اگر شما هم به دنبال گرفتن وام در دوران سربازی هستید؛ وام سرباز ماهر بهترین گزینه برای شماست.

به منظور رفاه حال و بهبود وضعیت سربازان، دولت وام سرباز ماهر را برای سربازان اختصاص داده است. سال گذشته وام سربازی ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصدی بوده است. همچنین مدت‌ بازپرداخت این وام، ۶۰ ماهه بود و اقساط آن ماهانه حدود دو میلیون تومان در نظر گرفته شده بود. اما به نظر می‌رسد شرایط پرداخت این وام در سال جاری تغییر کرده است و قرار است این وام در قالب قرض‌الحسنه پرداخت شود. همچنین اینکه مبلغ این وام در سال ۱۴۰۱ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. گفته میشود که کارمزد این وام احتمالا ۲ تا ۴ درصد است و بنابراین سود بالایی نسبت به سال‌های قبل به آن تعلق نمی‌گیرد. و بازپرداخت ان ۷ ساله است

این وام، وام ایجاد اشتغال برای سربازان است. به همین دلیل تنها به سربازانی تعلق می‌گیرد که اولا دوره خدمت سربازی آنها به پایان رسیده باشد. دوما تنها افرادی مشمول این وام می‌شوند که دوره‌های مهارت‌آموزی را طی کرده باشند. هر دوره ای در این طرح دارای یک بودجه بندی و زمان بندی مشخص و همچنین دارای آموزش های تئوری و عملی است که شامل آموزش کوتاه مدت (۳۰ ساعته) یا بلند مدت (۱۳۰۰ساعته) خواهد بود.

هدف این وام ها به طور کلی رفع نیاز سربازان برای شاغل شدن و تشکیل خانواده می باشد. بنابراین الویت پرداخت این وام با کسانی خواهد بود که برای اشتغال یا ازدواج درخواست داده باشند.

برای سربازانی که قبل از اعزام به خدمت مهارت و تخصصی داشته اند، یا در حین خدمت تخصصی ویژه را کسب کرده اند، گواهی نامه صادر می شود.

مدارک آموزشگاه‌های زیر، مورد تایید سامانه سرباز ماهر برای اثبات مهارت هستند:

سازمان فنی و حرفه‌ای

وزارت علوم

وزارت آموزش و پرورش

دانشگاه آزاد

دانشگاه علم و کاربردی

جهاد کشاورزی

وزارت ICT

تبلیغات اسلامی

ثبت نام در این طرح طبق قانون جدید از طریق سامانه سرباز ماهر به نشانی اینترنتی smaher.ir انجام می شود؛ بدین صورت که باید فرم ثبت نام را تکمیل کرده و مدارک خود را ارائه دهید. 

در پایان پس از گذراندن این طرح گواهی نامه مهارت آموزی داده خواهد شد. و این گواهی نامه  از نوع مدرک سازمان آموزش فنی حرفه ای است که اعتبار بین المللی نیز دارد.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: