دربی امروز با حضور 15 هزار تماشاگر برگزار می‌شود. بخشی از بلیت‌های بازی اما به بازار سیاه راه یافته است و هر چه به زمان بازی نزدیک می‌شویم، قیمت‌ها بالاتر می‌رود. بلیت دربی در بازار سیاه تا 12 برابر قیمت رسمی هم خرید و فروش می‌شود.

صدمین دربی پایتخت امروز در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. ظرفیت تماشاگران محدود است و فقط مردان می‌توانند در ورزشگاه بازی را از نزدیک تماشا کنند. همین ظرفیت محدود قیمت بلیت دربی در بازار سیاه لحظه به لحظه بیشتر می‌کند.

امروز ساعت 16 صدمین دربی در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران برگزار می‌شود. هنوز مقاومت‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه ادامه دارد و فروش بلیت‌ها فقط برای مردان صورت می‌گیرد.

حمید سجادی، وزیر ورزش، آماده نبودن فضای ورزشگاه را دلیل ممانعت از حضور زنان در ورشگاه دانست و گفت هر زمان که شرایط مهیا باشد، زنان می‌توانند به ورزشگاه بروند. البته با فشار فیفا و در چند بازی ملی زنان توانستند وارد ورزشگاه شوند. البته همان بازی‌های نیز زنان به صورت گزینشی و با محدودیت توانستند به ورزشگاه راه یابند.

سرانجام مصوب شد که 15 هزار هوادار می‌توانند بازی دربی را در ورزشگاه آزادی از نزدیک تماشا کنند. با شروع بلیت‌فروشی دربی، به سرعت بلیت‌ها فروخته شد. اما بخشی از این بلیت‌ها به بازار سیاه راه یافت.

بلیت دربی در بازار سیاه تا 12 برابر قیمت اصلی نیز خرید و فروش می‌شود. یکی از فروشندگان بلیت که قیمت سه میلیون تومان اگهی گذاشته است، می‌گوید: «بلیت برای روبه‌روی جایگاه است. تخفیف هم می‌دهم. دو میلیون و 500 هزار تومان.» به عبارتی

یکی دیگر از فروشندگان می‌گوید: «پنج بلیت برای بازی امروز دارم. قیمت هر بلیت یک میلیون و 200 هزار تومان. ارزان‌تر هم نمی‌دهم. جلوی ورزشگاه از این قیمت بالاتر می‌فروشند، من قیمت ارزان‌تری به شما گفتم.»

 

این خبر برای شما مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: