وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی امسال افزایش پیدا کرده است. ابلاغیه جدید بانک مرکزی به بانک‌های مهر و رسالت نشان می‌دهد، وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی نسبت به پارسال پنج برابر شده و سقف تسهیلات قرض الحسنه رشد چهار برابری خواهد داشت. برای دریافت وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه به جز بانک‌های رسالت و مهر نباید روی بانک‌های دیگر حساب باز کنیم. مدت بازپرداخت وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی درقیاس با پارسال از ۶۰ به ۸۶ ماه رسیده است و دریافت کنندگان وام فوری قرض الحسنه هم به‌جای ۳۶ ماه حالا ۶۰ ماه برای تسویه حساب مهلت دارند.

معاون صنایع‌دستی کشور از تخصیص تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی، به‌منظور افزایش تقاضا و تشویق خرید صنایع‌دستی خبر داد.

مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی کشور در تشریح وضعیت صنایع‌دستی کشور گفت: از آن‌جایی‌که حدود ۷۵ درصد بانوان در ابتدا و انتهای زنجیره تولید و مصرف‌ صنایع‌دستی قرار می‌گیرند، ما می‌توانیم برنامه‌های خوبی برای حمایت و ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان این حوزه داشته باشیم.

جلالی توضیح داد: در راستای حمایت از صنایع و ایجاد اشتغال، تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ به تولیدکنندگان صنایع‌دستی، کارآفرینان صنایع‌دستی تعلق پیدا می‌کند و فعالان این عرصه می‌توانند بدون تضامین عجیب‌وغریب و به‌راحتی از تسهیلات استفاده کنند. از طرف دیگر یک وام ۲۰ میلیونی خرید صنایع‌دستی در نظر گرفته‌ شده است تا تشویق تقاضا برای خریداران صنایع‌دستی باشد، این کارت توسط صندوق کارآفرینی امید طراحی‌ شده که افراد می‌توانند برای خرید شب عید و هدایا از آن استفاده کنند و صنایع‌دستی خریداری کنند. همچنین همه دستگاه‌ها موظف شدند هدایای نوروزی و خریدهای خود را از صنایع‌دستی داشته باشند. این موارد از حمایت‌های قانون‌گذاران است زیرا قوانین است که حمایت از صنعت‌گر را موفق می‌کند.

معاون وزیر با اشاره به حمایت‌های فرهنگی و توسعه از تولید و اشتغال در حوزه صنایع‌دستی افزود: تمام جایگاه‌های پست، ایستگاه‌های راه‌آهن و شهرداری‌ها نیز موظف شدند در مبادی ورودی همه شهرها بازارچه‌های صنایع‌دستی برای رونق فروش ایجاد کنند.

جلالی گفت: از طرف دیگر برای خلق محصولات و ایجاد بازارچه‌ها باید محصولات کاربردی در آن وجود داشته باشد، لذا برای شناسایی و خلق آثار جدید به پارک‌های علم و فناوری و خانه‌های خلاق کمک کردیم تا در تولید محصول کمک کنند و محصولات جدید در حوزه صنایع‌دستی بر اساس اصالت‌ها و ریشه‌های صنایع‌دستی تولید کنند. درواقع محصولات تازه طراحی شود و این محصولات بتواند در سبد مصرف خانواده‌ها قرار بگیرد و با این اقدامات به دنبال این بوده‌ایم که از مهم‌ترین رکن تولید، عرضه و تقاضا حمایت داشته باشیم و حمایت‌ها را در این سه حوزه سامان دهیم.

معاون صنایع‌دستی کشور شرح داد: علاوه بر این اشتغال، تولید صنایع‌دستی و تولید فرهنگ پایه ذات زنانه دارد و این تولیدات مبتنی بر فرهنگ تولید می‌شود، لذا با توانمندسازی بانوان و با شعار هر خانه یک کارگاه به دنبال این هستیم که تمام زنان در سنین کار بتوانند با اشتغال در صنایع‌دستی به خلق ثروت برسند، چراکه این مادران ما هستند که تولید عاطفه و عشق دارند، علاوه بر این تولید تربیت و قانون هم دارند و فقط لازم است با تولید صنایع‌دستی به تولید ثروت هم برسند.

مریم جلالی خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۲ تمام تلاش معاونت میراث فرهنگی این بوده است که بتوانیم تسهیلگری صادرات داشته باشیم، زیرا بازار در خارج از کشور برای صنایع‌دستی ما بسیار فراهم است و بازار بالفعل، بالقوه و مشتری طالب دارد قطعاً با رفع پیمان‌سپاری ارزی برای صادرکنندگان صنایع‌دستی شرایط خوبی برای صادرات فراهم‌شده است. علاوه بر این ایجاد بانک‌های اطلاعاتی برای صنایع‌دستی کل کشور یکی از اقداماتی است که به‌زودی تسهیلگری برای صادرات صنایع‌دستی خواهد بود. ایجاد شرکت‌های پشتیبان برای کمک به سرمایه‌گذاری در صنایع‌دستی و تشویق سرمایه‌گذاران، همگرایی و هم‌افزایی با بخش گردشگری و میراث‌فرهنگی اصلی‌ترین کارها و برنامه‌های سال ۱۴۰۲ است و امیدواریم با تأسیس خانه‌های خلاق، بازارچه‌ها و صادرات این امر مهم را به‌خوبی پوشش بدهیم.

جلالی از طراحی یک سامانه و پلتفرمی برای اتصال شهرها و روستاهای جهانی با یکدیگر خبر داد و افزود: این ابزار به‌منظور ایجاد هم‌افزایی و ایجاد شبکه‌ای از همکاری بین شهرداران، استانداران و ادارات کل میراث­‌فرهنگی و صنایع‌دستی شهرها روستاهای ملی و جهانی شکل خواهد گرفت.

او با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ روستا و شهر ملی و ۱۴ شهر و روستای جهانی داریم، گفت: باید این مناطق شبکه‌سازی شوند تا هم‌افزایی ایجاد کنند، در واقع وقتی یزد شهر جهانی صنایع‌دستی است باید نگاهش نیز جهانی باشد و مرجعیت خود را در صنایع‌دستی ثابت کند، لذا ما در یزد باید یک ایران کوچکی داشته باشیم که تمام صنایع‌دستی کشور در اینجا دیده شود.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: چالش‌های ما منافع بخشی و فردی است که مانع همگرایی می‌شود اگر فقط به حال بیندیشیم و آینده‌نگر نباشیم و تنها به منافع شخصی و منطقه‌ای فکر کنیم به آینده و منافع ملی فکر نکنیم این‌ها همه چالشی برای ما خواهد بود.

معاون وزیر میراث در پایان گفت: نگاه تک‌بعدی مهم‌ترین چالش‌های ما است، اینکه فقط به صنایع‌دستی در بعد اقتصاد نگاه کنیم و یا تنها در بعد هنری یا تولید انبوه نگاه داشته باشیم آسیب‌زا خواهد بود. درست این است که صنایع‌دستی را هم اقتصاد، هم هنر و هم فرهنگ ببینم اگر این‌گونه باشد همگرایی ایجاد می‌کند؛ لذا با توجه به اهمیت موضوع مهم است نگاه خود را از نگاه تک ساختی به یک نگاه جامع و فراگیر تعمیم دهیم

وام فوریوام  فوری۲۰۰ میلیون تومانی بانک تجارت چه شرایطی دارد

بانک اول -تمام اشخاص حقیقی که قصد خرید آسان را دارند می‌توانند وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک تجارت را دریافت کنند. این تسهیلات تحت عنوان طرحی به نام «آسان خرید» به مشتریان اعطا می‌شود.

به گزارش بانک اول با این طرح افراد امکان خرید اقساطی تا ۹۰ درصد مبلغ سپرده یا وثیقه ارائه شده در بانک را دارند.بیشترین مدت زمان بازپرداخت این وام هم ۶۰ ماه بوده و کارمزد آن هم بین ۳ تا ۵ درصد است. متقاضیان این وام باید در یکی از شعب بانک تجارت سپرده بلندمدت یکساله داشته باشند که به سپرده آن‌ها سود ۱۵ درصدی هم تعلق می‌گیرد. سیستم آسان خرید به متقاضیان این امکان را می‌دهد تا از دیجی کالا محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند.

کسانی که خواهان استفاده از این طرح تسهیلاتی هستند باید با توجه به سیستم عامل خود برنامه مورد نظر را از وبسایت دیجی پی دریافت کرده و با شماره تلفن همراهی که به نام صاحب کارت آسان خرید است وارد سایت شوند. متقاضیان باید از صفحه مذکور، قسمت خرید اقساطی را پیدا کرده و به آن ورود پیدا کنند.

سپس بعد از انجام اقدامات لازم، مرحله انتخاب طرح را کلیک کرده و گزینه آسان خرید، تجارت، را برگزینند. در ادامه مبلغ هر قسط، سود سالیانه، کارمزد دیجی پی، تعداد اقساط و … برای شخص نمایش داده خواهد شد که باید اطلاعات را به دقت بررسی کرده و سپس آن را تایید کند.

بعد از تایید مراحل اولیه، نوبت به ارائه اطلاعات هویتی صاحب کارت آسان خرید می‌رسد. در این قسمت تنها ارائه کد ملی و نام و نام خانوادگی کافی است.

پس از شرایط خرید و استفاده از کارت برای فرد به نمایش گذاشته می‌شود، در صورتی که در این قسمت مشکلی وجود نداشته باشد، متقاضی باید گزینه فعال سازی نهایی را کلیک کند. بعد از آن کارت آسان خرید فرد در اکوسیستم دیجی کالا فعال شده و امکان خرید با آن وجود دارد.

وام فوری قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی بانک مسکن 

بانک مسکن به منظور انجام رسالت اجتماعی خود و همچنین افزایش اشتغال در کشور، تحت شرایطی به افراد واجد شرایط وام قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی خوداشتغالی را می‌پردازد. به این وام تنها ۴ درصد کارمزد تعلق می‌گیرد.

به گزارش بانک اول وام خوداشتغالی بانک مسکن به افرادی پرداخت می‌شود که معرفی نامه خود را از سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثاگران یا کمیته امداد دریافت کرده باشند و به یکی از شعب بانک مسکن ارائه دهند. در صورتی که کسی خواهان این وام باشد، سقف تسهیلات برای وی ۱۰۰ میلیون تومان خواهد بود. ولی اگر کارفرمای واجد شرایطی این وام را از بانک مسکن درخواست کند، تسهیلات مذکور برای او حداکثر تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا خواهد کرد. افرادی که شرایط یاد شده را داشته و مایل به دریافت این تسهیلات هستند، باید در یکی از شعب بانک مسکن سپرده قرض الحسنه داشته باشند و مانده حساب آن‌ها هم در حساب مذکور دستکم به ۱۰۰ هزار تومان برسد.

ضمانت اصلی برای پرداخت این تسهیلات، ضامن رسمی و سند ملکی است. به این صورت که برای تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان، داشتن دو ضامن معتبر کافی بوده، اما برای مبالغ بیشتر باید سند ملکی به شعبه بانک ارائه شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات هم ۸۴ ماه ذکر شده است.

وام فوریاقساط وام فوری قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی خوداشتغالی

براساس اعلام بانک مسکن، متقاضیان نباید دارای بدهی معوق یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشند. در حالی که اقساط در موعد مشخص شده پرداخت نشوند، نرخ وجه التزام آن‌ها ۱۲ درصد خواهد بود.

در صورتی که بانک به فردی وام ۱۰۰ میلیون تومانی را با مدت زمان بازپرداخت ۸۴ ماهه اعطا کند، مبلغ هر قسط برای وی یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۷۰۱ تومان خواهد بود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: ثبت نام وام‌های ضروری و دکتری در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ از امروز شنبه ۲۷ فروردین ماه آغاز شده و تا ۱۵ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: ثبت‌نام وام ضروری و وام دکتری دانشجویان در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از امروز شنبه ۲۷ فروردین ماه آغاز شده و تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ادامه داد: ثبت‌نام ۳ وام تحصیلی، شهریه و ودیعه مسکن دانشجویان نیز تا ۲۵ اردیبهشت ماه تمدید شده و ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱مبالغ وام‌های دانشجویی ۳۰ درصد رشد داشته و دانشگاه‌هایی که با کمبود ظرفیت خوابگاهی مواجه هستند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت وام ودیعه مسکن نسبت به اجاره خوابگاه اقدام کرده و در اختیار دانشجویان قرار دهند.

وام ودیعه مسکن گروهی برای سال تحصیلی جدید، ۱۰۰ درصد افزایش یافته و این وام می‌تواند در تأمین خوابگاه، بخش عظیمی از کمبود ظرفیت خوابگاهی دانشگاه‌ها را برطرف کند.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم علاوه بر وام ودیعه مسکن، وام ودیعه گروهی نیز ارائه می‌دهد، دانشجویان برای دریافت وام گروهی، می‌توانند به سایت صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کرده و ثبت نام کنند، سپس دانشگاه‌ها این دانشجویان را دسته بندی کرده و بعد از تأیید، اسامی آنان را به صندوق ارسال می‌کنند، صندوق نیز به ازای هر دانشجو در تهران ۵ میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ ۴ میلیون تومان و در مابقی شهر‌ها ۳ میلیون تومان به حساب دانشگاه پرداخت می‌کند.

وام ودیعه مسکن متاهلی نیز با افزایش ۳۰ درصدی در تهران به ۳۲ میلیون و پانصد، در کلان شهر‌ها به ۲۶ میلیون و در سایر شهر‌ها به ۱۹ میلیون و پانصد هزار تومان افزایش یافته است.

وام فوری قرض‌الحسنه اشتغالزایی در سال ۱۴۰۱

به گزارش فرارو، وام قرض‌ الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه امسال وارد مرحله جدیدی می‌شود. در بخشنامه جدید بانک مرکزی که روز ۲۴ فروردین به بانک‌های مهر و رسالت ابلاغ شده، سقف وام قرض الحسنه اعطایی به افراد حقیقی در سال جاری ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. از این وام به‌عنوان وام قرض الحسنه فوری یا ضروری هم اسم برده می‌شود و دوره بازپرداخت آن امسال ۶۰ ماهه خواهد بود. علاوه بر وام قرض الحسنه، بانک مرکزی حالا تکلیف وام قرض الحسنه اشتغالزایی را هم مشخص کرده است. سقف تسهیلات اشتغالزایی به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است و دوره بازپرداخت آن ۸۴ ماهه اعلام شده است. باید توجه داشت که این وام تحت عنوان تسهیلات اشتغالزایی برای کسب و کار‌های خرد است و فقط به اشخاص حقوقی داده می‌شود.

وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی چقدر افزایش پیدا کرد

وام قرض الحسنه اشتغالزایی به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده و از زمان انتشار بخشنامه جدید بانک مرکزی از عبارت افزایش این تسهیلات در رسانه‌ها استفاده می‌شود. حالا این افزایش دقیقا چقدر است؟ سال گذشته سقف پرداختی وام قرض الحسنه اشتغالزایی ۱۰۰ میلیون تومان بود. یعنی رقم وام قرض الحسنه اشتغالزایی دقیقا پنج برابر نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. این عدد دو سال پیش ۵۰ میلیون تومان بود. مدت بازپرداخت وام قرض الحسنه اشتغالزایی هم درقیاس با سال قبل بیشتر شده است. بازپرداخت وام قرض الحسنه اشتغالزایی امسال درحالی ۸۴ ماهه است که سال ۱۴۰۰ دریافت کنندگان این وام باید ظرف ۶۰ ماه تسویه می‌کردند. رقم وام قرض الحسنه طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی امسال نسبت به پارسال چهار برابر شده است. بانک‌های مهر ایران و رسالت سال گذشته ۵۰ میلیون تومان وام می‌دادند و امسال باید ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کنند. سال ۹۹ سقف پرداختی وام قرض الحسنه ۳۰ میلیون تومان بود. دوره بازپرداخت وام قرض الحسنه سال گذشته ۳۶ ماهه بود و حالا دریافت‌کنندگان این وام ۶۰ ماه برای تسویه‌حساب مهلت دارند.

اقساط وام فوری قرض الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه

کارمزد وام قرض الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه سالی یک بار دریافت می‌شود و در ۱۱ ماه بعدی از دریافت‌کننده وام، اقساط گرفته می‌شود. اگر فرض کنیم وام ۵۰۰ میلیون تومانی اشتغالزایی گرفتیم، همان ماه اول ۲۰ میلیون تومان به‌عنوان کارمزد دریافت می‌شود و در ۱۱ ماه بعدی رقم اقساط ۹ میلیون و ۹۰ هزار تومان خواهد بود. البته رقم اقساط تا پایان مهلت تسویه حساب تغییر نخواهد داشت، اما عدد کارمزد سال دوم (قسط سیزدهم) به ۱۶ میلیون تومان می‌رسد. سال سوم ۱۲ میلیون تومان و سال چهارم هشت میلیون تومان به‌عنوان کارمزد دریافت می‌شود. کارمزد سال پنجم هم چهار میلیون تومان خواهد بود. اگر وام ۲۰۰ میلیون تومانی قرض الحسنه بگیریم، رقم اقساط ماهانه سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. عدد کارمزد برای قسط اول هشت میلیون تومان، قسط سیزدهم شش میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، قسط بیت‌وپنجم چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، قسط سی‌وهفتم سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قسط چهل‌ونهم یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

وام فوریوام قرض الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه توسط دو بانک پرداخت می‌شود؛ بانک رسالت و مهر. نحوه اقدام برای دریافت وام قرض الحسنه اشتغالزایی و تسهیلات قرض الحسنه تقریبا سرو‌شکل مشابهی در این دو بانک دارد. وقتی به سایت بانک رسالت مراجعه کنیم، شرایط دریافت وام قرض الحسنه به‌طور کلی شامل چهار مرحله می‌شود. قدم اول افتتاح حساب است. اگر سپرده قرض الحسنه یا جاری در این بانک ندارید، باید حساب باز کنید. مرحله دوم اعتبارسنجی محسوب می‌شود. پس از افتتاح حساب، برای انجام اعتبارسنجی باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه مرآت اقدام کنید. در همین مرحله پرونده شما برای دریافت وام قرض الحسنه تکمیل می‌شود و خان سوم برآورد تسهیلات نام دارد. وقتی همه این مراحل را انجام دادید، پیامکی از سوی بانک به‌شما ارسال می‌شود و آنوقت تازه برای ثبت درخواست وام قرض الحسنه و وام اشتغالزایی باید در سامانه اینترنت بانک ثبت‌نام کنید. در بانک مهر شرایط دریافت وام قرض الحسنه تقریبا به همین شکل است. این بانک برای وام قرض الحسنه طرح‌های دیگری هم دارد. به‌طوری که اگر مشتریان در موعد مقرر اقدام به تسویه حساب کنند، طی یک سال سه‌بار می‌توانند وام قرض الحسنه دریافت کنند.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: