خورش بادمجان با مرغ یکی از انواع خورشت ها می باشد که بسیار خوشمزه است و برای طرفداران طعم بادمجان بسیار خوشمزه است همان طور که در ابتدا گفتیم برای تهیه این خورشت خوشمزه نیاز به مرغ دارید که می توانید از فیله مرغ یا هر قسمت مرغ به دلخواه استفاده کنید این خورشت بادمجان با مرغ به قدری خوشمزه است که می توانید برای مهمانی نیز تهیه کنید شما می توانید در تهیه این خورشت چند برش گوجه حلقه شده قرار دهید و به دلخواه از چاشنی استفاده کرده و به همراه پلو این خورش بادمجان با مرغ خوشمزه را میل کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه خورش بادمجان با مرغ و گوجه و آبغوره را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

خورشت بادمجون

مواد لازم برای تهیه خورش بادمجان با مرغ خوشمزه

سینه یا فیله مرغ به تعداد لازم

بادمجان ۳ عدد

گوجه ۲ عدد

پیاز ۱ عدد

رب ۱ ق غذا خوری

آبغوره ۳ ق غذا خوری

زعفران به مقدار لازم

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

خورشت بادمجون

طرز تهیه خورشت بادمجان با مرغ و گوجه و آبغوره

مرحله اول: سرخ کردن مرغ و پیاز

ابتدا سینه یا فیله مرغ را کمی زعفران بزنید و داخل روغن سرخ کنید تا طلایی شود سپس از تابه یا قابلمه خارج کنید و در ادامه پیاز را نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود.

مرحله دوم: پخت مرغ

در ادامه گوجه را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود سپس تکه های مرغ را به همراه کمی فلفل سیاه و نمک اضافه کنید و مواد را تفت دهید و بعد ۲ لیوان آبجوش روی مواد ریخته و بگذارید تا مرغ پخته شود.

خورشت بادمجون

مرحله سوم: آماده سازی بادمجان و گوجه

وقتی مرغ در حال پخت است بادمجان ها را پوست بگیرید و به صورت نواری برش بزنید سپس داخل مخلوط آب و نمک به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود سپس آبکش کنید و بگذارید تا خشک شود و در ادامه داخل تابه با مقداری روغن سرخ کنید در انتها گوجه ها را نیز حلقه و سرخ کنید.

خورشت بادمجون

مرحله چهارم: پخت خورش بادمجان با مرغ و گوجه

وقتی مرغ ها پخته و آب آن کم کم غلیظ شدن آبغوره را به همراه بادمجان اضافه کنید و برای نیم ساعت دیگر بگذارید روی حرارت باشد سپس در ۱۰ دقیقه آخر گوجه ها را نیز روی خورشت قرار دهید و کمی زعفران اضافه کنید و بگذارید تا کمی خورشت جا افتاده شود سپس به همراه برنج زعفرانی میل کنید نوش جان.

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: