تست‌ هوش برای سنجش IQ ابداع شده‌اند. Intelligence Quotient یا ضریب هوشی، معیاری برای تعیین هوش افراد است که از طریق تست‌ هوش به‌دست می‌آید. در سال ۱۹۰۴ دولت فرانسه تصمیم گرفت قواعد آموزشی جدیدی ایجاد کند؛ به همین دلیل به‌دنبال روشی برای ایجاد تمایز بین دانش‌آموزان عادی و دانش‌آموزانی که از همسن و سالان خود عقب‌تر بودند می‌گشت. هدف از این کار این بود که دانش‌آموزانی که نسبت به سایرین هوش پایین‌تری دارند، به مدارس خاصی بروند تا آموزش‌های ویژه‌ای دیده و در روند آموزش بقیه دانش‌آموزان خللی ایجاد نکنند. روانشناسی به‌ نام «آلفرد بینه» به همراه همکار خود مامور این کار شدند. بینه معتقد بود هوش افراد منعطف است و قابلیت تغییر دارد؛ بنابراین اگر به دانش‌آموزانی که روند رشد کندتری دارند آموزش‌های خاصی داده شود، می‌توان هوش آن‌ها را بالاتر برد. در نتیجه این تحقیقات، تست هوش بینه طراحی و به دولت فرانسه ارائه شد. ضریب هوشی در واقع امتیازی است که مشخص می‌کند هوش یک فرد نسبت به سایر افراد جامعه در چه وضعیتی قرار دارد. این امتیاز از طریق انجام تست هوش IQ استاندارد مشخص می‌شود.

در چالش تصویری شما با تصویری از یک بیمارستان روبه‌رو هستید. عکسی از دو زن  را مشاهده می‌کنید که در حال ارائه غذا به بیماران هستند. به نظر هر دو نرمال و عادی هستند اما یکی از پرستاران انسان نیست و شما باید در کمتر از 5 ثانیه پرستار ربات را تشخیص دهید تا در این تست هوش نمره کامل بگیرید. اگر آماده هستید به دقت به تصویر ذیل نگاه کنید.

تست هوش

احتمالا توانسته‌اید که به جواب این تست هوش را برسید. اما ممکن است هنوز برای ارائه پاسخ خود مطمئن نباشید، در این صورت پاسخ صحیح را با شما به اشتراک میزاریم.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

اگر به تصویر خوب دقت کنید، می‌توانید به آسانی پاسخ این تست هوش را بیابید. کافی است به آینه پشت سر این دو پرستار و انعکاس تصویر در آینه نگاه کنید. در پشت گردن پرستار سمت راست، بارکد کامپیوتری دیده می‌شود. پس این پرستار یک انسان نیست بلکه او یک ربات است.

تست هوش

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: