تست‌ هوش برای سنجش IQ ابداع شده‌اند. Intelligence Quotient یا ضریب هوشی، معیاری برای تعیین هوش افراد است که از طریق تست‌ هوش به‌دست می‌آید. در سال ۱۹۰۴ دولت فرانسه تصمیم گرفت قواعد آموزشی جدیدی ایجاد کند؛ به همین دلیل به‌دنبال روشی برای ایجاد تمایز بین دانش‌آموزان عادی و دانش‌آموزانی که از همسن و سالان خود عقب‌تر بودند می‌گشت. هدف از این کار این بود که دانش‌آموزانی که نسبت به سایرین هوش پایین‌تری دارند، به مدارس خاصی بروند تا آموزش‌های ویژه‌ای دیده و در روند آموزش بقیه دانش‌آموزان خللی ایجاد نکنند. روانشناسی به‌ نام «آلفرد بینه» به همراه همکار خود مامور این کار شدند. بینه معتقد بود هوش افراد منعطف است و قابلیت تغییر دارد؛ بنابراین اگر به دانش‌آموزانی که روند رشد کندتری دارند آموزش‌های خاصی داده شود، می‌توان هوش آن‌ها را بالاتر برد. در نتیجه این تحقیقات، تست هوش بینه طراحی و به دولت فرانسه ارائه شد. ضریب هوشی در واقع امتیازی است که مشخص می‌کند هوش یک فرد نسبت به سایر افراد جامعه در چه وضعیتی قرار دارد. این امتیاز از طریق انجام تست هوش IQ استاندارد مشخص می‌شود.کارشناسان می گویند فقط افراد با هوش می توانند این تست را حل کنند. شما چطور، آیا شخص باهوشی هستید؟

امروز یک تست هوش جذاب را تهیه کرده ایم که برای سنجیدن ضریب هوش خود باید سرعت عمل در جواب دادن خود را بالا برده تا از باهوش بودن خود پی ببرید.

به عکس زیر دقت کنید و به سرعت بگین کدوم یکی از این زوج ها زن و شوهر هستند؟

تست هوش

یکی از بهترین سرگرمی‌های جذاب برای دورهمی و مهمانی‌ها تست های هوش است که البته می‌تواند میزان بهره هوشی افراد حاضر در دورهمی‌ها را نیز بسنجد. امروز می‌خواهیم شما را با معمایی تصویری که ذهن و چشم را به درگیر می‌کند همراهی کنیم.توانستید زن و شوهر واقعی را پیدا کنید ؟ اگر هنوز موفق نشدید به پایین این صفحه سر بزنید

پاسخ تست هوش:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

تست هوش

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۱۷ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: