تست‌ هوش برای سنجش IQ ابداع شده‌اند. Intelligence Quotient یا ضریب هوشی، معیاری برای تعیین هوش افراد است که از طریق تست‌ هوش به‌دست می‌آید. در سال ۱۹۰۴ دولت فرانسه تصمیم گرفت قواعد آموزشی جدیدی ایجاد کند؛ به همین دلیل به‌دنبال روشی برای ایجاد تمایز بین دانش‌آموزان عادی و دانش‌آموزانی که از همسن و سالان خود عقب‌تر بودند می‌گشت. هدف از این کار این بود که دانش‌آموزانی که نسبت به سایرین هوش پایین‌تری دارند، به مدارس خاصی بروند تا آموزش‌های ویژه‌ای دیده و در روند آموزش بقیه دانش‌آموزان خللی ایجاد نکنند. روانشناسی به‌ نام «آلفرد بینه» به همراه همکار خود مامور این کار شدند. بینه معتقد بود هوش افراد منعطف است و قابلیت تغییر دارد؛ بنابراین اگر به دانش‌آموزانی که روند رشد کندتری دارند آموزش‌های خاصی داده شود، می‌توان هوش آن‌ها را بالاتر برد. در نتیجه این تحقیقات، تست هوش بینه طراحی و به دولت فرانسه ارائه شد. ضریب هوشی در واقع امتیازی است که مشخص می‌کند هوش یک فرد نسبت به سایر افراد جامعه در چه وضعیتی قرار دارد. این امتیاز از طریق انجام تست هوش IQ استاندارد مشخص می‌شود.

به عکس زیر نگاه کنید و با دقت کافی در این چالش شرکت کنید .به نظر شما کدامیک از این دو زوج پدر و مادر واقعی این نوزاد هستند.

غعت77قغه

در واقع، این‌ها روشی آزمایش شده و مطمئن برای بهبود خلق و خو و ایجاد شادابی مورد نیاز به مغز شما هستند. مطالعات ثابت کرده که حل تست ها و بازی‌های فکری به‌طور منظم، تفکر جانبی و توانایی‌های حل مسئله را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. خوب به هر حال، آیا توانستید پدر و مادر واقعی کودک را شناسایی کنید؟ کدام زوج والدین کودک است؟

تست هوش:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

جواب تست هوش :

ادعا شده است فقط افراد باهوش می توانند این آزمون را حل کنند. شما چطور؟ آیا موفق شدید آزمون شناسایی والدین کودک را حل کنید؟ اگر بله به شما تبریک می گوییم. اما اگر تا هنوز موفق نشدید، برای دیدن جواب به تصویر زیر نگاه کنید:

ازتئدتازعغب

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۴۳۴ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: