علمی، فرهنگی و اجتماعی میان اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) می‌تواند آینده بسیاری خوبی را رقم بزند.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: