تست‌ هوش برای سنجش IQ ابداع شده‌اند. Intelligence Quotient یا ضریب هوشی، معیاری برای تعیین هوش افراد است که از طریق تست‌ هوش به‌دست می‌آید. در سال ۱۹۰۴ دولت فرانسه تصمیم گرفت قواعد آموزشی جدیدی ایجاد کند؛ به همین دلیل به‌دنبال روشی برای ایجاد تمایز بین دانش‌آموزان عادی و دانش‌آموزانی که از همسن و سالان خود عقب‌تر بودند می‌گشت. هدف از این کار این بود که دانش‌آموزانی که نسبت به سایرین هوش پایین‌تری دارند، به مدارس خاصی بروند تا آموزش‌های ویژه‌ای دیده و در روند آموزش بقیه دانش‌آموزان خللی ایجاد نکنند. روانشناسی به‌ نام «آلفرد بینه» به همراه همکار خود مامور این کار شدند. بینه معتقد بود هوش افراد منعطف است و قابلیت تغییر دارد؛ بنابراین اگر به دانش‌آموزانی که روند رشد کندتری دارند آموزش‌های خاصی داده شود، می‌توان هوش آن‌ها را بالاتر برد. در نتیجه این تحقیقات، تست هوش بینه طراحی و به دولت فرانسه ارائه شد. ضریب هوشی در واقع امتیازی است که مشخص می‌کند هوش یک فرد نسبت به سایر افراد جامعه در چه وضعیتی قرار دارد. این امتیاز از طریق انجام تست هوش IQ استاندارد مشخص می‌شود.کارشناسان می گویند فقط افراد با هوش می توانند این تست را حل کنند. شما چطور، آیا شخص باهوشی هستید؟

به تصویر زیر دقت کنید و تو چالش امروز ما شرکت کنید .

تست هوش

قرمز رنگی است که بیانگر شادی، نشاط، اشتیاق، پرخاشگری، عشق و گرماست. علاوه بر این، این رنگ تأثیر احساسی بالایی نیز دارد که می تواند جنبه های زیادی از زندگی و شخصیت ما را منعکس کند.برای فهمیدن این موضوع، به چهار تصویر بالا نگاهی بیندازید و تصویری را انتخاب کنید که توجه شما را بیشتر به خود جلب کند. پس از آن، همانطور که توسط Namastest گزارش شده است، توضیحات زیر را بخوانید.

1. شخصیت عاطفی - خلاقیت

انتخاب تصویر شماره یک، این معنی را می دهد که شما بیان کننده خوبی هستید، شخصیت خلاقی دارید و وقتی بیرون هستید، ‌توجهات به شما است. بیان و تأیید فردیت برای شما دشوار نیست. شما می توانید زندگی خود را با چیزهای زیبا پر کنید، اما متأسفانه کمتر به آنها علاقه دارید.

شما همچنین بسیار حساس هستید و به همین دلیل، اغلب دیدگاه شما از زندگی با آنچه دیگران می بینند مطابقت ندارد. برای بسیاری از مردم درک شما و جلب اعتماد شما دشوار است. وظیفه اصلیتان در حال حاضر این است که یاد بگیرید دیدگاه دیگران را بپذیرید و هر از گاهی سعی کنید دیدگاه خود را نیز تغییر دهید، این به شما کمک می کند تا بهتر شوید.

2 شخصیت سازمان دهنده - اعتماد به نفس

انتخاب شماره دو در تصویر، نشان دهنده این است که شما طبیعتی دارید که دوست دارد همه چیز را سازماندهی کند. اعتماد دیگران را تقویت کنید و این فرصت را خواهید داشت که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. شما از برنامه ریزی، سازماندهی کارها و انجام تعهدات صرف نظر از هر اتفاقی لذت می برید؛ هرچند گاهی اوقات شما را غمگین می کند، اما این تنها کاری است که انجام می دهید فقط به این دلیل که نمی خواهید خودتان را گم کنید. توجه بیش از حد به مشکلات گذشته چیزی است که باید از آن اجتناب کنید، برای داشتن زندگی بهتر، سعی کنید روی لحظه حال تمرکز کنید. خوب است که سازماندهی کنید و به دیگران احساس امنیت بدهید، اما خطر اینکه آرامشی که به شما می دهد را از خود سلب کنید وجود دارد.

3 شخصیت رهبر - موفقیت

اگر تصویر شماره 3 را انتخاب کردید، ممکن است خود را فردی ایده آل گرا، مصمم و آماده پذیرش هر چیزی که زندگی به شما ارائه می دهد توصیف کنید. وقتی همه چیز آنطور که تصور می کردید پیش نمی رود، واقعاً ناراحت می شوید. شما برای بهبود زندگی خود و دنیای اطرافتان تلاش می کنید.

گاهی اوقات مسئولیت هایی را بر دوش خود می گذارید، حتی مسئولیت های دیگران را می پذیرید. شما معمولاً فردی فداکار هستید، اما مجبور نیستید تعهدات زیادی را بپذیرید. به یاد داشته باشید، برای رسیدن به اهدافی که می تواند شما را خوشحال کند، باید زمانی را صرف کنید.

4 شخصیت مشتاق - تکانشی

شما سرگرم کننده، همه کاره، مشتاق و حتی ماجراجو هستید. حتی اگر ذهن چندوظیفه ای دارید که به شما امکان می دهد چندین ایده را همزمان پردازش کنید، اغلب کمی حواستان پرت می شود!

شما عاشق چالش ها هستید، می توانید تغییر را بپذیرید و مهمتر از همه از یکنواختی متنفرید. با وجود این روحیه ماجراجویانه، اغلب تمایل دارید کارهایی را که واقعاً زندگی شما را بهبود می بخشد به تعویق بیندازید. حتی اگر با ذهنی که دارید، واقعاً می توانید بر همه مشکلات زندگی غلبه کنید، سعی کنید یاد بگیرید که بیشتر به خودتان ایمان داشته باشید.

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: