رییس جمهور در تماس با استاندار ایلام گفت: همه امکانات لازم برای تسهیل در تردد زائران و خدمات رسانی به آن‌ها در مرز مهران به کار گرفته شود.

حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی طی تماس تلفنی با حسن بهرام نیا استاندار ایلام در ارتباط با آخرین وضعیت اربعین‌حسینی در مرز بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

رییس جمهور در این گفت‌وگو در جریان روند امور اربعین در استان ایلام و مرز بین المللی مهران قرار گرفت و بر رفع مشکلات و تسریع در امر خدمت‌رسانی به زائران تاکید کرد.

استاندار ایلام نیز در این گفت‌وگوی تلفنی شرحی از آخرین وضعیت اربعین به همراه اقدامات انجام شده در خصوص تسهیل و روان‌سازی تردد زائران اربعین‌حسینی و نیز خدمات انجام شده در استان و مرز بین‌المللی مهران به رییس جمهور گزارش کرد.

دیروز نیز وزیر کشور در مهران حضور یافت و از نزدیک وضعیت مرز مهران و شرایط زائران را بررسی کرد.

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زائران با کشور همسایه تبدیل شده است.

پیش بینی می‌شود بیش از ۷۰ درصد زائران اربعین از مرز مهران تردد کنند.مرز مهران به واسطه نزدیکی مسافت به عتبات عالیات و امنیت طول مسیر در خاک عراق مهمترین و اصلی‌ترین مبادی تردد زائران است.شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: