مهاجرت کاری، سفر به یک کشور خارجی برای یک موقعیت شغلی بهتر و درآمد بیشتر و کیفیت مطلوب برای زندگی است. افرادی که دارای مهارت بالا در رشته تحصیلی خود یا در زمینه های مختلف هستند مهاجرت از طریق کار و تجارت بهترین گزینه است. برای مهاجرت کاری به هر کشوری ابتدا باید قوانین آن کشور را بررسی و مطالعه کرد. بعضی از کشور‌ها از موقعیت شغلی و درآمد اقتصادی بالایی برخوردار اند و زندگی در این گونه کشور‌ها دارای کیفیت بهتری است. این کشور‌متقاضیان بیشتری را برای کسب و کار جذب می‌کنند. کار و زندگی یکی از مسائل مهم برای ادامه زندگی است و این مسئله باعث مهاجرت مردم از کشوری به کشور دیگر می‌شود. اگر قصد مهاجرت به کشوری را دارید باما همراه باشید تا درباره انواع مهاجرت و مزایا و معایب آن توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. کشوری که انتخاب می‌کنید باید از لحاظ امکانات رفاهی و وضعیت اقتصادی مورد بررسی قرار بگیرد. بعضی از کشور‌ها برای نیروی کار بیشتر مهاجر می‌پذیرد.

معرفی ویزای کاری

برای مهاجرت به کشور دیگر نیازمند ویزای هستید در این مقاله درمورد ویزای کاری و انواع آن صحبت خواهیم کرد؛ ابتدا به معرفی ویزا می‌پردازیم، ویزا یک سند مسافرتی است که برای ورود به اکثر کشور‌ها الزامی است و برای فعالیت و کار به آن نیاز دارید. انقضای این سند بسیار مهم است و باید به تاریخ آن جهت تمدید توجه داشته باشید. ویزای مهاجرت، ویزای تحصیلی و بازرگانان دارای مزایای بیشتر نسبت به ویزاهای دیگر دارد و هزینه آن هم بیشتر است. مجوز شما برای کار در کشور دیگری رایگان است. شرکت رسا یکی از شرکت‌های موفق در زمینه مهاجرت بوده و اطلاعات زیادی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مقاله باما همراه شوید.

شرایط و مدارک برای اخذ ویزای کاری

مهاجرت کاری یکی از روش های مناسب برای مهاجرت است. قبل از مهاجرت ابتدا توسط یک نخصص باید کشور مدنظر را از لحاظ شرایط اقتصادی، میزان پذیرش مهاجر و خدمات رفاهی و سایر شرایط بررسی کنید اما به صورت کلی شرایط مهاجرت کاری نیاز به بررسی چند مورد است که شامل: سن درخواست کننده ، مدرک زبان، مدرک تحصیلی،سابقه کار، موارد شخصی، مدارک و اسناد.

سن درخواست کننده: اگر سن افراد متقاضی برای مهاجرت بین ۲۰ تا ۳۰ باشد، بیشترین امتیاز را دریافت می‌کند و البته این نکته مهم را باید بدانید که اکثر کشور ها تا سن ۳۲ سالگی مهاجرت برای کار را می‌پذیرند. بعضی از کشور‌ها مثل کشور آلمان تا سن ۴۰ سالگی برای کار مهاجر می‌پذیرد.

مدرک زبان: برای مهاجرت به اکثر کشور‌های دنیا نیاز به مدرک زبان دارید و حداق نمره دریافتی شما از آزمون آیلتس باید بین ۶، ۵/۶ باشد.

مدارک تحصیلی: معمولا به صورت عمومی میزان تحصیلات شما باید در حد کارشناسی باشد اما در موارد مختلف نیز میزان تحصیلات متفاوت است. مثلا فردی که به عنوان نیروی کارگر ماهر و بدون تحصیلات دانشگاهی قصد مهاجرت دارد، می‌توانند کشور‌های مثل آلمان و کانادا را انتخاب کند یا مثلا یک نجار ماهر شانس بهتری برای لشتغال در کشور کانادا را دارد تا فرد تحصیل کرده.

سابقه کار: بهتر است فردی که قصد مهاجرت کاری دارد حداقل ۳ سال در زمینه شغلی خود سابقه کار داشته باشد. بعضی از کشور‌ها نیز نیازمند ۸ سال سابقه کار است.

موارد شخصی: مسائل شخصی مانند مشلات پزشکی، بیماری فردی، سوء سابقه و مواردی مثل داشتن بیماری واگیر دار از عواملی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

مدارک و اسناد: شما برای مهاجرت باید تمامی مدارک شخصیتان و مدارک هویتیتان را ترجمه کنید. مدارک دیگری که نیاز به ترجمه دارد شامل: رزومه کار، توصیه نامه کارفرمای قبلی، ترجمه مدارک تحصیلی است. شما باید از تمام هزینه های سفر و ویزا مطلع باشید.

اخذ مهاجرت کاری از طریق مهاجرت تحصیلی

اگر مقالات دیگر این سایت را مطالعه کرده باشید می‌دانید که درباره دو نوع مهاجرت تحصیلی و کاری صحبت کرده ایم و تلاش کرده ایم تا تمامی اطلاعاتی که برای شما مفید است را در اختیارتان قرار دهیم و از تمامی شرایط مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی اطلاع یابید و سپس نسبت به شرایط خود نوع مهاجرت را انتخاب نمایید. یکی از روش های دستیابی به یک شغل خوب با درآمد بالا مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم و شهروندی کشور مورد نظر است. برای اقامت دائم و درآمد در کشور مقصد، باید دوره ای در کشور مقصد به ادامه تحصیل بپردازید و بهتر است دوره کارشناسی ارشد خود را در کشوری که قصد مهاجرت دارید بگذرانید چون پس از آن راحت‌تر وارد بازار کار می‌شوید. این روش برای مهاجرت و دریافت اقامت بهتر است و دارای مزایای بیشتری است که در مورد هر کدام از مزایای آن صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت کاری

بهترین مقاصد مهاجرت کاری

در این بخش به بهترین کشور‌ها برای مهاجرت کاری خواهیم پرداخت. شرایط اقتصادی متفاوت در کشور‍‌ها باعث می‌شود تا قبل از مهاجرت، افراد تحقیقاتی را در این زمینه در مورد کشور مقصد انجام دهند. بسیاری از کشور‌های در حال توسعه به دلیل اقتصاد خوب و کمبود نیروی کار خود شروع به جذب نیروی متخصص و فعال در سراسر دنیا می‌کند. از سویی دیگر مهاجرت از روش های دیگر مثل مهاجرت تحصیلی یا سرمایه گذاری از هزینه بیشتری برخوردار است به همین دلیل از مهاجرت کاری استقبال بیشتری می‌شود و خیلی از افزاد به دنبال شغل مناسب با درآمد بالا هستند که اقدام به ویزای کاری می‌کنند. این نکته را باید در نظر گرفت که برای مهاجرت به بسیاری از کشور‌ها به خصوص کشور کانادا و استرالیا باید مدرک زبان با نمره بالا داشته باشید  و از مهارت شنیداری خوبی در این زمینه برخوردار باشید. یکی از مهم‌ترین ویژگی های ویزای کاری، کسب اقامت وقت در کشور مقصد است. اگر فردی شرایط اقامت دائم را داشته باشد بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی می‌تواند شهروند دائم کشور مورد نظر بشود. برای مهاجرت کاری معیار‌های مختلفی وجود دارد. بعضی از معیار‌های عمومی شامل پیشرفت شغلی، کیفیت زندگی، توازن بین زندگی و کار و موارد این چنینی است. برای اطلاعات بیشتر سایر مقالات این سایت را مطالعه کنید.

مزایای اخذ ویزای کاری

ویزای کاری بهتر از سایر ویزاها بوده و مهم‌ترین مزیت آن امکان اخذ اقامت دائم است.

داشتن درآمد بالا یکی دیگر از مزایای این ویزا به شمار می‌آید.

۳- زمانی که ویزای کاری دریافت می‌کنید این امکان برای مدت کوتاهی فراهم می‌شود تا خانواده خود را به همراه خود به کشور مقصد ببرید، یعنی می‌توانید برای مدت زمان کوتاهی برای خانواده خود اقامت موقت دریافت کنید.

بررسی انواع ویزای کاری به کشور‌‌های محبوب

استرالیا

استرالیا یک کشور مهاجر پذیر است و موقعیت های زیادی در این کشور وجود دارد. یکی از سریع‌ترین روش ها برای مهاجرت به کشور استرالیا، ویزای کاری است و این موضوع سبب شده تا متقاضیان زیادی را به خود جذب کند. ویزای استرالیا برای کار دارای انواع گوناگونی است فرد متقاضی متناسب با شرایط خود انتخاب ویزای خود را انتخاب می‌کند و برای دریافت آن اقدام می‌کند. استرالیا زیر نظر کشور بریتانیا است و دارای نظم اقتصادی و امکانات رفاهی زیادی می‌باشد. ویزای کاری به استرالیا دارای انواع مختلفی است که محبوب‌ترین آن‌ها ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰است. ویزای ۱۸۹ ویزایی است که نیازمند اسپانسر از سمت ایالتی ندارد و خود مستقل است. اگر در سیستم اسکیل سرور امتیاز کافی را بگیرید، می‌توانید اقامت دائم در استرالیا را داشته باشید. ویزای ۱۹۰ استرالیا نیازمند اسپانسر از سوی یک ایالت است و اگر قصد اقامت دائم در این کشور را داشته باشید و پرونده شما تایید شود باید در آن ایالت که اسپانسر دارید زندگی کنید. به طور کلی ویزا‌های کاری در استرالیا به دو دسته ویزای دائم و ویزای موقت تقسیم بندی می‌شود.

مهاجرت کاری

ویزای کاری آلمان

کشور آلمان یکی از کشور‌های پیشرفته و پرتقاضا برای مهاجرت کاری است. این کشور به دلیل زیبا بودن و شهر‌های اعیانی مثل مونیخ، از جذابیت بالایی برخوردار است. در این کشور جشنواره‌های آبجو، سوسی های خوش طعم برگزار می‌شود. علاوه بر زیبا بودن این شهر و برگزاری جشنواره‌های متعدد، تحصیلات رایگان برای دانشجوها، فرصت های شغبی مناسب با درآمد بالا و بالابودن کیفیت سیستم آموزشی از مزایای زندگی در این کشور است. ویزای کاری آلمان به دو دسته تقسیم می‌شود:

ویزای جاب آفر: این نوع ویزا به کسانی داده می‌شود که با کارفرمای آلمانی قرار داد داشته باشید. برای دریافت ویزای کاری باید تحصیلات دانشگاهی داشته و به زبان انگلیسی یا آلمانی مسلط باشید.

ویزای جاب سیکر: این نوع ویزا به افرادی داده می‌شود که تحصیلات دانشگاهی داشته باشند و سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود داشته باشند در غیر این صورت به مدت ۶ ماه فرصت دارند تا در آلمان به دنبال کار بگردند.

ویزای کاری کانادا

برای یک زندگی آرام و مرفه بهترین گزینه مهاجرت به کشور کانادا است. اگر قصد مهاجرت و شروع یک زندگی جدید در کشور دیگری را دارید، کانادا بهترین گزینه است. کانادا دومین کشور پهناور جهان بوده و از جمعیت کمی برخوردار است به همین دلیل مهاجران زیادی را می‌پذیرد. از مزایای زندگی در ای کشور، ثبات اقتصادی، نرخ پایین بیکاری، کیفیت نظام آموزشی بالا، خدمات درمانی بی‌نقص و … می‌باشد.

انواع ویزای کاری به کانادا:

اسکیل ورکر: این روش برای دریافت ویزا، فرد متقاضی باید دارای حداقل یک سال سابقه کار بوده و مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی اجباری است.

اسکیل ترید کانادا: افرادی که تخصص در کارهای فنی دارند باید نمره b را در این زمینه کسب کنند، برای اخذ این ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی الزامی است.

جاب آفر: این ویزا باید از سمت یک کارفرما مورد تایید قرار گیرد. اگر فرد متقاضی این شرایط را داشت می‌تواند ویزای کاری کوتاه مدت بگیرد.

ویزای کار استانی کانادا: دولت کانادا این امکان را برای استان های مختلف فراهم کرده تا باتوجه به شرایط متقاضی مهاجر جذب کنند. در برنامه های استانی کانادا سیستم امتیاز دهی وجود دارد که افراد براساس آن ارزیابی می‌شوند. مهمترین مقاصد کار در کانادا استان های بریتانیا و کلمبیا است.

ویزای کاری آمریکا

در سراسر دنیا مردم آرزوی زندگی در کشور آمریکا را دارند و به دنبال روش‌هایی برای دریافت ویزا از این کشور هستند. شما برای اقامت طولانی مدت در آمریکا به شغل پر درآمد در این کشور احتیاج دارید. برای اقامت در آمریکا ویزاهای مختلفی وجود دارد. جاف آفر یک ویزای آمریکایی است که در شرایط خاص، زمانی که این کشور به نیروی متخصص جهت کار نیاز داشته باشد، می‌دهد. در این مواقع کارفرمای آمریکایی درخواست نیروی کار می‌دهد در صورت توافق، کارفرما می‌تواند نیروهای خود را از خارج کشور جذب می‌کند. آمریکا ویزا‌های متفاوتی دارد که به آن‌ها اشاره می‌شود.

ویزای EB3

ویزای کاری آمریکا به کسانی داده می‌شود که حرفه و تخصص بالایی داشته باشند. این مسئله به داشتن مدرک تحصیلی ربطی ندارد. این ویزا این مزایا را دارد که درصورت اخذ ویزای آمریکا برای کار می‌توانید به همراه همسر و فرزندانتان مهاجرت کرده و بعد از آن برای اخذ گرین کارت اقدام کنید.

ویزای H1

این ویزا به متقاضیان این اجازه را می‌دهد تا بتوانند به طور قانونی در این کشور مشغول به کار شوند. اگر حرفه و تخصصی دارید که هر کسی توانایی انجام آن را ندارد یا مهارت خاصی دارید، واجد شرایط برای این نوع ویزا هستید. در این صورت کارفرمای شما پس از دادن مجوز کار به شما، می‌توانید از اداره مهاجرت تقاضای اخذ ویزا کنید. حداقل زمان برای صدور ویزا یکساله است و همسر و فرزندانی که زیر بیست سال باشند می‌توانند به عنوان همراه با فرد متقاضی همراه شوند.

مهاجرت کاری رومانی

شرایط و قوانین مهاجرت به کشور رومانی مانند تقریبا مثل سایر کشور‌های اتحادیه اروپا است. شهروندان خارجی که شهروند کشور سوم محسوب می‌شوند، پس از دریافت ویزای اقامت طولانی می‌توانند. برای شروع کار در رومانی باید پیشنهاد کار از سمت کارفرما دریافت کنید و سپس بعد از دریافت مجور کار در رومانی، برای دریافت ویزای اقامت بلند برای کار اقدام کنند. در این مواقع مسئولیت کارفرما این است که توسط یک شرکت معتبر مجوز کار فرد را تایید کند و ثابت شود که این موقعیت شغلی توسط فردی در رومانی پر نشده است. کارفرمایی که در کشور مقصد است ابتدا موقعیت شغلی را در اینترنت منتشر می‌کند پس از دو الی سه ماه اگر فرد واجد شرایطی پیدا نشد، خود کارفرما اقدام به ارائه دعوت نامه می‌کند.

انواع ویزای کاری به رومانی

ویزای نوع A : این ویزا برای زمانی است که فقط در فرودگاه رومانی باشید اما آنجا را ترک نکنید.

ویزای نوع B : این ویزا تا پنج روز کاری اعتبار دارد و می‌توانید از فرودگاه خارج شوید.

ویزای نوع C : این ویزا، بلند مدت است و بیش از ۹۰ روز اعتبار دارد بعد از اتمام اعتبار قابل تمدید است.

مهاجرت کاری عمان

یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان عمان نام دارد. این کشور در ۱۰۰ سال گذشته یک کشور بیابانی بود که بعد از صلح با خاورمیانه، به یکی از امن‌ترین و پیشرفته‌ترین کشور‌های جهان تبدیل شد. جمعیت این کشور ۶ میلیون بوده که جمعیت بیش از ۱۰ هزار نفر آن را ایرانیان تشکیل می‌دهند. با تماس با مشاوران مجموعه اطلاعات خوبی را در خصوص مهاجرت کاری به عمان در اختیار شما قرار می‌دهند. برای دریافت ویزای کاری از طریق جاب آفر می‌توانید اقدام کنید.

مهاجرت کاری انگلستان

برای مهاجت کاری به انگلستان بهتر است با معرفی کارفرمای خود و پیشنهاد شغلی از سمت او اقدام به دریافت ویزای کاری کنید. بعد از پذیرش در موقعیت شغلی، کارفرما برای شما اسپانسر شیپ صادر می‌کند و شما مجوز برای کار درآن کشور را دارید. اعتبار این ویزا بین ۳ تا ۵ سال می‌باشد.

انواع ویزای کاری انگلستان

ویزای TIRE 1 : این ویزا دارای ۵ سال اعتبار است. افرادی که در حوزه علوم انسانی، فناوری دیجیتال، مهندسی پزشکی و هنر تخصص دارند می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

ویزای TIRE 2 : این ویزا برای افرادی که مهارت و تخصص خاصی دارند مناسب است و ۶ سال اعتبار دارد و حداقل حقوق در نظر گرفته شده برای افراد متقاضی ۲۵۰۰۰ پوند است.

ویزای انتقال نیروهای درون شرکتی: این ویزا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند شرکت خود را منتقل کنند این ویزا ۶ تا ۹ سال اعتبار دارد.

ویزای ورزشکاران: این ویزا ۳ سال اعتبار دارد و مخصوص مربی‌های ورزشی و ورزشکاران است.

ویزای موقت: این ویزا برای افرادی است که قصد انجام کار به طور موقت در کشور را دارند. این ویزا ۲ سال اعتبار دارد.

مراحل انجام دریافت ویزا از سوی شرکت مهاجرتی رسا

شرکت ما باتوجه به سوابقی که دارد به افراد متقاضی کمک می‌کند تا بتوانند تمامی مراحلی که در تیتر قبل توضیح داده شد را مرحله به مرحله و گام به گام بگذرانند و در همه مراحل مشاوران و متخصصان راهنماییشان می‌کنند. متخصصان مجموعه در اکثر کشور‌ها مشاور دارند و شما می‌توانید به طور مستقیم با آن‌ها ارتباط بگیرید.

سخن آخر

شرکت رسا یکی از شرکت‌های با سابقه و معتبر‌ترین شرکت‌های مهاجرتی است و از گذشته تا کنون خدمات ویژه ای را در این زمینه به مشتریان عرضه می‌نماید.اگر باز هم نیاز به مشاوره دارید با شماره ها و راه های ارتباطی موجود در سایت، ارتباط بگیرید تا در مسیری که انتخاب نموده اید به درستی گام بردارید. متخصصان شرکت رسا شما را با شرایط کاری در هر کشور و ویزاهای متفاوت هر کشور آگاه می‌کنند.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: