پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مردی که با معرفی خود به عنوان پزشک اقدام به کلاهبرداری از ۵۰ زن کرده بود خبر داد و گفت که در پرونده‌ای دیگر نیز زنی که با همدستی دو دختر و برادرزاده‌اش اقدام به ربودن دو کودک خردسال وقتل یکی از آنان کرده بود، بازداشت شدند.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح دو ماموریت پلیس آگاهی در روزهای اخیر پرداخت و گفت: یکی از پرونده‌ها مربوط به یک پزشک‌نما بود. رسیدگی به این پرونده در اوایل آبان‌ماه در دستور کار ماموران قرار گرفت و در جریان تحقیقات انجام شده مشخص شد که مالباخته که زنی جوان بود،با یک مرد جوان آشنا شده و این مرد با معرفی خود به عنوان پزشک زیبایی اعتماد شاکی را به خود جلب کرده است. متهم در ادامه این رابطه با دادن وعده‌های پوچ به شاکی مقدار زیادی طلا  را به بهانه سرمایه‌گذاری از وی گرفته و چند روز بعد نیز متواری شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در ادامه چند زن دیگر که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌بودند به پلیس مراجعه کردند، اظهارکرد:‌در جریان تحقیقات انجام شده از سوی ماموران مشخص شد که متهم با جعل عنوان پزشک زیبایی و با ادعای داشتن مطبی مجلل در غرب تهران، اعتماد این زنان را جلب کرده و از آنان خواسته تا در ایجاد یک مطب و کلینیک زیبایی با او شریک شوند و از این طریق مقادیری را از شاکیان کلاهبرداری کرده است. 

ولیپور گودرزی با بیان اینکه ماموران در ادامه تحقیقات خود هویت و مخفیگاه متهم را شناسایی کردند، گفت:‌در تحقیقات ماموران مشخص شد که این فرد در ارومیه، اصفهان، کیش، مشهد و شیراز نیز با این شگرد از زنان کلاهبرداری کرده است.

وی با اشاره به هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری این فرد، گفت: ماموران پس از اخذ مجوزهای لازم به مخفیگاه متهم رفته و او را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.این فرد پس از انتقال به پایگاه ششم پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود مبنی بر سرقت طلا و پول از ۵۰ زن با شگرد جعل عنوان پزشک زیبایی در شش استان‌ کشور اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه برابر شواهد موجود این فرد بیش از ۲۰ میلیارد ریال از زنان کلاهبرداری کرده است، گفت:‌تحقیقات تکمیلی در خصوص پرونده این فرد ادامه دارد. متهم نیز برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است. 

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: