رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور را تشریح کرد.

سرهنگ احمد شیرانی درباره آخرین وضعیت ترافیکی در حاضر محور های مواصلاتی کشور اظهار کرد: بر اساس پایش‌های صورت گرفته و آخرین گزارش‌هایی که از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی دریافت شده، ترافیک در برخی از محورهای مواصلاتی کشور، نیمه سنگین گزارش شده است. 

وی ادامه داد: ترافیک در پنج محور مواصلاتی نیمه سنگین گزارش شده که انتظار می‌رود با کاهش ترددهای صبحگاهی با کاهش بار ترافیکی برخی از آن‌ها مواجه شویم. 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و راننندگی گفت: بر اساس گزارش ها ترافیک در آزادراه پردیس - تهران محدوده تونل شماره یک، آزادراه قزوین - کرج محدوده پل فردیس، آزادراه کرج - تهران محدوده وردآورد، آزادراه ساوه - تهران محدوده نسیم شهر و محور شهریار - تهران حدفاصل میدان معادن تا شهرقدس نیمه سنگین اما روان گزارش شده است. 

وی افزود: دو محور ریگان - ایرانشهر و لاسم - ارجمند نیز مسدود هستند. 

شیرانی در ادامه به وضعیت جوی حاکم بر محورهای مواصلاتی کشور نیز اشاره کرد و گفت: شاهد بارش باران در محور چالوس و آزادراه قزوین - رشت هستیم. در مجموع برخی از محورهای استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران دارای بارش باران هستند. در همین راستا به مسافران توصیه می‌کنیم که پیش از آغاز سفر تدابیر لازم را برای مدیریت زمان سفر خود در نظر گیرند و برای کاهش مدت زمان سفر از تردد با سرعت بالا خودداری کنند. در شرایطی که جاده‌ها بارانی هستند، ضمن رعایت فاصله طولی و سرعت مناسب، رانندگی باید با دقت بیشتری انجام شود. 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در ادامه با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر حتما با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور، مناسب‌ترین زمان و بهترین مسیر را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: